vyhledat zájezdy

Telendos

Studia Sea View Telendos
Řecko, Telendos, Telendos

Ostrov Telendos stále můžeme označit jako "ostrov pro Robinsony". Turistický rozvoj se již mírně dotkl i tohoto ostrova, ale pravdou i nadále zůstává, že zde nejezdí žádná auta. Studia Sea View jako z názvu vyplývá nabízejí z teras a balkonů všech pokojů výhled na moře a pobřeží ostrova Kalymnos. Organizovaná pláž je v blízkosti studií, nudistická pláž ve vzdálenosti přibližně 300 m. Studia Sea View jsou obklopeny zahradou a v blízkosti najdete 2 mini markety a pár místních taveren, které nabízejí čerstvé mořské plody a ryby. Doporučujeme pro zamilované a všechny, co touží po absolutně tiché dovolené v klidném prostředí s úžasnými výhledy.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 11 dní
Termíny od: 9.6.2020 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 18 590 Kč

Jakmile se cestou z Plati Yialos přehoupnete přes vrchol kopce, otevře se před vašima očima dech beroucí panorama na dramatické pobřeží Kalymnosu s Myrties a Massouri na jeho úpatí a protilehlým ostrůvkem Telendos. Tam, kde v současnosti po moři plují vodní taxíky z Myrties na Telendos a zpět, stálo v pradávné minulosti hlavní město Pothia. Ničivé zemětřesení v r. 554 př.n.l. pohřbilo město pod mořskou hladinu a dnešní Telendos navždy oddělilo od Kalymnosu. Jen 800 m vodní plochy odděluje ruch kalymnosského letoviska Myrties od ospalé atmosféry rybářské osady na Telendosu. Najdete zde jen pár taverniček a minimarketů. Je to zároveň jediná vesnička na ostrově u které je malý přístav s loďkami. Auta ani motorky zde neexistují, nejsou totiž potřeba, protože zde chybí cesty a vše zvládnete pohodlně pěšky. Doprava od přístavu je „hlavní městská“ pláž, písčitooblázková s pozvolnějším vstupem, kousek dál za ní malá oblázková pláž a ještě o kousek dále organizovaná oblázková nudapláž s lehátky a slunečníky. Zde končí cesta a začíná se zvedat skála, která umožňuje dobré podmínky lezcům a odvážnějším turistům. Z přístavu rovně přes pahorek a po schodech dolů leží největší pláž ostrova – Chochlakas. A směrem vlevo od přístavu jsou maličké soukromé pláže, mezi borovicovým hájem se nachází ruiny křesťanských hrobek a krásná přírodní pláž Pnimenos ukrytá v zálivu s ideálními možnostmi pro šnorchlování. A pokud se Vám přece jen zasteskne po ruchu, není nic snazšího než nastoupit na některou z loděk, které za cca 3 EURa co půl hodinu zajišťují spojení mezi ostrovy a pobavit se na rušnější třídě v Myrties či Massouri.      

 

TRANSFER

U zájezdů na Kalymnos a Telendos je přílet na ostrov Kos. Transfer z letiště do přístavu Mastichari trvá cca 15 minut, plavba trajektem na Kalymnos cca 50 minut a následný transfer je autobusem nebo taxi, pobytová místa jsou vzdálena 6-8 km od přístavu v Pothii. V případě ubytování na Telendosu transfer z přístavu do letoviska Myrties a následně krátká plavba loďkou na Telendos (5-10 min.). Je třeba vzít na vědomí možnost časových odchylek vzhledem k časům příletů a odletů, počasí a harmonogramu trajektů. V případě čekání na loď v Mastichari se můžete osvěžit koupáním na zdejší krásné pláži nebo posedět v některé z blízkých a útulných taveren, tak nezapomeňte plavky přibalit do příručního zavazadla, vždyť vaše řecká dovolená začíná hned vystoupením z letadla!

Nejnovější akce
Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Vážení klienti, současná situace, kdy jsou nařízením vlády uzavřeny nejen školy, restaurace, státní hranice, ale také všechny cestovní kanceláře, je pro nás všechny velice složitá.
Ocenění Ocenění Ocenění od obchodních partnerů vždy potěší a obzvlášť, když je udělené za naprosté minimum reklamací a maximální spokojenost našich společných klientů!
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Dokážou ženy převzít úlohu mužů, resp. mají muži skutečně hlavní úlohu? Nejen tyto ale mnoho dalších otázek se snažila pro CNN zodpovědět cestovatelka Katie Sehl na řeckém Karpathosu.