vyhledat zájezdy


Zemětřesení na ostrově Kos

Vážení přátelé,

s velkou úlevou vás můžeme informovat o aktuálním dění na Kosu. Letiště je v provozu, letadlo z Brna by mělo každou chvíli přistát, klienti na odlet jsou odbavení a vyčkávají v bezcelní zóně. Žádný z hotelů, které máme v nabídce, není poškozen a život na ostrově se vrací k normálu.
Nejsilnější otřesy, které proběhly kolem druhé hodiny ráno, poškodily především staré budovy v hl. městě Kos, ale nové stavby a všechny hotely jsou stavěné technologi...emi, které dokáží zemětřesení bez větších problémů odolat. Podle aktuálních informací by se již další otřesy neměly opakovat. Většina klientů raději část noci trávila u bazénů a v hotelových zahradách, ale s ránem se vše začalo vracet do normálu, hotely nadále poskytují své služby ve stávajícím rozsahu.
Tato oblast středomoří je seismicky aktivnější, proto i zdejší obyvatelé jsou na občasná zemětřesení zvyklí. Nevypukla žádná panika a místní obyvatelé a zaměstnanci ubytování byli turistům nápomocní. Nyní už je možné se vrátit ke všem dovolenkovým aktivitám, jen chceme naše klienty požádat, aby se v nejbližších hodinách a dnech vyhnuli návštěvě hlavního města, kde budou probíhat úklidové práce a s ohledem na rozsah škod a případnému narušení statiky budov by to nemuselo být bezpečné. V prázdninových letoviscích žádná aktuální nebezpečí nehrozí.
Netřeba se obávat ani návštěvy sousedního ostrova Kalymnos, kde sice byly otřesy také cítit, ale k žádným větším škodám zde nedošlo. Lodní spojení mezi oběma ostrovy z Kosského přístavu Mastichari bylo hned ráno plně obnoveno.
Není tedy důvod k obavám v rámci dovolené zde, jen hluboce soucítíme se všemi místními obyvateli, kteří byli touto přírodní pohromou zasaženi.
"Kalí dýnami kai kourágio!"

Nejnovější akce
Stěhování pobočky v Praze Stěhování pobočky v Praze Od 1. 1. 2019 se na vás budeme těšit na naší nové pražské adrese
Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu na sezónu 2019 se letos konala 12. října v netradiční atmosféře.
Flexi Pass CARD Flexi Pass CARD Nově přijímáme poukázky Flexi Pass CARD na našich pobočkách.