vyhledat zájezdy

Letecká doprava

Smart Wings
Smartwings je největší českou leteckou společností a jeden z nejrychleji rostoucích leteckých dopravců ve střední Evropě patřící do koncernu Smartwings Group. Smartwings provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety kategorie business jet. Kromě České republiky působí také na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Německu, kde má své dceřiné společnosti. Pravidelná letecká spojení Smartwings nabízí do více než 80 destinací nejen po Evropě. Většinu letů operuje ve spolupráci (code share) s Czech Airlines, které jsou také součástí Smartwings Group. Na charterových letech Smartwings přepravuje nejen klienty cestovních kanceláří, lety si pravidelně objednávají také renomované mezinárodní firmy, světové, humanitární a sportovní organizace. Smartwings je držitelem certifikátu IOSA (IATA Operational Safety Audit) představující nejpokročilejší standardy provozní bezpečnosti a kvality v letecké přepravě.

Černá listina leteckých dopravců k 10. 12. 2019 ke stažení zde

Postup pro vybírání nadváhy a dalších poplatků na letech Travel Service a SmartWings

S účinností od 1.11.2018 společnost Travel Service, a.s. přechází na koncept kusový o váze 23 kg u zapsaného zavazadla + 8 kg u kabinového zavazadla. S tímto konceptem již nebude možné váhy zavazadel sčítat, limit jednoho zapsaného zavazadla bude 23 kg. Věříme, že toto zvýšení standardu služeb cestující uvítají a ocení.

Jednotná zavazadlová politika pro cestující smluvních CK:
- Povolená váha zapsaného zavazadla 23 kg / 1 kus + 8 kg kabinové zavazadlo.
- Nelze „poolovat“ (nelze sčítat váhu zavazadel v rámci rodiny/rezervace), bude povolen jeden kus zavazadla 23 kg na osobu.
- Lze si připlatit zavazadlo do 32 kg a nebo připlatit další zavazadlo do 23 kg navíc (jedná se o běžný standard leteckých dopravců).
- Stále platí, že jedno zavazadlo nemůže být těžší než 32 kg z důvodu manipulace na letištích.

Cestující si může předem objednat a připlatit v CK:

1) Nadváha nad 23 kg (max. do 32 kg) = 675 CZK / 25 EUR
2) Každé další zavazadlo do 23 kg = 675 / 25 EUR

Platba na letišti před odletem:

1) Nadváha nad 23 kg (max. do 32 kg) - platba při odbavení 945 CZK / 35 EUR
2) Každé další zavazadlo do 23 kg - platba při odbavení 945 CZK / 35 EUR

Informace při poškození či ztrátě zavadel během letecké přepravy naleznete ZDE

Informace o možných detečních kontrolách uvnitř kontrolovaných zavazadel naleznete ZDE

Nejnovější akce
Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Vážení klienti, současná situace, kdy jsou nařízením vlády uzavřeny nejen školy, restaurace, státní hranice, ale také všechny cestovní kanceláře, je pro nás všechny velice složitá.
Ocenění Ocenění Ocenění od obchodních partnerů vždy potěší a obzvlášť, když je udělené za naprosté minimum reklamací a maximální spokojenost našich společných klientů!
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Dokážou ženy převzít úlohu mužů, resp. mají muži skutečně hlavní úlohu? Nejen tyto ale mnoho dalších otázek se snažila pro CNN zodpovědět cestovatelka Katie Sehl na řeckém Karpathosu.