vyhledat zájezdy

Korfu

8.3
Apartmány Sofia
Řecko, Korfu, Sidari

V klidnější části oblíbeného rušnějšího letoviska Sidari a uprostřed udržované zahrady se nachází apartmánový dům Sofia. Všechny apartmány mají dvě oddělené ložnice, proto mohou být vhodnou volbou ubytování i pro dva spolucestující páry nebo početnější rodiny. Vesměs mají dobře vybavené kuchyně a promyšlené, vkusné detaily. V přízemí jsou prostorné terasy a v patře neméně prostorné balkony vybavené pohodlným zahradním nábytkem. Ve stínu stromů v zahradě si mohou vaše děti bezpečně hrát. Srdcem domu Sofie jsou však jeho majitelé – starší manželský pár, který žije přímo v areálu ve svém domku. Svým hostům se snaží vždy ve všem vyhovět a často zde tak vznikají letitá přátelství, na něž jsou patřičně hrdí. Skvělý výběr i pro dovolenou vlastním autem.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 11 dní
Termíny od: 4.6.2020 | Možnosti dopravy: vlastní, autobusová
Cena od: 4 790 Kč
7.8
Studia Katerina
Řecko, Korfu, Sidari

Sidari je proslulé kanálem "Canal d'Amour". Je to jedinečný přírodní úkaz, který vytvořilo moře a písečné útesy a patří mezi nejfotografovanější místa ostrova Korfu. Kromě toho Sidari nabízí velké množství zábavy, různé kluby, bary a restaurace. V centrální poloze, jen 50 m od silnice a 100 m od nejbližší restaurace, stojí studia Katerina, která tvoří dvě budovy. Naše hosty čekají 2-3 lůžková studia s kuchyňkou v patře, která nedávno prošla menší rekonstrukcí. Dům vlastní dvě sestry, které se o celý areál starají. Výborná písčitá pláž leží jen 150 m od domu, zde můžete vyzkoušet i vodní sporty.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 13 dní
Termíny od: 4.6.2020 | Možnosti dopravy: autobusová
Cena od: 5 890 Kč
Korfu – “zahrada Jónského moře”. Přenese vás do středověkých Benátek i do současného Řecka. Ostrov plný protikladů a měnících se obrazů. Pestrobarevné oleandry, vodopády bugamvilií, olivové háje, citrusové sady, fíkovníky a granátová jablka. V němém úžasu hledíte na strmé skály v Sidari či kráčíte po úzkých uličkách starého města...

 

Korfu (Kerkyra) patří už dlouhé roky mezi nejnavštěvovanější destinace, které nikdy „nevyjdou z módy“. Jako většině řeckých ostrovů – i Korfu vládly mnohé národy, největší vliv tu však měli Benátčané. Ve stejnojmenném hlavním městě máte pocit, že tu chybí pouze přemostěné kanály a jste ve skutečných Benátkách. Původní labyrint čtvrti starého města Cambiello tvoří úzké uličky mezi domy – místy tak úzké, že dva lidé mohou jen těžko kráčet vedle sebe; vysoké domy šlechticů ve světlých pastelových odstínech růžové, modré, zelené a hnědé barvy; s okenicemi doširoka otevřenými nebo naopak zavřenými před pálícím sluncem. Ve městě najdete i prvky britské nadvlády – sochy, kriketové hřiště u Spianade nebo Esplanade, kde se dodnes konají zápasy. Město střeží dvě pevnosti – větší význam má Stará pevnost, která je připomínkou toho, že Turkům se Korfu nikdy nepodařilo obsadit. Do hlavního města se během vaší dovolené určitě alespoň jednou vydejte. Procházku po promenádě Liston nebo nákupy ve spleti úzkých uliček by byl hřích vynechat. Korfu je také známé tím, že jeho letiště má jednu z nejkratších přistávacích drah v Evropě. Ostrov je známý i zámkem Achilion, který si v 19. století nechala postavit císařovna Sissi. Symbolem Korfu je ostrůvek Pontikonisi, který je podle Homéra Odysseovou lodí, kterou Poseidon proměnil ve skálu. Na severním pobřeží, v objetí zeleně, se nachází oblíbené letovisko Sidari. Příroda zde vytvořila mistrovské sochařské dílo – tzv. Kanál lásky (Canal d´Amour). Tradují se o něm různé legendy. Říká se, že pokud někdo kanál přeplave, na druhém břehu najde lásku svého života. Další legenda praví, že pokud kanál přeplave žena, získá srdce milovaného muže, případně když kanál přeplave pár, zůstanou spolu do konce života. Sidari však neláká turisty jen Kanálem lásky. Původní rybářská vesnička se dnes pyšní bohatým turistickým ruchem. Najdete zde úžasné písečné pláže, restaurace, taverny, kavárny, obchody, noční kluby, bary a tzv. „sport bary“, které nabízejí živé sledování sportovních přenosů. V Sidari si každý přijde na své! Na ostrov „dohlíží“ hora Pantokrator, nejvyšší bod na Korfu, z jejíhož vrcholu se vám za jasného počasí podaří dohlédnout nejen do Epiru či na pobřeží Albánie, ale dokonce i do Itálie. Za zmínku rozhodně stojí i vesnička Paleokastritsa na severu ostrova s krásným panoramatickým výhledem a rozmanité pláže - musíte se jen rozhodnout na kterou stranu a po kterém pobřeží se vydáte... Korfu, to je pestrá paleta možností pro návštěvníky všech věkových kategorií, ze všech koutů světa.


Korfu ve zkratce:

Achillion, letní sídlo císařovny Sisi
výlety na ostrovy Paxos a Antipaxos
zátoka Paleokastrica
vodní park
ostrov Pontikonnísi s klášterem Vlacherna

Naše doporučení a výlety
Rozhodně doporučujeme navštívit hlavní město Korfu! Projít se ve spleti historických uliček, koupit si nějaký pěkný suvenýr a dát si šálek chutné kávy na promenádě Liston stojí skutečně za to. Na toulkách v severní části ostrova určitě zastavte v nádherné vesničce Paleokastritsa s krásným klášterem. Na nedaleké vyhlídce Bella Vista určitě pořídíte několik vydařených fotek. Rozhodně navštivte i zámek Achilion a podívejte se, jak a kde kdysi žila oblíbená rakousko-uherská císařovna Sissi. Západ slunce v Pelekas doporučujeme všem romantikům a odpočinek na pláži Glyfada zase všem milovníkům pěkných pláží. A jelikož s největší pravděpodobností budete ubytovaní v letovisku Sidari, minout další atrakci ostrova, Kanál lásky, se vám zřejmně nepodaří :-)...
 
ALBÁNIE - jednodenní výlet, díky kterému máte možnost navštívit jinou zemi. Ráno odjezd z Korfu lodí do Agia Saranda. Návštěva archeologické lokality Butrint, města Saranda, krásných pláží a vesniček. Butrint je místo s bohatou historií a důležitostí. Během století se zde usadili Řekové, Římané, Byzantinci, Benátčané i Turci. Divadlo, termální lázně, Chrám Asklépia a Křtitelnice jsou stále ve velmi zachovalém stavu.
 
VELKÝ OKRUH OSTROVEM - celodenní výlet autobusem, při kterém navštívíte všechny pozoruhodnosti ostrova Korfu. „Myší ostrůvek” Pontikonissi, zámeček rakouské císařovny Sissi - Achilion, likérku kde vyrábějí místní likér kumquat, byzantský klášter, Paleokastritsu s vyhlídkou Bella Vista a vesničku Kassiopi.
 
PAXOS, ANTIPAXOS A MODRÉ JESKYNĚ - výlet lodí na tyto krásné Jónské ostrovy, které podle řecké mytologie stvořil bůh Poseidon. Během plavby si prohlédnete i pobřeží Korfu s letovisky Perama, Benitses a Kavos. První zastávkou je ostrov Antipaxos, následuje návštěva Modrých jeskyní a nakonec ostrov Paxos s jeho hlavním městem Gaios. Průzračná tyrkysová barva moře a krásné písečné pláže vám vezmou dech.
 
AQUAPARK - moderní vodní ráj patří mezi největší v Evropě, situovaný v srdci ostrova. Tobogány, vodní tunely, vodopády, bazény, skluzavky, jacuzzi, líná řeka a mnohé jiné vodní atrakce. Služby doplňuje i řada restaurací, snack barů a kaváren. Celodenní zábava pro děti i dospělé.
 
PARGA A PAXOS – jelikož u klientů jsou velmi oblíbené různé plavby a objevení nových míst, během tohoto výletu se seznámíte hned se dvěma kouzelnými místy. Plavba začíná podél pobřeží ostrova Korfu (letoviska Perama, Benitses a Kavos) a pokračuje k ostrovu Paxos. Následuje zastávka v malebném městečku Gaios. Plavba potom pokračuje na řeckou pevninu ke známému kosmopolitnímu městečku Parga. Zde se „ztratíte” ve spleti úzkých uliček, dopřejete si kávu v jedné ze stylových kaváren a třeba se projdete ke staré pevnosti.
 
ŘECKÝ VEČER - zažijte autentický řecký večer s živou hudbou a tancem. Užijte si večeři o 3 chodech s neomezeným množstvím vína. Řecká kuchyně je plná originálních chutí a vůní a je založena na čerstvých ingrediencích, bylinkách, zelenině, olivovém oleji a jednoduchosti pokrmů. Rozhodně si nenechte ujít tento skvělý gastronomický zážitek.
Nejnovější akce
Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Vážení klienti, současná situace, kdy jsou nařízením vlády uzavřeny nejen školy, restaurace, státní hranice, ale také všechny cestovní kanceláře, je pro nás všechny velice složitá.
Ocenění Ocenění Ocenění od obchodních partnerů vždy potěší a obzvlášť, když je udělené za naprosté minimum reklamací a maximální spokojenost našich společných klientů!
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Dokážou ženy převzít úlohu mužů, resp. mají muži skutečně hlavní úlohu? Nejen tyto ale mnoho dalších otázek se snažila pro CNN zodpovědět cestovatelka Katie Sehl na řeckém Karpathosu.