vyhledat zájezdy

Olympská riviéra

8.3
Studia Soula
Řecko, Olympská riviéra, Paralia Katerini

Studia Soula jsou rodinným ubytovacím zařízením s láskou vedeným majitelkou Soulou a jejím manželem Pavlosem. Nacházejí se jen 250 m od známé písečné pláže Paralia. Dům funguje jako hotel a skládá ze dvou křídel - první, přední křídlo má výhled na ulici a najdete v něm jen studia, zatímco v zadním křídle se zase nacházejí apartmány. Rušné centrum se nachází ve vzdálenosti 250 m, přímo naproti domu Soula najdete jeden hypermarket. V okolí a samozřejmě v centru naleznete množství restaurací, obchodů, pekáren, kaváren a hudebních barů a ostatní občanskou vybavenost. Ideální volba pro rodiny s dětmi a stejně tak i pro dovolenkáře cestující po vlastní ose, kteří vyhledávají odpočinek u moře kombinovaný s nejrůznějšími aktivitami a zábavou.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 11 dní
Termíny od: 28.5.2020 | Možnosti dopravy: vlastní, autobusová
Cena od: 3 190 Kč

Pierii a Olymp mnozí znají z řecké mytologie. Jiní zase z vyprávění svých známých, kteří již možná vícekrát navštívili zmíněná místa. Ať už jsou mýty jakkoli pohádkové, popisy o ní přitažlivé, skutečná Pieria je ještě více překvapivá.
Oblast s rozvinutou infrastrukturou, posetá bílými domy s typickými červenými střechami. Ideální kombinace zlatavého písku, sytě modrého moře, přírodních krás a vynikajících služeb. 70 km dlouhé pobřeží, kterým se oblast Pierie právem pyšní, nabízí pestrou škálu fakultativních výletů, vodních a jiných adrenalinových sportů, možnosti prožití pravé rodinné, jakož i aktivní dovolené. Místním lákadlem je i možnost výhodných nákupů - u nás tak oblíbených výrobků z kůže, kožešin, zlatých a jiných šperků.


Několik našich tipů:


místní trh v Katerini (laiki) - koná se každou středu a sobotu, dostanete se tam místním autobusem
určitě navštivte Thessaloniki, vzdálené  70 km - mimo jiné jsou i centrem řecké módy
vyzkoušejte levný a chutný gyros v pitě
i kláštery Meteora by měly být ve vašem dovolenkovém kalendáři


 

ATÉNY - akropole, s množstvím památek, muzeí, přístav Pireus a turistická čtvrť Plaka s obchody, kavárnami, bary.

DELFY - delfská věštírna, místo považováno za "pupek světa". Apollónův chrám, amfiteátr a samotný příběh kultu věštění je strhující.

METEORA - jedny z nejznámějších památek Řecka. Zařazeny i do seznamu světového dědictví UNESCO s 24 byzantskými kláštery postavených ve skalách "skoro až v oblacích", z nichž mnohé jsou starší než 600 let. Dnes je mnichy užívaných pouze pět klášterů.

THESSALONIKI - rušné a moderní přímořské město, známé i množstvím taveren, ouzérií, buzukií, které jsou soustředěny v největším množství kolem Aristotelova náměstí. Jedním ze symbolů města je Bílá věž.

SKIATHOS - kouzelný zelený ostrov se známou pláží Kukunaries, malými vesničkami a pulzujícím hlavním městem.


Aktuální ceny fakultativních výletů 2016:

Meteora: 25 € / dítě 4-12 l. 20 €
Waterland: 20 € / dítě 4-12 l. 15 €
Shopping v Soluni: 20 € / dítě 4-12 l. 15 €
Atény: 45 € / dítě 4-12 l. 40 €
Skiathos: 35 € / dítě 4-12 l. 30 €

Ceny dalších výletů aktuálně u delegáta CK Aeolus v místě pobytu. (Ceny jsou hlášené spředstihem, v místě pobytu se může mírně lišit s ohledem na sezónu atd.)

Nejnovější akce
Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Vážení klienti, současná situace, kdy jsou nařízením vlády uzavřeny nejen školy, restaurace, státní hranice, ale také všechny cestovní kanceláře, je pro nás všechny velice složitá.
Ocenění Ocenění Ocenění od obchodních partnerů vždy potěší a obzvlášť, když je udělené za naprosté minimum reklamací a maximální spokojenost našich společných klientů!
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Dokážou ženy převzít úlohu mužů, resp. mají muži skutečně hlavní úlohu? Nejen tyto ale mnoho dalších otázek se snažila pro CNN zodpovědět cestovatelka Katie Sehl na řeckém Karpathosu.