vyhledat zájezdy


Itálie

Itálie

Hlavní město: Řím
Rozloha: 301 270 km2
Počet obyvatel: 57 187 000
Měna: Euro (EUR)

Při pomyšlení na Itálii se každému jistě vybaví azurové moře, slunce, nádherné pláže, vynikající italská káva, špagety, pizza, řeč, srdečnost a temperament místních obyvatel. Letní večery přímo lákají k posezení se sklenkou dobrého vína. Itálie je známá svým pouličním životem - veselí lidé, kteří se neustále rádi hlasitě baví.

 

Sever Itálie - Jaderské pobřeží

Benátská riviéra - Veneto, je jedním z nejnavštěvovanějších krajů Itálie vůbec, k čemuž přispívá především jeho výborná dostupnost na území mezi Alpami a Jaderským mořem. Oblast Veneto se vyznačuje rozmanitostí krajiny, celé pobřeží je písčité a postupně se svažuje do moře, což ocení zejména rodiny s dětmi. Poznejte blízké nezapomenutelné Benátky, Padovu a Veronu. Vychutnejte si vynikající italskou studenou i teplou kuchyni. Nechte se zlákat zdejší módou, architekturou a hlavně nezapomenutelnou dovolenkovou atmosférou.

Nejnavštěvovanějším letním střediskem je bezesporu Bibione. Azurové moře, zlatavé pláže, borovicové háje, všudypřítomné restaurace, pizzerie, bary, cukrárny s proslulými dobrotami a pravou italskou kávou, to je Bibione. A samozřejmě zábava všech druhů od lunaparku, přes diskotéky, jízdu na horském kole či koních, až po windsurfing, kanoe, volejbal, kuželky či tenis.

Caorle patří k nejmalebnějším střediskům na pobřeží severního Jadranu díky své starobylé atmosféře. Toto městečko má silnou rybářskou tradici. Dodnes mohou turisté pozorovat místní rybáře, jak vyplouvají na moře. Atrakcí je plavba mezi domky rybářů s ochutnávkou rybích specialit. Kromě téměř 7 km dlouhé písečné pláže se vyplatí i procházky místními uličkami s pozůstatky byzantských staveb. Kdysi tu žil a tvořil Ernest Hemingway. Caorle nabízí s příchodem léta i množství zábavy v aquaparku, jízdu vláčkem po centru, cyklistické trasy či blízká golfová hřiště.

Lido di Jesolo se pyšní 15 km dlouhou písečnou pláží, která se táhne podél celého letoviska a pozvolně se svažuje do moře. Typická dlouhá promenáda s množstvím restaurací a barů vytváří pravou dovolenkovou atmosféru. Zejména děti se těší na lunapark Jesolandia a vodní park Aqualandia s množstvím her, skluzavek, tobogánů. Díky své poloze blízko Benátek, Verony a Boloně oblast každoročně přiláká i tisícovky milovníků historie a umění. Sportovně založení rekreanti jistě rádi vyzkoušejí cyklistické trasy, stezky pro inline bruslaře, minigolf, motokárové dráhy, krytou plovárnu a golf. Jesolo nabízí i výhodné nákupy na své rušné a dlouhé promenádě.

Cavallino je menší a klidné letovisko plné zeleně, navazuje 5km jižně na sousední živé středisko Lido di Jesolo, kam doporučujeme zajet za zábavou s množstvím atrakcí včetně velkého aquaparku a lunaparku. Do centra Lido di Jesolo jezdí místní autobusová doprava. Výlety lodí a jízdy po cyklostezkách - to jsou jen některé z příjemných příležitostí, které nabízí pobřeží Cavallino, aby turisté mohli objevovat nekonečné poklady okolní přírody. Z blízkého přístavu Punta Sabbioni se motorovým člunem nebo lodí doslova za chvíli můžete dostat přímo do centra Benátek, na Piazza San Marco, nebo na benátské Lido či na benátské ostrovy Murano, Burano a Torcello. Pláže v letovisku Cavalino jsou široké, písečné, s mělkým teplým mořem. Kromě organizovaných pláží zde najdete i klidnější zákoutí. Pobřeží je lemováno rozlehlými piniovými háji. Lido Cavallino nabízí komornější atmosféru vyhovující turistům v každém věku.

Benátky se rozprostírající na 118 ostrůvcích, navzájem přemostěných nad 150 kanály. Obchody, hotely i restaurace jsou zásobovány čluny, které jsou zde přirozenou součástí dopravy, mnohdy jedinou. Jiný přístup do centra totiž není. Unikátní jsou vyhlídkové plavby gondolami. Určitě se projeďte na gondole po Velkém kanále (Canale Grande), nejlépe od Piazzale Roma po San Zaccaria. V Benátkách se mísí různé architektonické styly od byzantského, přes gotický až po renesanční. Dominantou města je Náměstí sv. Marka se stejnojmennou bazilikou z 11. stol., se zvonicí Kampanila a Dóžecím palácem ve stylu benátské gotiky s unikátními interiéry. Nejoblíbenější zdejší atrakcí je Benátský karneval, který se vždy koná v únoru.

 

Tipy na výlety

AQUAPARK (Lido di Jesolo)

LUNAPARK (Lido di Jesolo)

PARCO JUNIOR - různé atrakce pro děti, i pro ty nejmenší (Lignano Sabbiadoro)

Gulliverlandia  - zábavně naučný park, akvárium, jurský park, motýlí dům, lachtaní show (Lignano Pineta)

LODNÍ VÝLETY - ze všech letovisek se pořádají okružní plavby kolem pobřeží či výlety do Benátek

PORTOGRUARO - typické severoitalské město se zachovalým středověkým centrem, s arkádovými domy

VILLA MANIN - noblesní vila ze 17. st. v městečku Passiariano s rozsáhlým parkem

BENÁTKY

PADOVA - město se zachovalým středověkým rázem a hodnotnými historickými stavbami. Na trase Benátky - Padova podél řeky Brenta jsou k vidění honosné vily bohaté benátské aristokracie

 

 

KEMPINGY / MOBILNÍ DOMKY - TYPOLOGIE

Stále oblíbenější způsob dovolených v Itálii je v kempových areálech s mobilními domky. Kromě tradičních residencí, villaggií a hotelů se v naší nabídce již třetím rokem objevuje ubytování v pohodlných mobilních domech, které mají své „pevné“ místo v areálech italských kempů, které jsou velmi vzdálené těm našim – tuzemským. Mobilní domy nabízí ubytování s vysokým standardem a v areálech jednotlivých kempů naleznete nespočet volnočasových aktivit, sportovních i zábavních možností.

Na dalších stranách v katalogu naleznete nejoblíbenější kempy v severní Itálii, na naších webových stránkách naleznete širší nabídku kempů.

 

Typologie:  mobilní domky se liší velikostí a strukturou interiéru. Některé mají možnost klimatizace. Všechny jsou nekuřácké. Zvířata nejsou povolena.

Inventář: vnitřní vybavení kuchyně a ložnic, venkovní příslušenství je ve všech typech mobilních domů stejné.

Kuchyně: k dispozici lednička s malým mrazákem • 4 hořáková plynová deska • vybavení pro 6 dospělých osob

Zařízení kuchyně: kuchyňské potřeby: příbory, nože, čajové lžičky, škrabka na brambory,  nůžky, vývrtka, otvírák na konzervy, struhadlo na sýr, potravinová odměrka • miska na salát • konvice na kávu • cedník • prkénko • velké a malé talíře • mísa na těstoviny • set sklenic • sklenice s podšálky • pánve • podnos • popelník • misky na vajíčka

Zařízení ložnice: přikrývky • polštáře • věšáky • všechna okna mají síť proti hmyzu

Vybavení koupelny: sprcha • umyvadlo • WC

Vybavení na úklid: rohožka • sušák na prádlo • smeták • mop • koš na odpad • vědro

Venkovní zařízení: venkovní stůl • židle • 2 polohovatelná lehátka • slunečník.

Barbeque část je situovaná mimo obytného domu podle typu kempu. Některé kempy mají navíc terasu nebo altán.  

 

Happy Classic

Mobilní domek typu Standard je základní řadou Happy kempů, přesto je dostatečně komfortní.

Struktura: uvnitř se nachází dvoulůžková ložnice, ve druhé ložnici je jedno lůžko a palanda určená pro děti. V obývací části s kuchyňkou je pohovka využitelná jako přistýlka pro 6. osobu.

 

Happy Standard

Mobilní domek typu Standard je prostorný, domky vypadají velmi moderně a jsou komfortní. V tomto typu ubytování se budete cítit jako doma.

Struktura: uvnitř se nachází dvoulůžková ložnice, ve druhé ložnici mohou spát maximálně dva dospělí a jedno dítě (do 150 cm a 60 kg). Ložnice se liší svou velikostí podle jednotlivých kempů. Pohovka v obývací části s kuchyňkou může být využita i jako přistýlka pro 6. osobu.

 

Happy Comfort

Tento domek typu Comfort z nejnovější řady v rodině Happy Camp je vzdušný, s moderním designem a nábytkem, nabízí pohodlné ubytování až 6ti osobám.

Struktura: uvnitř je samostatná ložnice s manželským lůžkem, druhá ložnice se dvěma lůžky a velký obývací pokoj s rozkládací pohovkou pro 5./6. osobu a kuchyňskou částí. Koupelna je vybavena umyvadlem, sprchou a WC (v některých typech domů Comfort je toaleta v samostatné místnosti).

 

Happy Lux

Prostorný 32 m2 soukromý dům s klimatizací. Tato řada obytných domů nabízí prostorný a luxusní pobyt v kempu.

Struktura: prostorná obývací místnost s kuchyní, 3 ložnice: hlavní ložnice s dvoulůžkem a 2 ložnice s oddělenými lůžky, koupelna se sprchou, samostatné WC s umyvadlem, zásuvka na holící strojek. Všechny pokoje mají elektrické zásuvky.

 

Díky oblíbenosti kempů v Itálii jsme vloni úspěšně zařadili i kempy v Chorvatsku!!! Typologie kempů je stejná a jde o stejnou značku se stejnými standardy. Prohlédněte si kempy v Chorvatsku

Řím Coloseum Rim
Ve starověku několikrát zničen nájezdy různých kmenů, v 8. stol. získává význam kvůli vzniku církevního státu. Od r.. 1870 je hlavní město Itálie. Historických památek a zajímavostí je nekonečné množství. Po Michelangelova schodišti lze směrem od Plaza Aracoeli přijít na Kapitol, jedno z kultovních center starověkého Říma. Na nedalekém náměstí Plaza del Campidolio je socha Marka Aurelia a Muzeum Capitolino s kopiemi antických soch. Jednou z najfotografovanejších památek je bronzová socha Kapitolskej vlčice. Nedaleko je Trajánův sloup ze začátku 2. stol., vítězný oblouk Septima Severa a jeden ze symbolů Říma - čtyřpatrové Koloseum, kde se před 50 000 diváky konaly krvavé zápasy gladiátorů. Nedaleko Kolosea je v chrámu S. Clemente je pohřben slovanský vierozvest sv. Cyril (Konstantin).

Vyplatí se podívat:
Piazza di Spagna, Piazza Navona, Fontana di Trevi, Koloseum, Kapitol, baziliky San Pietro in Vincoli, Santa Maria Maggiore, Katakomby - bludiště podzemních chodeb

Vatikán
Sídlo papeže - hlavy římskokatolické církve. Nejnavštěvovanější místo je Chrám sv. Petra na náměstí Plaza di S. Pietro, největší a nejvýznamnější křesťanská stavba na světě. Bohatou sochařskou výzdobou zaujme Madernova fasáda s lodžií, ze které uděluje papež požehnání. Interiéry chrámu mají plochu 15 000 m2. Náměstí obklopují 2 kolonády se 150 sochami. Uprostřed je egyptský obelisk, který sem dovezl už císař Caligula. Sídlem papeže je blízký Apoštolský palác. Většina místností není přístupná veřejnosti. Vstup střeží švýcarská garda, která spolu s papežovou osobní palestinskou gardou tvoří jediné vojenské útvary ve Vatikánu. Vchod do Vatikánských muzeí je nedaleko Chrámu sv. Petra.

Známé jsou: Sixtinská kaple, Vatikánská muzea ve Vatikánu, Bazilika sv. Petra

Milán
Hlavní město Lombardie, hlavní atrakcí je 160 m dlouhý a téměř 110 m vysoký Dóm, největší gotická stavba Itálie. Ve městě sídlí Teatro alla Scala, nejslavnější operní scéna Itálie s hledištěm pro 3000 diváků. Zámek Castello Sforzesco, (mezi jeho stavitelů patřil i Leonardo da Vinci) se dvěma nádvořími je komplexem muzeí, galerie a pokladny. Vedle chrámu S. Maria delle Gracie je bývalý dominikánský klášter se známou da Vinciho freskou Poslední večeře.

Benátky
Benátky rozprostírající se na 118 ostrůvcích, spojených mosty a můstky nad 150 kanály. Obchody, hotely, restaurace jsou zásobovány loděmi, které jsou současně autobusy či taxíky. Jiný přístup do centra není. Unikátní jsou vyhlídkové plavby gondolami. V Benátkách se míchají různé architektonické styly od byzantského, přes gotický až po renesanční. V Benátkách se určitě projeďte na gondole po Velkém kanálu (Canal Grande), nejlépe od Piazzale Roma po San Zaccaria. Dominantou města je Náměstí sv. Marka se stejnojmennou bazilikou z 11. stol., 100 m vysokou zvonicí - Kampánii, a Dóžecí palác ve stylu benátské gotiky s unikátními interiéry. Ve městě je mnoho muzeí, o. i. i Guggenheimovo sbírka moderního umenia.Známou atrakcí je Benátský karneval, který trvá dvanáct dní.

Florencie
Průmyslové a obchodní centrum Toskánska, působily zde Dante Alighieri, Boccaccio, Cimabue, Raffael, Donatello, Michelangello, Leonardo da Vinci a další. Na náměstí Piaze della Signoria je několik památek: Palazzo Vecchio, gotická radnice z přelomu 13. a 14. stol. s věží vysokou 94 m, bohatě zdobenými sály a překrásnými freskami. U vchodu do radnice jsou kopie soch Davida od Michelangela a florentského lva od Donatella. Opodál je Galleria Uffizi, jedna z nejznámějších obrazárně na světě. Další je Palazzo Pitti s díly Raffaela, Tiziana či Rubense. Dóm Santa Maria del Fiore s červenou kopulí má bronzové dveře, které se nazývají Dveře do ráje. Zvonice Campanila je vysoká 81,5 metru.

Neapol
Královský palác Neapol

Hlavní město Kampánie, je považováno za jedno z nejkrásnějších měst světa, vedle unikátních památkách (např. nejstarší křesťanská bazilika) je krásné i okolí s panoramatem vulkánu Vesuv. V Neapolském zálivu můžete navštívit ostrovy Ischia, Procida a Capri.

Apulia
Jihovýchodní část Itálie se rozkládá na podpatku italské boty: Krasová jeskyně Castellana byla objevena v 18. století a patří mezi nejnavštěvovanější jeskyně Itálie. Pralesní rezervace Foresta Umbra je Gargano.

Vyplatí se vidět:
Úzké uličky, Fontána Greca, Kostel Chiesa del Canete, Aquapark
Lecce - Piazza S. Orozo, Piazza Duomo, Zvonice, Katedrála, Biskupský palác
Murge - v této oblasti se vyskytují stavby zařazené do seznamu světového dědictví UNESCO s názvem trulli. Jde o zvláštní kruhové domky s kopulemi.
Catel del Monte - neuvěřitelně zvláštní hrad, který má tvar osmiúhelníku byl postaven v r.. 1240. Stojí v oblasti Murge.
Bari - Bazilika sv. Mikuláše

Pisa
Šikmá věž Torre Pendente - zvonice vysoká 54,6 metru. Věž se odchýlila od své osy o 5 metrů. Na vrchol věže vede 294 schodů. Šikmá věž v Pise dodnes láká davy turistů. Za zmínku stojí fakt, že šikmou věž v Pise využíval na své pokusy i známý fyzik Galileo Galilei.

Další známé místo: Piazza dei Miracoli, Dóm z 11. století, Baptiserium z 12. století - uvnitř je šestihranná kazatelna

 

3 tipy (v oblasti Toskánska)

  • poznejte kolébku renesance – Florencii a přilehlé vinice
  • nejzachovalejší středověké město Siena, zařazené v seznamu UNESCO
  • Pisa se světoznámou šikmou věží

3 tipy (sever Itálie)

  • okouzlující Benátky se spletí kanálů křižovaných gondolami
  • jeden den v některém ze skvělých aquaparků
  • návštěva jezera Lago di Garda a procházka v okolí

3 tipy (v oblasti Kalábrie)

  • malebné městečko Tropea, spojené s koupí výrobků z feferonek a cedru
  • návštěva městečka Diamante s jeho novodobými freskami a feferónkovým festivalem
  • výlet lodí na Liparské ostrovy
Do Itálie mohou občané České republiky vycestovat s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem. Všechny děti, bez ohledu na věk, potřebují pro vstup a pobyt v Chorvatsku vlastní cestovní pas nebo občanský průkaz pro děti.
Nejnovější akce
Chalkidiki v bezpečí! Chalkidiki v bezpečí! Větru a dešti neporučíme, Chalkidiki v bezpečí!
Jsme na nové adrese! Jsme na nové adrese! Od 1. 1. 2019 jsme na nové pražské adrese.
Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu na sezónu 2019 se letos konala 12. října v netradiční atmosféře.