vyhledat zájezdy

SAE

SAE

Hlavní město: Abu Dhabi
Rozloha: 83 600 km2
Počet obyvatel: 9 269 612
Náboženství:

Islám


Na znak hrdosti nosí místní obyvatelé tradiční oděvy. Muži si oblékají bílý dishdash s bílám šátkem okolo hlavy, upevněnou dvěmi černými kruhy, ženy černou abáju so závojem. Některé ženy nosí nikáb, který jim zakrývá celý obličej. Muži na vysokých vládních pozicích nosí dishdash v různých barevných provedení (v modrém, zlatém nebo červeném), případně mají oblečený masivní černý plášťs ozdobnými lemy.


Projevování náklonnosti na veřejnosti (objímání, líbání) by ste se měli vyhnout.


Pro turisty je celoročne vhodné letní oblečení, v zimních měsících doporučujeme si vzít s sebou svetr nebo lehčí bundu na večer.  Plavky jsou akceptované na plážích a v hotelech, opalování nahoře bez a nudizmus jsou zakázané.

Měna:

Dirham (AED); orientační  kurz v USD, 1 USD = 3,65 Dhs; 1 EUR = 3,80 Dhs. Kurz se denně mění.

Obchody, restaurace, dokonca i některé taxíky akceptují kreditní/debetní karty, doporučujeme však vyměnit si místní měnu v menším obnose na menší nákupy. 

Časový rozdíl: zimní čas +3 hodiny, letní čas +2 hodiny

Emiráty nejsou pouze Dubaj, díky které se asi většině lidí vybaví představa luxusu, mrakodrapů, nejvyšší stavby světa, nejlepších hotelů na světě a krásných pláží. Spojené arabské emiráty (SAE) jsou federací sedmi autonomních emirátů (Abu Dhabi, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras Al Khaimah, Umn Al-Kuvajn a Sharjah), které mají vlastní šejky, ale jednoho společného prezidenta a hlavní město Abu Dhabi.


Každý emirát má stejnojmenné město a každý z emirátů má své charakteristické rysy - např. Abu Dhabi je největší, nejbohatší a nejzelenější, Dubaj je nejlidnatější a z hlediska turismu nejvyhledávanější, Ras Al Khaimah má nejatraktivnější pláže, all inclusive hotely a stává se stále populárnějším pro prožití plážové dovolené, Sharjah je kulturním centrem emirátů se 17 muzei, Fujairah má skvělou polohu hned vedle Ománu a zároveň leží i na pobřeží Indického oceánu, atd.


Ať už si zvolíte pro svou dovolenou kterýkoli z emirátů, kvalitní ubytování, špičkové služby, pláže s jemným pískem a teplé až horké počasí i moře během celého roku máte garantované! Abu Dhabi a Dubaj, ale i Sharjah jsou pulzující metropole se skvostnou supermoderní architekturou, kde se elegantně střetává punc západního světa s prvky blízkého východu. Vzdálenosti jsou tu v rámci jednotlivých míst poměrně velké, ale taxíky velmi levné.


Původní Emirátčané tvoří pouze necelých 20% celkového obyvatelstva, zbytek jsou přistěhovalci převážně z Indie, Evropy, Pákistánu a Bangladéše. Hlavním náboženstvím je Islám a angličtina je prakticky rovnocenným úředním i dorozumívacím jazykem vedle arabštiny.


Alkohol je v hotelích, barech a většině restaurací k dispozici, ale za vyšší ceny než v Evropě. Nekoupíte ho však běžně v obchodech a již vůbec v emirátu Sharjah (zde není k dispozici vůbec nikde). Doporučujeme proto klientům, pro které je drink vítaným zpestřením dovolené, nákup doma nebo v duty free obchodě po příletu na letišti v Dubaji.


SAE se díky těžbě a exportu ropy od konce 60. let minulého století staly jedním z nejbohatších států světa. První prezident emirátů, šejk Zayed velmi obezřetně vynakládal zisky pocházející z ropy a zemního plynu na rozvoj zdravotnictví, infrastruktury a vzdělávání. Země je dnes již méně závislá na ropě a je zaměřena hlavně na podnikání a cestovní ruch. Průmysl je velmi rozvinutý, architekti z celého světa zde nacházejí doslova ráj pro své kreativní nápady. Země má kvalitní infrastrukturu, velké přístavy, čtyři mezinárodní letiště, striktní pravidla i vzorný pořádek na veřejných prostranstvích.


SAE hostí i různé prestižní světové sportovní akce jako například finále Formule 1 v Abu Dhabi, tenisový šampionát v Dubaji, populární je tu kriket, fotbal a golf. A které top atrakce byste neměli vynechat během vaší návštěvy? Je jich nepočítaně, zmíníme alespoň ty nejpopulárnější:  


TOP ATRAKCE:

• tři atrakce v Dubaji jednou ranou: Burj Khalifa - nejvyšší věž na světě, vedle ní najdete i jedno z největších obchodních center na světě s 1 300 obchody The Dubai Mall, jakož i Dubai Fountains - hrající fontánu


zábavní parky v Dubaji: Dubai Atlantis Aquaventure - vodní a zábavný svět; Dubai Snow Park - opravdová lyžovačka, sníh a vleky zatímco venku vládne 40 stupňů; Dubai Aquarium & Underwater Zoo - velkolepé akvárium přímo v nákupním centru the Dubai Mall;


Abu Dhabi: Velká mešita šejka Zayeda; magická, monumentální stavba s pohádkovou atmosférou; Emirates Palace - zlatý palác, kde musíte ochutnat cappuccino, které vám posypou pravým 24karátovým zlatem místo skořice; Louvre Abu Dhabi - obdoba slavného pařížského muzea; zábavní parky Ferrari World, Yas Waterworld, Warner Bros. Abu Dhabi


Sharjah: 17 různých muzeí; Al Majaz Waterfront: promenáda s obchody, kavárnami, restauracemi a různými volnočasovými atrakcemi; The Eye of Emirates - vyhlídkové kolo ve čtvrti Al Qasba; Blue Souk - orientální bazar a tržiště


adreanlínové pouštní safari na vozidlech 4x4 nebo čtyřkolkách s autentickou večeří s beduíny


Ras Al Khaimah: Jebel Jais, nejvyšší hora v pohoří Hajar s nejdelší zipline dráhou na světě je garancí nezapomenutelného adrenalinového zážitku; Iceland Waterpark - vodní park v islandském stylu; nákupy a trhy: Manar Mall a Al Hamra Mall  

arabština; anglicky sa domluvíte v hotelech, restauracích a na úřadech.

Vyžaduje se cestovní pas platný ještě minimálně 6 měsíců po návratu.


VÍZUM není potřeba. V březnu 2014 zrušili Spojené arabské emiráty vízovou povinnost pro občany 12 zemí EU. Při vstupu do SAE je udělené bezplatné vízum platné 30 dní.

Embassy of the Czech Republic

Marina Village, Villa A09, Breakwater Area, Abú Dhabí

P.O.Box 27009

Telefon +971 2 6782800

Fax +971 2 679 5716, +971 2 676 7558 (konzulární úsek)  

Nouzová linka +971 50 662 89 20

E-mail abudhabi@embassy.mzv.cz

Úřední hodiny pro veřejnost: neděle - středa 09.00 - 16.00   čtvrtek 09.00 - 15.00

V SAE je 220 V se zásuvkami anglického typu se třemi kolíky. Pro připojení přístrojů je potřebný adaptér.
SAE byly v roce 2017 vyhlášeny po Finsku za druhou nejbezpečnější zemi na světě. Kriminalita je díky přísným trestům a efektivní policii prakticky nulová.   

POUŠTNÍ SOUMRAK – SAFARI NA DUNÁCH

Objevte poušť a pouštní duny během vzrušující jízdy s vozidly 4x4, která je obohacena o návštěvu autentického arabského kempu. ObklopenI majestátními dunami si užijete i zapadající slunce a originální BBQ večeři s grilovaným masem a různými saláty. Navíc můžete vyzkoušet vodní dýmku, jízdu na velbloudu a malování na tělo hennou. Večer je doprovázen zvuky orientální hudby a vystoupením břišní tanečnice. Originální zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

Výlet trvá cca od 15:00 do 22:00, cena cca 55 USD.

 

DIBBA BOAT TRIP – PLAVBA PO INDICKÉM OCEÁNU

Poznejte pobřežní oblast na severním cípu východního Arabského poloostrova v Ománského zálivu – Dibba, na palubě tradiční arabské plachetnice dhau (dhow). Přivítají vás arabským čajem nebo kávou a během plavby si užijete dramatickou krásu čokoládově zbarvených hor, originálních jeskyní, opuštěné vesnice Haffa a pláže Zighy. Zatímco se budete nořit do vln Indického oceánu, posádka připraví autentický oběd s pravými arabskými pochoutkami.

Výlet trvá celý den, cena cca 105 USD včetně oběda.

 

PLAVBA DO MUSANDAMU V OMÁNU

Musandam se svými velkolepými fjordy je považován za "Norsko Blízkého východu". Je exklávou Ománu, oddělená od zbytku země SAE. Majestátní hory zde stoupají až do výšky 1 900 m n. m., vytvářející nesčetné zátoky. Po brzkém odchodu z Dubaje následuje zastávka v emirátu Ras al Khaimah a plavba až do Ománu (víza zabezpečené organizátorem). Do přístavu Khasab, kde nastoupíte na palubu dřevěné arabské plachetnice si užijete plavbu podél fjordů Musandamu. Společnost vám možná budou dělat i delfíni. Loď zakotví na ostrově Telegraph, kde si užijete koupání, šnorchlování, slunění, zatímco posádka připraví chutný oběd.

Celodenní výlet začíná v Dubaji cca o 6:30, v Ras al Khaimah o něco později, cena cca 135 USD.

Cena zahrnuje víza do Ománu, výstupní poplatky ze SAE, přístavní taxu a oběd.

 

DUBAJ CITY TOUR – ŠPERK PERSKÉHO ZÁLIVU

Dubaj, druhý největší emirát je obchodním centrem SAE, hrdě nazývaný také jako "Město obchodníků". Výlet začíná foto-stopem před slavným hotelem Burj Al Arab a pokračuje zastávkou před mešitou Jumeirah - originální ukázkou moderní islámské architektury. Trasa vede přes nejstarší čtvrť města - Bastakia a pokračuje k Al Fahidi Fort, kde se nachází Dubajské muzeum. Projdete i kolem krásně renovovaného domu šejka Saeed Al Maktoum. Následně si užijete jízdu tradičním vodním taxíkem po Dubaj Creek a přesunete se do části Deira. Nevynecháte ani návštěvu klasických bazarů -trh s kořením či se zlatem vás určitě okouzlí.

Cena cca 55 USD.   

 

WONDERS OF DUBAI – PROHLÍDKA MODERNÍ DUBAJE

Tuto vzrušující prohlídku začneme návštěvou uměle vytvořeného Palmového ostrova, kde se nachází množství rezidenčních, rekreačních a zábavních center a 520 km pláží spolu s ikonickým hotelem Atlantis the Palm. Potom bude následovat foto-stop před dalším slavným hotelem ve tvaru plachetnice - Burj Al Arab s následnou zastávkou v Mall of the Emirates, obrovským obchodním centrem, kde se nachází také skutečné lyžařské centrum Ski Dubai. Poté se přesunete do srdce Starého města, kde navštívíte Souk Al Bahar - námořnický trh, který kromě množství obchodů, restaurací a zábavy disponuje i exkluzivní pobřežní promenádou. Nemůže chybět ani slavná věž Burj Khalifa, které se připisuje několik přívlastků - jako Nejvyšší budova na světě, Nejvyšší obývané patro na světě, Nejvyšší venkovní vyhlídková plošina na světě, atd. A na závěr, pod zmíněnou věží se na ploše 30 akrů rozprostírají slavné Dubajské fontány, které vytvářejí působivou světelnou a hudební show.

Cena cca 55 USD (nezahrnuje vstup do věže Burj Khalifa - od 38 USD).

 

ABU DHABI CITY TOUR

Hlavní město Emirátů se nachází na malém přírodním poloostrově, obklopené skupinkou menších ostrovů. Před vstupem do města půjdete vedle majestátní Velké mešity šejka Zayeda. Je to největší mešita v SAE zahalená v luxusním mramoru a zlatě, schopna najednou přivítat až 40 000 věřících. Prohlídka začíná v "Heritage village", která představuje tradiční život před objevením ropy. Projdete i kolem známého Emirates Palace - zlatého paláce s působivými branami a nepředstavitelným luxusem. Na cestě zpět pojedete kolem ostrova Saadiyat, kde se zastavíte u "Manar Al Saadiyat" - což znamená "místo osvícení". Na závěr projdete i kolem ostrova Yas, kde se na slavném Yas Marina okruhu konají závody Formule 1.

Cena cca 85 USD.

8.5
Hotel Metropolitan Dubai ****
Emiráty, Dubaj, Dubaj

Pokud patříte do skupiny aktivních turistů a rádi si zkrátíte pobyt na pláži poznáváním cestovního ruchu velkoměsta, jakým je Dubaj, hotel Metropolitan Dubai, který se nachází přímo v centru, na známém bulváru Sheik Zayed Road, bude ideální volbou pro vás. Tento moderní a pohodlný městský hotel se nachází pouhých 30 minut jízdy od letiště, 2 km od nákupního centra Mall of Emirates přibližně ve stejné vzdálenosti od plíže Jumeirah s jemným bílým pískem. Najdete zde pět restaurací a barů, výborně vybavené fitness a wellness, bazén na střeše hotelu s výhledem na jedinečné panorama města, včetně nejluxusnějšího hotelu světa - Burj Al Arab. Kromě moderní architektury můžete v Dubaji vyzkoušet metro nebo se po městě dopravovat levnými taxíky.

Možnosti stravy: snídaně | Délka pobytu: 8 dní
Termíny od: 6.6.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 17 590 Kč
8
Hotel Smartline Beach Resort ****
Emiráty, Ras al-Khaimah, Ras al-Khaimah

Rozlehlý areál hotelu Smartline Beach Resort, donedávna známý také jako Bin Majid Resort, se nachází přímo u 800 m dlouhé písečné pláže s jemným pískem v letovisku Ras Al Khaimah. Hotelová síť Smartline, která ho nedávno převzala, je známá svým čistým "rukopisem". Minimalistický styl, čisté linie, pestré ale vkusné barvy v interiérech a exteriérech, architekti odvedli skutečně kus kvalitní práce a hotelu dali nový šat. Od nákupního centra Al Hamra Mall se nachází ve vzdálenosti pouhé 2 km. Ať už jste pár, který hledá romantickou dovolenou, rodina s dětmi, která hledá vyžití pro své ratolesti, nebo skupina, která se chce zabavit na pobřeží Arabského moře, všichni jste na správném místě. Pečlivě udržovaná tropická zahrada a v ní rozmístěné bazény pro všechny věkové kategorie a různé stylové bary vytváří neopakovatelnou atmosféru díky které si tento hotel zamilujete.

Možnosti stravy: all inclusive | Délka pobytu: 8 dní
Termíny od: 6.6.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 24 490 Kč
Hotel Al Hamra Residence & Village *****
Emiráty, Ras al-Khaimah, Ras al-Khaimah

Hotelový komplex Al Hamra leží na pobřeží Arabského zálivu, ve stále populárnějším letovisku Ras Al Khaimah, v sousedství 18-jamkového golfového hřiště. Dlouhá a široká pláž s jemným pískem, široké spektrum volnočasových aktivit, několik á la carte restaurace nabízející speciality světových kuchyní a v neposlední řadě stylové pokoje zaručují hostům pohodlnou a nezapomenutelnou dovolenou s důrazem na skvělý poměr mezi cenou a kvalitou. Nedaleko hotelu najdete také nákupní středisko Al Hamra Mall, od kterého je centrum emirátu Ras Al Khaimah je vzdáleno 10 minut jízdy - dopravit se sem můžete i hotelovým minibusem. Stejně i do největšího nákupního centra v Dubaji - The Dubai Mall - zajišťuje hotel bezplatnou dopravu dvakrát týdně (v závislosti na poptávce hostů). Al Hamra Residence je skvělý 5 * all inclusive hotel s nejvýhodnější cenou v naší nabídce.

Možnosti stravy: all inclusive | Délka pobytu: 8 dní
Termíny od: 6.6.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 28 590 Kč
9.2
Hilton Al Hamra Beach & Golf Resort *****
Emiráty, Ras al-Khaimah, Ras al-Khaimah

Tento luxusní hotel ze sítě Hilton byl v minulosti oceněn jako nejlepší plážový resort Emirátů. Vychutnejte si úchvatný výhled na Arabský záliv na jedné straně a impozantní pohoří Hajar na straně opačné, zatímco relaxujete na 500 metrů dlouhé a široké pláži s jemným bílým pískem v letovisku Ras Al Khaimah. Hotelové vilky jsou umístěny v rozlehlé a pěstěné tropické zahradě. 6 restaurací a barů se postará o kulinářské zážitky od rána do pozdního večera. Pokud jste milovníkem golfu, v bezprostřední blízkosti objevíte 18-jamkové golfové hřiště. Nákupní centrum Al Hamra se nachází nedaleko, cca 10 minut jízdy autem, podobně jako i vodní park Iceland. Do rušné kosmopolitní Dubaje se dostanete (za poplatek) i hotelovým shuttle busem za pouhých 60 minut.

Možnosti stravy: all inclusive | Délka pobytu: 8 dní
Termíny od: 6.6.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 29 090 Kč
9.2
Hotel DoubleTree *****
Emiráty, Ras al-Khaimah, Ras al-Khaimah

Hotel DoubleTree by Hilton nabízí svým hostům pocit výjimečnosti, luxusu a maximálního pohodlí. Přesvědčí vás o tom samotný check-in, při kterém dostanete i čokoládový koláček z vlastní výroby. Tento velkolepý hotel postavený na ostrově Marjan v emirátu Ras Al Khaimah se pyšní 650 m dlouhou pláží s jemným bílým pískem dovezeným až z Malajsie. Impozantní hlavní budova s ​​recepcí a přilehlé vilky, 7 venkovních vyhřívaných bazénů, 2 exkluzivní SPA centra, 10 restaurací a barů, taneční sál, kongresové sály, dětský klub, venkovní hřiště a aquapark s pirátskou lodí vás utvrdí v tom, že dovolenou trávíte na správném místě. Kromě toho se v blízkosti hotelu (cca na 5 minut jízdy) nachází nákupní centrum Al Hamra Mall, cca 15 minut jízdy autem je vodní park Iceland a nákupní centrum Manar Mall, stejně jako i centrum Ras Al Khaimah. V blízkosti se nachází také golfové hřiště Al Hamra. Můžete vyzkoušet i potápění nebo si užít pohled na okolí z ptačí perspektivy na palubě hydroplánu, který přistává přímo před hotelem. Vaše chuťové pohárky budou rozmazlovány specialitami mezinárodní kuchyně té nejvyšší kvality v rámci bohatého all inclusive programu, který nabízí i jídla ze zdravých potravin, snacky nebo gourmet talíře.

Možnosti stravy: all inclusive | Délka pobytu: 8 dní
Termíny od: 6.6.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 30 190 Kč
Nejnovější akce
Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Vážení klienti, současná situace, kdy jsou nařízením vlády uzavřeny nejen školy, restaurace, státní hranice, ale také všechny cestovní kanceláře, je pro nás všechny velice složitá.
Ocenění Ocenění Ocenění od obchodních partnerů vždy potěší a obzvlášť, když je udělené za naprosté minimum reklamací a maximální spokojenost našich společných klientů!
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Dokážou ženy převzít úlohu mužů, resp. mají muži skutečně hlavní úlohu? Nejen tyto ale mnoho dalších otázek se snažila pro CNN zodpovědět cestovatelka Katie Sehl na řeckém Karpathosu.