vyhledat zájezdy

Parga

1 2
8.5
Studia Zacharias
Řecko, Parga, Parga

V klidném prostředí, na samotném okraji Pargy se nachází dům Zacharias. Výrazná žlutá barva fasády se záplavou bugenvilií jsou charakteristickým znakem budovy. Venkovní gril a všudypřítomné citrony doplňují okolí domu. Majiteli jsou starší manželé, kteří se snaží svým hostům ve všem vyhovět. O zbytek zábavy se postará městská pláž Piso Krioneri ve vzdálenosti 450 m. Nejbližší restauraci objevíte už po 150 metrech, zatímco nejbližší minimarket je vzdálen jen 250 m. Do rušného centra je to přibližně 1 km. Zacharias je dům, který navenek není příliš nápadný, ale v naší nabídce se nachází již více než 10 let a máme zde jen řadu spokojených klientů.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 10 dní
Termíny od: 5.6.2020 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 10 990 Kč
8.6
Studia Elva
Řecko, Parga, Ammoudia

Studia Elva se nacházejí v upravené zahradě ve vesničce Ammoudia, necelých 50 m od krásné písečné pláže lemované stromy a cca 450 m od říčky Acheron s krátkým korzem. Mají vkusně zařízený interiér a vybavený kuchyňský kout. Nechybí ani prostorné balkony s výhledem do zahrady nebo na moře a zahradní altán, kde si můžete vychutnat třeba ranní kávičku.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 10 dní
Termíny od: 5.6.2020 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 11 990 Kč
Studia Dimitrakis
Řecko, Parga, Parga

Ve studiích Dimitrakis si budete užívat v první řadě jejich výhodnou polohu. Dům byl postaven v centru šarmantní Pargy, v jedné z jejích úzkých a klidnějších bočních uliček. Nejbližší obchod najdete již po 100 metrech a od centra dění vás dělí přibližně 250 m. Parga je mimořádně oblíbené letovisko s neskutečným kouzlem, barevnými domky, a kromě dvou městských pláží se můžete vodním taxíkem nechat převézt na další krásné nedaleké pláže Valtos nebo Lichnos.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 10 dní
Termíny od: 5.6.2020 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 12 490 Kč
8.8
Studia Garden
Řecko, Parga, Parga

Název Garden u tohoto domu není jen metaforou, ale tou nejhezčí realitou. Oblíbená studia Garden obklopuje překrásná zahrada plná citrónovníků, pomerančovníků, okrasných keřů, stromů a květin. Majitelé si pěstují většinu zeleniny a ovoce sami a vypěstované plodiny jsou k dispozici i jejich hostům. Prostorná studia jsou ideální pro 3-4 členné rodiny. Auto můžete pohodlně zaparkovat přímo před domem. K dispozici je také bazén s lehátky a slunečníky a venkovní gril, který mohou hosté využívat. Na pláž Valtos se dostanete asi 10 minutovou procházkou mezi okolními domy, nejbližší minimarket je vzdálený jen cca 100 m.  

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 10 dní
Termíny od: 27.7.2020 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 14 790 Kč
7.1
Hotel Philoxenia ***+
Řecko, Parga, Ammoudia

Pokud chtějí obyvatelé blízké Pargy navštívit krásnou nepřelidněnou písečnou pláž, zavítají do Ammoudie, poetického místa, kde se Jónské moře snoubí s bájnou řekou Acheron a které je lemované horami. Časem bylo v této malebné vesničce postaveno jen několik prázdninových domů a hotelů, mezi kterými hraje prim moderní hotel Philoxenia. Leží v klidném prostředí jen 100 m od pláže a charakterizují ho čisté pokoje, bazén a dobrá strava. Nejbližší restaurace i obchod se nachází ve vzdálenosti 70 m.

Možnosti stravy: polopenze | Délka pobytu: 10 dní
Termíny od: 5.6.2020 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 15 490 Kč
1 2

Na bílo natřené domy, barevné okenice, rozkvetlé květináče a červené střechy. Úzké schůdky v klikatých uličkách, kousek místa na posezení před domem, opálené děti v šortkách stále někam běžící a neutuchající diskuse domácích. Pohupující se loďky, ostrůvky jako šmouhy na plátně, azurové moře, ryby a rybáři. Kosmopolitní Parga - střepina krásy na řecké pevnině.

 

Myslíte si, že existuje místo na pevnině, kde se budete cítit jako byste byli na ostrově ? Ano, je to přímořské městečko Parga. Nachází se na severozápadě Řecka, na pobřeží třpytícího se Jónského moře, naproti ostrovům Korfu, Paxos a Antipaxos. Neočekávejte výdobytky masové turistiky nebo hotely světových řetězců. Všechno tu zůstalo atraktivně malé. Vše je blízko, i když se to možná na první pohled nezdá. Vyplývá to z charakteru Pargy, která je budována terasovitě a právě proto se nedají vzdálenosti odhadnout přesně. Labyrint úzkých dlážděných uliček, malé obchůdky s pestrou paletou různého zboží, domy s červenými střechami na které dohlíží zřícenina Benátské pevnosti. To vše doplněno vůní a zelení olivových hájů a pinií. Hojnost nefalšované přírody. Z Benátské pevnosti se vám naskytne krásný výhled na celou Pargu nebo pláž Valtos. Pokud se unavíte, můžete si zde pochutnat na osvěžujícím frapé ve stylové kavárničce. Na malebné přímořské promenádě vás určitě zlákají vábivé vůně z okolních taveren a restaurací. Nechte se svést a ochutnejte typická řecká jídla, dejte si sklenku lahodného místního vína. Parga má několik pláží. Jsou písčito - oblázkové a neskutečně bílé. Městská pláž (Krioneri), maličká pláž za městem (Piso Krioneri) a rozlehlé, nesmírně atraktivní pláže Valtos a Lichnos, na které se můžete nechat odvézt přímo z přístavu každých 30 minut vodními taxíky. Pláž Valtos je od centra městečka Parga vzdálená asi 1 km. Na této pláži si milovníci vodních sportů přijdou na své - od paraglidingu, přes vodní lyže až po jachtařské kurzy. Parga má stejně jako většina řeckých měst kořeny v antických dobách. Během své dlouhé historie byla pod nadvládou Benátčanů, Turků, Francouzů, Rusů i Angličanů. Benátčané si zde udrželi nadvládu až do roku 1797 . Během této doby však Parga třikrát padla do rukou turecké nadvlády. V těch dobách byl tureckým pirátem Barbarossou zcela zničen původní hrad. Síla Benátčanů začala ochabovat v roce 1791 a o Pargu projevil zájem císař Napoleon. Po porážce Francouzů u Trafalgaru převzala kontrolu nad Pargou Anglie a přibližně ve stejnou dobu se o toto území začal zajímat i Turek Ali Pasha. Po všech pokusech mu nakonec Britové Pargu prodali. Mnozí rozhořčeni obyvatelé Pargy si před vidinou života pod tureckou nadvládou raději zvolili život v exilu. Parga byla nakonec osvobozena během balkánské války, avšak Turci zde zůstali až do roku 1924, kdy nastala vzájemná výměna obyvatel mezi Řeckem a Tureckem. Tato poslední kapitola bouřlivé historie je oslavována každoročně 15. srpna, v den oslav Panny Marie. Pokud máte to štěstí a právě tehdy zde trávíte svou dovolenou, budete součástí snad nejrušnějšího dne v kalendáři Pargy.
Parga je jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací mezi obyvateli Skandinávie a Itálie. Stejně vyhledávaná je i samotnými Řeky. Bohatá historie, nefalšovaná příroda, pestrá nabídka fakultativních výletů, blízkost atraktivních Jónských ostrovů, bílé pláže, milí a pohostinní domácí, kosmopolitní atmosféra. Toto vše řadí Pargu nepochybně mezi nejkrásnější místa v Řecku. 


Několik tipů:


udělejte si výlet na ostrovy Paxos a Antipaxos
poseďte u šálku kávy v některé z kavárniček na živé promenádě Pargy
v některé z horských vesnic ochutnejte paidakia, jehněčí kotlety
relaxujte na pláži v Ammoudia

 

Naše doporučení a výlety

Pořádně se nadechněte a vyšlápněte si k zřícenině Benátského hradu. Odměnou vám bude nádherné panorama tohoto malebného městečka a fotky, které vám budou všichni závidět. Cestou zpět se nechte zlákat na nákupy suvenýrů a nevynechejte kávu nebo drink v jedné z panoramatických kaváren. Pokud toužíte svou dovolenou trávit opravdu aktivně, přihlaste se do jedné ze škol potápění nebo na jachtařský kurz, které najdete na pláži Valtos. Pokud by se vám pláž Valtos omrzela, nic se neděje. Vodní taxi, které pluje z centra, vás dopraví na další atraktivní pláž, Lichnos. Také se vyplatí vydat se za „zdi” Pargy! Konkrétně doporučujeme malebnou vesničku Syvota, kde si dopřejte chutný oběd v jedné z rybích taveren.


OKRUH JÓNSKÝMI OSTROVY - celodenní velmi oblíbený výlet, při kterém máte možnost objevovat a poznávat úžasné Jónské ostrovy jako Lefkada, Kefalonie, Ithaka a Onasisův ostrov Scorpios a slavnou jeskyní „Papanikolis” na ostrově Meganisi.

 

PAXOS A ANTIPAXOS - výlet lodí na tyto krásné Jónské ostrovy, které podle řecké mytologie stvořil bůh Poseidon. První zastávkou je ostrov Antipaxos, následuje návštěva Modrých jeskyní a nakonec ostrov Paxos s jeho hlavním městem Gaios.

KORFU - výlet lodí na jeden z nejkosmopolitnějších ostrovů o němž se hovoří jako o klenotu Jónského moře. Návštěva hlavního města Korfu - Kerkyra, procházka úzkými uličkami, nákupy a káva na světoznámé promenádě Liston.

MÝTY A ŘEKY - tento výlet vám umožní nahlédnout do bohaté řecké mytologie. Věštírna Nekromanteion, monument Zalongo, zastávka ve vesničce Gliki s řekou Acheron, která byla podle mytologie bájnou antickou řekou Styx.

ZAGORIA A KAŇON VIKOS - výlet do překrásné přírody nedaleko Ianniny, návštěva vesničky Monodendri, výhled na nejhlubší kaňon na světě Vikos, který vám vyrazí dech. Zastávka v klášteře Agia Paraskevi a káva v horském městečku Paramythia.

METEORY - celodenní výlet. Návštěva úchvatného a jedinečného klášterního komplexu „visícího ve vzduchu” se nachází na úpatí pohoří Pindos. Nahlédnete do života nejstaršího a největšího kláštera a cestou zpět se zastavíte v horské vesničce Metsovo, známé i díky uzenému sýru, klobáskám a silném vínu.

ALBÁNIE - návštěva archeologické lokality Butrint, města Saranda, krásných pláží a vesniček. Butrint je místo s bohatou historií a důležitostí. Během století se zde usadili Řekové, Římané, Byzantinci, Benátčané a Turci. Divadlo, termální lázně, Chrám Asklepia a křtitelnice jsou stále ve velmi zachovalém stavu.


Aktuální ceny fakultativních výletů 2016:

Paxos a Antipaxos: 25 €
Mýty a řeka Acheron: 20 €
Meteora: 40 €
Okruh po Jónských ostrovech: 40 €
Albánie: 40 €
Děti ve věku 4-12 let mají slevu 50%
Ceny dalších výletů aktuálně u delegáta CK Aeolus v místě pobytu. (Ceny jsou hlášené s předstihem, v místě pobytu se může mírně lišit s ohledem na sezónu atd.)

Nejnovější akce
Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Vážení klienti, současná situace, kdy jsou nařízením vlády uzavřeny nejen školy, restaurace, státní hranice, ale také všechny cestovní kanceláře, je pro nás všechny velice složitá.
Ocenění Ocenění Ocenění od obchodních partnerů vždy potěší a obzvlášť, když je udělené za naprosté minimum reklamací a maximální spokojenost našich společných klientů!
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Dokážou ženy převzít úlohu mužů, resp. mají muži skutečně hlavní úlohu? Nejen tyto ale mnoho dalších otázek se snažila pro CNN zodpovědět cestovatelka Katie Sehl na řeckém Karpathosu.