vyhledat zájezdy


Olympská riviéra

8.3
Studia Soula
Řecko, Olympská riviéra, Paralia Katerini

Studia Soula jsou rodinným ubytovacím zařízením s láskou vedeným majitelkou Soulou a jejím manželem Pavlosem. Nacházejí se jen 250 m od známé písečné pláže Paralia. Dům funguje jako hotel a skládá ze dvou křídel - první, přední křídlo má výhled na ulici a najdete v něm jen studia, zatímco v zadním křídle se zase nacházejí apartmány. Rušné centrum se nachází ve vzdálenosti 250 m, přímo naproti domu Soula najdete jeden hypermarket. V okolí a samozřejmě v centru naleznete množství restaurací, obchodů, pekáren, kaváren a hudebních barů a ostatní občanskou vybavenost. Ideální volba pro rodiny s dětmi a stejně tak i pro dovolenkáře cestující po vlastní ose, kteří vyhledávají odpočinek u moře kombinovaný s nejrůznějšími aktivitami a zábavou.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 11 dní
Termíny od: 27.5.2020 | Možnosti dopravy: vlastní, autobusová
Cena od: 3 471 Kč
8
Studia Jason
Řecko, Olympská riviéra, Paralia Katerini

Stylová budova hotelu Jason se nachází v nové rezidenční čtvrti oblíbeného letoviska Paralia Katerini. Písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je vzdálena jen cca 350 m, do rušného centra nabízejícího množství zábavy, nákupů, hudebních barů, restaurací, taveren či rychlého občerstvení je cca 700 m. Pro pohodlí hostů je zde i bazén s lehátky a slunečníky, děti čeká menší hřiště. Budova má úroveň hotelu, ale protože pokoje disponují i ​​kuchyňským koutem a nabízíme ho bez stravy, v našem pojetí jde o studia - podotýkáme, že na vysoké úrovni.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 13 dní
Termíny od: 27.5.2020 | Možnosti dopravy: autobusová
Cena od: 3 471 Kč
8.4
Studia Kalypso
Řecko, Olympská riviéra, Paralia Katerini

Moderní budova studií Kalypso vás už z dálky upoutá svou zářivě žlutou fasádou v nové části letoviska Paralia Katerini. Přivítá vás stylová recepce, k domu patří i zahrada s pár stromy a keři a také se zahradním grilem a s pohodlným posezením. Místo jako stvořené pro odpolední či večerní relax a debaty u grilování  s dalšími obyvateli domu. Na atraktivní organizovanou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře je to cca 400 m. Nejbližší obchod je ve vzdálenosti necelých  150 m, větší supermarket je v dosahu asi 450 m a do rušného centra je to cca 900 m. Pěkné pokoje, krásná pláž a ideální poloha v klidném prostředí, ale zároveň v blízkosti ruchu z něj dělají dokonalý výběr pro všechny věkové kategorie.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 13 dní
Termíny od: 27.5.2020 | Možnosti dopravy: autobusová
Cena od: 3 732 Kč

Pierii a Olymp mnozí znají z řecké mytologie. Jiní zase z vyprávění svých známých, kteří již možná vícekrát navštívili zmíněná místa. Ať už jsou mýty jakkoli pohádkové, popisy o ní přitažlivé, skutečná Pieria je ještě více překvapivá.
Oblast s rozvinutou infrastrukturou, posetá bílými domy s typickými červenými střechami. Ideální kombinace zlatavého písku, sytě modrého moře, přírodních krás a vynikajících služeb. 70 km dlouhé pobřeží, kterým se oblast Pierie právem pyšní, nabízí pestrou škálu fakultativních výletů, vodních a jiných adrenalinových sportů, možnosti prožití pravé rodinné, jakož i aktivní dovolené. Místním lákadlem je i možnost výhodných nákupů - u nás tak oblíbených výrobků z kůže, kožešin, zlatých a jiných šperků.


Několik našich tipů:


místní trh v Katerini (laiki) - koná se každou středu a sobotu, dostanete se tam místním autobusem
určitě navštivte Thessaloniki, vzdálené  70 km - mimo jiné jsou i centrem řecké módy
vyzkoušejte levný a chutný gyros v pitě
i kláštery Meteora by měly být ve vašem dovolenkovém kalendáři


 

ATÉNY - akropole, s množstvím památek, muzeí, přístav Pireus a turistická čtvrť Plaka s obchody, kavárnami, bary.

DELFY - delfská věštírna, místo považováno za "pupek světa". Apollónův chrám, amfiteátr a samotný příběh kultu věštění je strhující.

METEORA - jedny z nejznámějších památek Řecka. Zařazeny i do seznamu světového dědictví UNESCO s 24 byzantskými kláštery postavených ve skalách "skoro až v oblacích", z nichž mnohé jsou starší než 600 let. Dnes je mnichy užívaných pouze pět klášterů.

THESSALONIKI - rušné a moderní přímořské město, známé i množstvím taveren, ouzérií, buzukií, které jsou soustředěny v největším množství kolem Aristotelova náměstí. Jedním ze symbolů města je Bílá věž.

SKIATHOS - kouzelný zelený ostrov se známou pláží Kukunaries, malými vesničkami a pulzujícím hlavním městem.


Aktuální ceny fakultativních výletů 2016:

Meteora: 25 € / dítě 4-12 l. 20 €
Waterland: 20 € / dítě 4-12 l. 15 €
Shopping v Soluni: 20 € / dítě 4-12 l. 15 €
Atény: 45 € / dítě 4-12 l. 40 €
Skiathos: 35 € / dítě 4-12 l. 30 €

Ceny dalších výletů aktuálně u delegáta CK Aeolus v místě pobytu. (Ceny jsou hlášené spředstihem, v místě pobytu se může mírně lišit s ohledem na sezónu atd.)

Nejnovější akce
Chalkidiki v bezpečí! Chalkidiki v bezpečí! Větru a dešti neporučíme, Chalkidiki v bezpečí!
Jsme na nové adrese! Jsme na nové adrese! Od 1. 1. 2019 jsme na nové pražské adrese.
Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu na sezónu 2019 se letos konala 12. října v netradiční atmosféře.