vyhledat zájezdy

Infocesta Chalkidiki 2018

Hanioti

Popis oblasti – Hanioti je menší městečko na prvním poloostrově Kassandra. Leží v jižní části, v blízkosti letoviska Polychrono, které máme v také v nabídce. Myslíme si, že toto letovisko je ideální pro klienty, kteří mají rádi večerní procházky po promenádě, nákupy nebo posezení v tavernách. Zároveň je to ale klidnější letovisko k odpočinku. Pláže jsou krásné, písčito-oblázkové. Moře čisté a tyrkysově modré, opravdový ráj .  

Hotel Elinotel Polis Elinotel je opravdu skvělý hotel na Chalkidiki s all inclusivem, tedy i pro klienty, kteří si trvají na tomto typu stravování a zároveň chtějí něco klasického a klidného. Vybavení pokojů bylo sice starší, ale v naprostém pořádku. Pokoje byli čisté a denně uklízené. Ručníky byly též měněny každý den. Na každém pokoji je k dispozici také větší lednička (větší než klasický minibar). Každý pokoj má balkon s výhledem k bazénu a k posezení u jídelny. Co se týká jídla, tak za nás naprosto super. Velký výběr – zelenina, ovoce, saláty, ryby, maso, samozřejmě nechyběly klasické špagety, ale také tradiční řecká jídla jako např. tzatziki, sýr feta apod. Co se týká dezertů, tak tolik na výběr nebylo, ale byla řecká chalva a rámci all inclusive byla od 11 h do 23 h k dispozici zmrzlina. Pokaždé jsme si měli co vybrat a výborně jsme se najedli. Další věcí, která nás nadchla, byl milý personál od recepční, přes mladou milou slečnu za barem, po uklízečky, které vždy pozdravili a usmívali se. Pláž je od hotelu vdálená cca 150 m. Písek je bílý, takže budí dojem takového „řeckého Karibiku“. Moře tyrkysově modré a průzračné. Přístup do moře pozvolný. Do centra Hanioti s náměstíčkem, obchody a tavernami je to opravdu blízko. Už po nějakých 50 m od hotelu nejdete první obchody a taverny. K náměstíčku do samotného centra je to pomalou procházkou max. 10 min, víc rozhodně ne. Je tam plno obchodů se suvenýry, ale také dost minimarketů s potravinami, trafiky, bary a restaurace.  

Polychrono Polychrono je turisticky oblíbené městečko, které se každé léto mění na rušnější letovisko. Nalezneme tam jedno ubytování vedle druhého, spoustu kaváren, taveren a obchůdků se suvenýry. Podél moře samozřejmě vede promenáda, která je souběžná s hlavní ulicí, takže po nákupech se klienti mohou projít promenádou zpět. Moře je opět čisté a tyrkysově modré. V jedné části pláže je přístup do moře s většími kameny, ale o kousek dál je už písčitý s menšími oblázky.    

Vila Sofia Leží v klidnější části letoviska. Do centra je to cca 150–200 m a stejně tak na pláž s kamenitým přístupem. K dispozici máme studia max. pro tři osoby. Pro klienty je k dispozici menší zahrádka u ubytování, ale také společná terasa s grilem, který mohou klienti plně využívat.   Apartmánový dům Noulis Noulis je zastrčený v boční uličce kousíček od centra – cca 50 m. Je přibližně 100 m od pláže s pozvolným vstupem do moře (lepší úsek pláže). Dům prošel rekonstrukcí fasády, jsou vyměněná okna i dveře za plastová. Apartmány umístěné v přízemí mají otevřenou terasu. To znamená, že přední strana je otevřená rovnou do menší zahrádky za domem. Z druhé strany není jiné ubytování, takže ani v horních patrech si nebudou klienti koukat do pokojů.  

Kassandra nás celkově okouzlila, řekli bychom, že více než Sithonia. Není zde tolik typických kostelíků jako jinde v Řecku, ale zase když si vyjedete do kopců, tak se vám naskytne krásná příroda a dech beroucí výhled na okolí a již zmiňované krásně čisté moře a pokud klienty omrzí koupat se v moři, tak jim můžete doporučit navštívit Agia Paraskevi Thermal Baths u městečka Loutra.

Nejnovější akce
Stěhování pobočky v Praze Stěhování pobočky v Praze Od 1. 1. 2019 se na vás budeme těšit na naší nové pražské adrese
Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu na sezónu 2019 se letos konala 12. října v netradiční atmosféře.
Flexi Pass CARD Flexi Pass CARD Nově přijímáme poukázky Flexi Pass CARD na našich pobočkách.