vyhledat zájezdy


Telendos

Jakmile se cestou z Plati Yialos přehoupnete přes vrchol kopce, otevře se před vašima očima dech beroucí panorama na dramatické pobřeží Kalymnosu s Myrties a Massouri na jeho úpatí a protilehlým ostrůvkem Telendos. Tam, kde v současnosti po moři plují vodní taxíky z Myrties na Telendos a zpět, stálo v pradávné minulosti hlavní město Pothia. Ničivé zemětřesení v r. 554 př.n.l. pohřbilo město pod mořskou hladinu a dnešní Telendos navždy oddělilo od Kalymnosu. Jen 800 m vodní plochy odděluje ruch kalymnosského letoviska Myrties od ospalé atmosféry rybářské osady na Telendosu. Najdete zde jen pár taverniček a minimarketů. Je to zároveň jediná vesnička na ostrově u které je malý přístav s loďkami. Auta ani motorky zde neexistují, nejsou totiž potřeba, protože zde chybí cesty a vše zvládnete pohodlně pěšky. Doprava od přístavu je „hlavní městská“ pláž, písčitooblázková s pozvolnějším vstupem, kousek dál za ní malá oblázková pláž a ještě o kousek dále organizovaná oblázková nudapláž s lehátky a slunečníky. Zde končí cesta a začíná se zvedat skála, která umožňuje dobré podmínky lezcům a odvážnějším turistům. Z přístavu rovně přes pahorek a po schodech dolů leží největší pláž ostrova – Chochlakas. A směrem vlevo od přístavu jsou maličké soukromé pláže, mezi borovicovým hájem se nachází ruiny křesťanských hrobek a krásná přírodní pláž Pnimenos ukrytá v zálivu s ideálními možnostmi pro šnorchlování. A pokud se Vám přece jen zasteskne po ruchu, není nic snazšího než nastoupit na některou z loděk, které za cca 3 EURa co půl hodinu zajišťují spojení mezi ostrovy a pobavit se na rušnější třídě v Myrties či Massouri.      

 

TRANSFER

U zájezdů na Kalymnos a Telendos je přílet na ostrov Kos. Transfer z letiště do přístavu Mastichari trvá cca 15 minut, plavba trajektem na Kalymnos cca 50 minut a následný transfer je autobusem nebo taxi, pobytová místa jsou vzdálena 6-8 km od přístavu v Pothii. V případě ubytování na Telendosu transfer z přístavu do letoviska Myrties a následně krátká plavba loďkou na Telendos (5-10 min.). Je třeba vzít na vědomí možnost časových odchylek vzhledem k časům příletů a odletů, počasí a harmonogramu trajektů. V případě čekání na loď v Mastichari se můžete osvěžit koupáním na zdejší krásné pláži nebo posedět v některé z blízkých a útulných taveren, tak nezapomeňte plavky přibalit do příručního zavazadla, vždyť vaše řecká dovolená začíná hned vystoupením z letadla!

Nejnovější akce
Chalkidiki v bezpečí! Chalkidiki v bezpečí! Větru a dešti neporučíme, Chalkidiki v bezpečí!
Jsme na nové adrese! Jsme na nové adrese! Od 1. 1. 2019 jsme na nové pražské adrese.
Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu na sezónu 2019 se letos konala 12. října v netradiční atmosféře.