vyhledat zájezdy

Turecko

Turecko

Hlavní město: Ankara
Rozloha: 783 562 km2 
Počet obyvatel: 78 785 548
Měna: Turecká lira (TL) 
Časový rozdíl: + 1 hod.

Turecko – země půlměsíce, velkolepých chrámů, mešit, pevností, provoněná vůní orientu i směsí koření. Podobá se vzácnému reliéfu s rozmanitými motivy: řetězy hor, nekonečné stepi, úrodné nížiny plné ovoce a zeleniny, neuvěřitelné sopečné útvary, divoké vodopády, čajovníkové plantáže, cesty plné serpentin – vše lemované vlnami Černého, Egejského a Středozemního moře.

Minarety a mešity vedle byzantských kostelíků, ruiny dávné antické civilizace, orientální trh a břišní tanečnice předvádějící své umění v luxusních hotelech. Překrásná příroda, slunečné pobřeží, idylické řeky a jezera, nesmírně bohatá historie a pohostinní lidé – to vše můžete najít v Turecku. Turecko – země plná kontrastů, vznášející se mezi starými orientálními tradicemi a evropským pokrokem, mnohotvárná a jedinečná. Krajina vysokých hor, krásných pláží či úrodných políček bavlny, citrusových plodů, arašídů, banánů... Země lidí věřících v Alláha. Země, kterou stojí za to navštívit a dozvědět se o ní víc.

 

První zmínky o osídlení území dnešního Turecka pochází už z období 7 000 let př.n.l. O pět tisíciletí dříve se stalo významným centrem světových kultur a toto zásadní postavení si zachovalo až do roku 1500. A proto v dnešním Turecku na každém kroku narážíte na typické rysy Evropy, Asie a Afriky. Nejvýznamnějšími centry obchodu, kultury a vzdělání jsou hlavní město Ankara či velkolepý Istanbul, někdejší Konstantinopol – bývalé hlavní město Osmanské říše. Bohatá historie výrazně ovlivnila a dodnes ovlivňuje jeho obyvatele. Navzdory nepochybnému pokroku je to země s úctou k tradicím a největšími hodnotami jsou stále rodinná soudržnost, patriotismus, pohostinnost a čestnost.

Turecká krajina je velmi rozmanitá. Jednoduché horské vesničky na severu a východě či úrodné zemědělské oblasti v údolích nejsou navštěvované téměř vůbec a čas jakoby se tam zastavil ještě v dávné minulosti. Bohaté pobřeží a západní část krajiny jsou zase navštěvované turisty z celého světa. Kromě lenošení na pláži na pobřeží Egejského moře zde také najdete unikátní svědectví dávné historie. Asi 200 km směrem do vnitrozemí leží jedno z největších přírodních turistických lákadel – bělostné travertinové kaskády Pamukkale, po tisíciletí vyvěrající prameny a vodopády s terasami a přírodními jezírky. Aktivní turisty přitahuje výlet do divokých kaňonů Körpülü, do národního parku Olympos, kde se nachází starodávný Perge či Aspendos se zachovalým divadlem s kapacitou až 12 tisíc diváků. Nejznámějším cestovatelským magnetem srdce Anatolie je určitě pískovcová oblast Kappadokia – fantastická krajina kamenných věží a paláců.

Na jižním pobřeží podél břehů Středozemního moře se pod ochranou pohoří Taurus táhnou moderní letoviska s kilometry pláží. Mezi jedno z nejnovějších patří Belek. V posledních letech tady na plážích s bílým pískem vybudovali mnoho rozlehlých hotelových komplexů. Díky Golfovému Národnímu klubu, situovanému v Beleku, je ideálním místem pro golfové nadšence. Směrem na východ objevíte starobylé městečko Side s mistrovskými skvosty – Římský amfiteátr ze 2. století, bývalé římské lázně, slavný Apollónův či Athénin chrám. Díky svým nádherným zlatavým plážím a moři se Side stalo i oblíbeným cílem turistů. K Side spadají i letoviska KumköyČolakli. Jsou ideálním místem pro ty, kteří nevyhledávají místa plná bouřlivého nočního života, ale preferují spíše odpočinek a relax. Dál na východ začíná Alanyjská riviéra s menšími letovisky Incekum, Avsalar nebo Konakli. Najdete zde oblázkovo-písečné pláže, hotely, bary, restaurace, bazary a na rozdíl od Alanye, klid. Alanya – rušné turistické centrum připomínající svým tvarem motýla s roztaženými křídly. Pahorek se zříceninou hradu rozděluje letovisko a pláž na dva zálivy. Na západní stranu se táhne dlouhá písečná Kleopatřina pláž a na východní straně riviéry, hned za přístavem, začíná oblázkovo-písečná Keykubatova pláž. Po příjemně stráveném dni na pláži se v každém větším centru rozpoutá pestrý noční život. Útulné kavárničky, ve kterých je možné ochutnat sladké zákusky a tradiční jablečný čaj, neodmyslitelně patří k místnímu koloritu. Speciality středomořské kuchyně s množstvím ryb, zeleniny a chutného jemného jehněčího v kombinaci s lahodným červeným vínem a rakií – i to je Turecko. Fascinující svět, kam se budete chtít vrátit.

Naše doporučení a výlety
Vydejte se za poznáním Orientu, navštivte typický turecký bazar s ručně tkanými koberci a dalším rozmanitým sortimentem a nebojte se vyjednávat. Ochutnejte pravou tureckou kávu a k ní vyzkoušejte vodní dýmku s tabákem s různými příchutěmi. Také nezapomeňte ochutnat vyhlášený turecký kebab a masové kuličky „köfte“.

ANTALYA CITY – město nazývané perlou Středomoří, které je obklopeno mohutným pohořím Taurus. Díky krásné přírodě je to nejatraktivnější oblast Turecka. První zastávka je u vodopádů Karpuzkaldiran, následuje návštěva tureckého klenotnictví a jeho ateliéru. Po obědě v historickém přístavu, budete mít možnost obdivovat staré město s jeho různými památkami jako například Yivli Minarett, věž s hodinami... Následuje volný program, během kterého můžete nakoupit na místním trhu (bazaru) za přijatelné ceny nebo jen tak posedět v jedné z mnoha čajových zahrad s výhledem na moře.

JEEP SAFARI (Alanya) - celodenní výlet ve 4-6 místných jeepech. První zastávka bude na vyhlídce, odkud se vám naskytne krásný pohled na celou Alanyi. Později navštívíte nomády a poznáte jejich způsob života. Následuje oběd a poté pojedeme do vesničky Alacati, kde budete mít možnost navštívit muzeum lidového umění. Volný čas si můžete zpestřit rybařením nebo koupáním v řece Oba.

PAMUKKALE TOUR - výlet začíná ve vesničce Pamukkale, kde se hned za vesnicí nachází překrásný přírodní útvar zapsaný v UNESCO – travertinové kaskády. Zblízka to vypadá, jakoby byly vytvořeny z chomáčků bavlny. Vzhledem připomínají kopec nebo hrad - Pamukkale v turečtině znamená „bavlněný hrad“. Pokračujeme do starověkého města Hierapolis, které bylo založeno na malé náhorní plošině. Mezi nejvýznamnější památky tohoto města patří amfiteátr, pohřebiště Necropolis, ruiny Apollónova chrámu a samozřejmě bělostné travertinové kaskády Pamukkale, kde po tisíciletí vyvěrají horké prameny a stékají po terasách s přírodními jezírky. Voda má v létě i v zimě průměrně 35° a obsahuje různé minerály, které tvoří travertiny. Aby nedošlo k porušení jejich přirozené struktury, chodí se zde naboso.

CAPPADOCIA CLASSIC TOUR - dvoudenní výlet. Jde o skalní města, údolí a hrady zakomponované do skal, které jsou součástí seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Okouzlí vás neobvyklé skalní útvary připomínající písečné duny, lesy nebo houby v nadživotních velikostech. Poznáte města jako Aksaray, podzemní město Kaymakli, navštívíte keramický ateliér. Budete mít možnost proletět se balónem. Druhý den návštěva Goreme a jeho klášterů, kostelů a kaplí vybudovaných ve skalách. Je to jeden z největších skanzenů na světě. Nevynecháte ani skalní město Zelve, kde se nachází klášterní komplex.

ISTANBUL DREAMS TOUR - Istanbul je jediné město, které se rozkládá na 2 kontinentech v Asii a v Evropě. Nejimpozantnější stavbou je mešita Sultan Ahmed, též známá jako Modrá mešita, jejíž interiér je vyzdoben 20 tisíci modrými dlaždicemi. Významnou památkou (považovanou za nejhonosnější stavbu byzantské architektury) je Hagia Sofia neboli Chrám svaté moudrosti, je v něm několik mauzoleí s pozůstatky 19 princů, vykopávky církevních staveb, studna z XVIII. století a hrobka sultána Mustafy I. Navštívíte také typický turecký bazar, kde si můžete koupit různé koření, byliny, látky a mnohé jiné.

HAMMAM TOUR - typické turecké lázně - vyznačují je především velké světlé prostory zdobené mramorovými stěnami a kupolemi. Po krátkém úvodním povídání o lázních si budete moci na vlastní kůži vyzkoušet pěnovou masáž, peeling, olejové masáže, saunu, solné místnosti, parní lázně, jacuzzi... Vše pro relax a odpočinek.

DELFINÁRIUM - výlet plný zážitků. Návštěva spojená s vystoupením delfínů a lachtanů. Za poplatek si můžete s delfíny i zaplavat. Na tento zážitek budete určitě dlouho vzpomínat.


 

Istanbul
(Modrá mešita, Hagia Sophia - chrám Boží Moudrosti, Palác Topkapi s nádhernými poklady, Egyptský bazar, Hippodrom, Galata)
Ankara

(Mešita Arslanhane Camii, Římský chrám, Římské lázně z 3. století, Juliánův sloup, Atatürkovo mauzoleum, Augustův chrám)
Antalya
(Hadrianův oblouk, minarety Kesik a Yivli, Věž Hidirlik Kule)
Milétos
(Divadlo, mohutná pevnost z 8. stol., Palác sv. Michala, Athénin chrám, bazilika)
Efez
(Antické vykopávky, Chrám bohyně Artemis - jeden ze 7 divů světa)
Bospor
(Průliv mezi Evropou a Asií), Trója (Mytologické místo, Trojský kůň)
Hierapolis
(Amfiteátr, Pohřebiště Necropolis, Apollónův chrám, Pamukkale - bílé sintrové jezírka v terasovitém uspořádání, termální lázně)
Pergamon
(Diův oltář, Vykopávky divadla z helénské doby)

U zájezdů do Turecka musí občané České republiky použít jako cestovní doklad pouze platný cestovní pas.

Platnost pasu do Turecka je požadována nejméně 150 dní od příletu do země!

Klienty s cizí státní příslušností upozorňujeme, aby si ověřili, jaké cestovní doklady a případně víza potřebují.

 

Změny ve vydávání cestovních dokladů v roce 2016:

 

Ruší se vydávání cestovních pasů bez biometrických údajů s platností na 6 měsíců (tzv. „blesk pas“ v ceně 1 500 Kč). Nadále budou vydávány již pouze pasy s biometrickými údaji. V případě potřeby rychle vycestovat je možné si zažádat o vydání cestovního pasu s biometrickými údaji ve zkrácené lhůtě do 6 dní. Správní poplatek v takovém případě bude činit 4.000 Kč za vydání cestovního pasu ve zkrácené lhůtě osobě starší 15 let a 2.000 Kč pro osoby mladší. Platnost cestovního pasu vydaného ve zkrácené lhůtě bude shodná s klasicky vydávanými pasy, tj. 10 let pro osoby starší 15 let a 5 let pro osoby mladší.

Správní poplatek za vydání cestovního pasu s biometrickými údaji ve lhůtě do 30 dní s platností 10 let zůstává ve výši 600 Kč, resp. 100 Kč u dětí do 15 let s platností na 5 let.


Podat žádost o vydání cestovního pasu a převzít vyhotovený doklad je od Nového roku možné na kterémkoli obecním úřadu obce s rozšířenou působností, bez ohledu na místo trvalého bydliště žadatele. Převzetí hotového dokladu na jiném úřadu, než kde o něj zájemce požádal, je zpoplatněno správním poplatkem ve výši 100 Kč. Cestovní pas vydaný ve zkrácené lhůtě do 6 dní je možné převzít pouze v místě podání žádosti.

 

Pro občany České republiky platí, že dítě nemůže cestovat mimo území České republiky pouze na základě zápisu osoby dítěte v občanském průkazu rodiče!

Cestování dítěte do zahraničí je možné za následujících podmínek :

dítě má vlastní cestovní doklad , a to vlastní cestovní pas.
 

Ponorka TOP novinka

Pojďte poznávat svět pod mořskou hladinou s moderní ponorkou NEMO/U-BOOT. Ponorka je dlouhá 18 m a 4 m šíroká, pojme 48 cestujících,děti  0-5 let bez nároku na sedadlo jsou zdarma. Tato ponorka je  jediná v Turecku. Tento výlet můžete spojit s nákupy (obchody se zlatem),  prohlídkou  historické části města Antalya s návštěvou největšího vodopádu.

 49 eur /29 eur od 5-10 let

Istanbul letecky

Jednodenní výlet do metropole, kde navštívite  nejznámější místa, jako jsou  Topkapi Palace, Egyptský bazar  s možností nákupu tradičných tureckých suvenýrů, Modrou mešítu  a náměstí s Hipodromem  Zúčastníte se plavby lodí po Bosporu, můžete si na místě  připlatit  večeři. Průvodce Aj/Nj, letenka a vstupy v ceně.

159 eur / 0-1,99 let

Kapadokia letecky

Zázrak přírody, podzemní město. Vulkán v Kappadokii se stal domovem křestaňů, kteří si zde vykopali první domovy a chrámy do měkkého nerostu. Oběd a večeře lze dokoupit na místě. Průvodce Aj/Nj.

189 eur / 0-1,99 let

Pamukkale

Nechte se unést krásou největších vápencových teras na světe, které jsou pod ochranou UNESCO. Vraťte se zpět v čase při prohlídce antického města Hierapolis a Nekropol. Budete projíždět malebnou krajinou přes pohoří Taurus. Po cestě zajištěno stravování: snídaně, oběd i večeře, pití zvlášť. Průvodce.

69 eur / 36 eur 7-12 let

 Noční Antalye

Návštěva písečného města Sand City, Antalye s vodopádem, návštěva obchodu s textilem a zlatem (Tax Free), prohlídka  starého města a přístavu, indiviudální volno. (vstup, průvodce SK/NJ)

25 eur / 15 eur 7-12 let

Hammam Turecké lázně

Prožíjte pocit znovuzrození! Neváhejte a vyzkoušejte Hamman, takzvané turecké lázně. Masírování a peeling  vám zaručí  nejen hebkou pokoužku, ale prodlouží i její opálení.  Lázně nabízí také saunu, krytý bazén, peeling, pěnové koupele a olejovové masáže.

25 eur / 15 eur 7-12  let

Delfinárium

Pojďte s námi  do delfinária a shlédněte fantastické představení cvičeného mrože a bílých velryb, které jsou potěším nejen pro děti. Za poplatek 130 eur je možno si s delfíny zaplavat.

39 eur / 29 eur 3-12 let

Manavgatská plavba + bazar

Uvidíte „Manavgatské vodopády“,  kde budete mít volno na fotografování, navštívíte obchod s textilem‐Dickman. Následovat bude plavba lodí k ústí řeky Manavgat. Zde budete mít volný čas na koupání v řece nebo v moři, nachází se zde i krásná pláž, oběd  je na lodi, nápoje extra. Návšteva Manavgatského bazaru - toho největšího v okolí. 

39 eur / 19 eur 7-12 let                                                                                                                                       

Potápění

Jestli máte rádi potápění a nebo jste ho chtělí vždy vyzkoušet, máte jedinečnou možnost poznat svět pod mořskou hladinou. Dohlížet na Vás budou instruktoři jedné z největších potápěckých škol na světě. Před svým prvním ponorem se naučíte základní dovednosti, po té se ponoříte se zkušeným instruktorem po vašem boku. Oběd na lodi. Volný část můžete využít šnorchlováním a plaváním na otevřeném krásném tyrkysovém moři.

55 eur / nepotápěči 35 eur                                                                                                                                   

Rafting

Rafting je jedním z nejvíc vzrušujících a nejdobružnějších sportů. Nechte se unášet řekou, pozorujíc nádherné scenérie hor Taurus. Sjíždění chladné horské řeky, její divoké, ale i klidné, tiché úseky a to vše v nádharné okolní přírodě, si opravdu užijete. Garantujeme Vám neopakovatelný zážitek.Neopren a boty na rafting za poplatek.

35 eur /20 eur 7-12 let                                                                                                                                          

 

ALANYA A DIMČAJ

Výlet za krásami města Alanye, zastávka na vyhlídce, kde budete mít město Alanya jako na dlani. Oběd na příjemném místě s názvem Dimca v tradičním tureckem stylu, možnost koupání v řece. Krátká plavba lodí po pobřeží Alanye, ve volném čase můžete navštívit tradiční turecký bazar. Nenechte si ujít jeskyni Damlatas, objevenou v roce 1948. Tato obří komora je plná stalaktitů a je známá především svým vlhkým klimatem, vhodným  zejména pro astmatiky. (Oběd, vstup v ceně, nápoje extra)

39 eur /19 eur 7-12  let

PIRÁTSKÁ PLAVBA /ALL INCL./ 

Plavba na lodi Vás dokonale zrelaxuje a ještě se budete moci  během plavby kochat nádhernou scénerií tureckého pobřeží. Odpočinete si, budete se opalovat a přitom pozorovat horizont středozemního moře a necháte se ovívat jemným mořským větrem. Během přestávky si budete moci zaplavat a zašnorcholvat, na palubě dětské animace, pěnová párty a další zábavy pro děti.

39 eur /19 eur 7-12  let

QUAD SAFARI

Chcete vnést do vaší dovolené trochu vzrušení? Jestli ano, tak je  jízda na terenních čtyřkolkách  pro vás to pravé. Výlet je organizován ve skupině a ve většině případů ani nepotřebujete řidičský průkaz. Osoby od 12 let do 16 let sice nemájí povoleno čtyřkolku řídít, mohou se však zúčastníit vzrušující jízdy jako spolujezdci, zrovna  jako osoby nad 16 let, kteří jsou držitelé řidičského průkazu.

 49 eur / druhá osoba 25 eur                                                                                                                   

 

Rafting a Jeep safari

Zažijte zábavu a rafting v jednom. Jízda na jeepech OUTDOOR a OFF-ROAD v pohoří Taurus a nakonec sjíždění chladivé horské řeky, její divoké, ale i klidné a tiché části a to vše v nádherné přírodní scenerii, si opravdu užijete. Garantujeme Vám neopakovatelný zážitek. Neopren boty na rafting za poplatek.

59 eur / 29 eur 7-12 let                                                                                                         

 

QUAD SAFARI A RAFTING

Rafting je jedním z nejvíc vzrušujících a dobružných sportů. Nechte se unášet řekou, pozorujte nádherná panoramata hor Taurus. Sjíždění chladné horské řeky, její divoké, klidné a tiché úseky to vše v nádherné přírodní scenerii, si opravdu užijete. Garantujeme Vám neopakovatelný zážitek. Tento výlet je spojený s dobrodružtvím na čtyřkolkách, poskytuje odreagování, adrenalin a zábavu. Brýle a šátek za poplatek.

59 eur / 2 osoba 29 euro

 

 V.I.P  YACHTA / ALL INCL./

Plavba na luxusní motorové jachtě vám zaručí oddech při pozorování horizontu středozemího moře a hladit vás bude jemný mořských vítr. Uvidíte pobřeží plné zelených pínii, nádhernou Kleopatřinu pláž, také Alanyi a hrad. Během přestávky si budete moci zaplavat a zašnorchlovat. V cene je oběd na lodi a nealko, lehátko a osuška. Tento výlet je vhodný i pro dětí od 12 let.

72 euro

 

AQUARIUM A ANTALYA MESTO

Prozkoumejte mořské dno, kde uvidítě více jak 40 exponátů v akváriu s nejdelším podmořským tunelem, jehož délka je 131 m a šířka 3 m., kde uvidíte různé druhy mořských živočichů. Vhodné pro rodiny s  dětmi. Návstěva obchodu se zlatem, textil (Tax Free), prohlídka starého  města Antalye, přístavu a indiviální volno.

39 eur / 9 eur 7-12 let

LANOVKA TELEFERIK OLIMPOS

Výlet lanovkou na úžasnou horu Tahtali do výšky 2365 m. Během výletu můžete obdivovat výhled a také krásy turecké přírody a národní parku Beydaglari. Užívat si pohled na staré pohoří v kontrastu s výhledem na moře i na město Antalya, Kemer a okolí.

49 eur /29 eur 7-12 let

Land of Legends

Magické království vytvořené speciálně pro děti je projektem hotelového řetězce Rixos. Unikátní rezort spojuje vodní a dobrodružný park, kde si můžete zaplavat s delfíny, pozorovat hravé tučňáky nebo se vyřádit na nejrůznějších vodních atrakcích.

79 eur / 62 eur 4-12 let

Antalya a lanovka

Jízda lanovkou do výšky 650 m, návšteva obchodu s textilem, zlatem (Tax Free), prohlídka starého města, přístavu a individuální volno. (vstup, průvodce SK/Nj).

19 eur / 15 eur 7-12 let

Demre – Mira - Kekova

Výlet na tři nejslavnější místa Lykie. Demre s kostelem Sv.Mikuláše, Mira, kde jsou skalní hroby a antické divadlo a nakonec výlet lodí k potopenému městu Kekova. Místa, která sjou spjatá s dávnou mytologii vás okouzlí. (vstup, plavba lodí, oběd v ceně)

59 eur / 29 eur 7-12 let

8.3
Hotel Saritas ****
Turecko, Alanya, Oba

Pečlivě udržovaný komplex tří budov hotelu Saritas se nachází asi 3 km od centra Alanye, v části Oba. Je pouze na skok od pláže přístupné přes silnici, obklopený pěstovanou zahradou s exoticky působícími palmami a ibišky. Letiště v Antalyi je vzdáleno asi 125 km.

Možnosti stravy: all inclusive | Délka pobytu: 8 dní
Termíny od: 27.5.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 14 090 Kč
8.4
Hotel Kleopatra Ada ****
Turecko, Alanya, Alanya

Šestiposchoďová budova hotelu Kleopatra Ada stojí v klidnější uličce na okraji rušné Alanye a zároveň nedaleko centra města s jeho historickou částí. Na první pohled typický městský hotel, ale přátelská atmosféra, kvalitní služby a zejména jeho poloha vás nezklamou. Od proslulé Kleopatřiny písečné pláže ho dělí jen pár metrů. Tento oblíbený hotel je vhodný pro všechny, kteří rádi kombinují koupání s nákupy, diskotékami, zábavou, procházkami po plážové promenádě a ruchem velkoměsta. Od letiště v Antalyi je vzdálen asi 120 km.

Možnosti stravy: all inclusive | Délka pobytu: 8 dní
Termíny od: 27.5.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 16 290 Kč
8.6
Hotel Kleopatra Beach ****
Turecko, Alanya, Alanya

Tento sympatický hotel otevřený v roce 2010 se pyšní fantastickou polohou jen pár metrů od Kleopatřiny pláže. Je vhodný pro všechny, kteří hledají kombinaci krásné pláže, živého centra, zábavy či nočního života. To vše tu na vás čeká. Do samotného centra rozlehlé Alanye (1 km) vás zavede plážová promenáda, ale využít můžete také přepravu dolmuší. Letiště v Antalyi je vzdáleno asi 120 km.

Možnosti stravy: all inclusive | Délka pobytu: 8 dní
Termíny od: 27.5.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 16 490 Kč
7.7
Hotel Saygili Beach (ex Side Sedef) ***
Turecko, Side, Kumkoy

Příjemný, jednodušší, menší hotel se skládá ze 2 budov a je postaven v nádherném prostředí, kde se ve vnitrozemí tyčí pohoří Taurus. Hezká pláž s jemným pískem je dostupná jen po 50 m a osvěžit se můžete během letních dní v bazénu se skluzavkou. Do 1 km vzdáleného historického centra nejoblíbenějšího letoviska Side se dostanete pohodlnou cca 10 minutovou procházkou nebo taxíkem, od Manavgatu je hotel vzdálen 7 km. Hotel Saygili Beach vás potěší pohodovou a přátelskou atmosférou. Tím, že však má spíše jednodušší vybavení, jej doporučujeme především méně náročným klientům, kteří hledají odpočinkovou dovolenou za super cenu. Je ideální pro páry a milovníky historie, protože centrum Side je snadno a pohodlně dostupné.

Možnosti stravy: all inclusive | Délka pobytu: 8 dní
Termíny od: 27.5.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 16 590 Kč
8.2
Hotel Kleopatra Royal Palm ****
Turecko, Alanya, Alanya

Hotel Kleopatra Royal Palm leží v samém srdci města Alanye v blízkosti proslulé Kleopatřiny pláže. Hotel s výbornou atmosférou vyniká především svou polohou. Na první obchůdky a restaurace narazíte hned po pár krocích, stejně tak na plážovou promenádu, na které si můžete dosyta vychutnat večerní procházky a krásy noční Alanye. Pláž se nachází cca 100 m od hotelu přes místní komunikaci. Hotel disponuje bazénem s oddělenou dětskou částí a bazénem se skluzavkami, které určitě potěší nejen vaše ratolesti. Hotel je jen pár kroků od moře, a proto je ideálním místem pro všechny věkové kategorie. Doporučejeme ho těm, kteří si chtějí užívat klid, ale i nekončící zábavu v blízkosti hotelu a centru města.

Možnosti stravy: all inclusive | Délka pobytu: 8 dní
Termíny od: 27.5.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 16 790 Kč
Nejnovější akce
Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Vážení klienti, současná situace, kdy jsou nařízením vlády uzavřeny nejen školy, restaurace, státní hranice, ale také všechny cestovní kanceláře, je pro nás všechny velice složitá.
Ocenění Ocenění Ocenění od obchodních partnerů vždy potěší a obzvlášť, když je udělené za naprosté minimum reklamací a maximální spokojenost našich společných klientů!
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Dokážou ženy převzít úlohu mužů, resp. mají muži skutečně hlavní úlohu? Nejen tyto ale mnoho dalších otázek se snažila pro CNN zodpovědět cestovatelka Katie Sehl na řeckém Karpathosu.