vyhledat zájezdy

Do Řecka s Řeky

Řecko
– země, která se po několika náročných letech opět těší velké popularitě a zájmu ze strany turistů. Řecko je stále bezpečná země, jejíž kultura je nám blízká. Místní obyvatelé jsou stále milí, usměvaví, velmi přátelští a pohostinní. Řecko má fascinující a zájem vzbuzující historii a kulturu. Tato úžasná země je plná výborných pláží, romantických zákoutí, panenské přírody a má překrásné, teplé, křišťálově čisté moře. Mnohé ostrovy nabízejí jedinečný výhled na otevřené moře a zažít působivý západ slunce patří mezi zážitky, které jsou slovy těžko popsatelné. To vše je okořeněno prvotřídní středomořskou kuchyní s jedinečnými delikatesami. Za zmínku stojí i místní vína, která se liší podle ostrovů a lokalit. Země s nesčetnými možnostmi – stačí si jen vybrat ostrov...

Řecko je bezpochyby země ostrovů a malých ostrůvků. Je jich přes dva tisíce a většina z nich leží v Egejském a Jónském moři. Těm, kteří dají přednost menším – méně komerčním ostrovům, se naskytne příležitost poznat to pravé panenské Řecko.

Pestrou škálu začínáme Jónskými ostrovy, které charakterizuje bohatá zeleň a krásná příroda. Téměř na každém Jónském ostrově najdete okouzlující zátoky s tyrkysovým mořem. Vybrat si můžete mezi ostrovy Korfu, Zakynthos, Lefkada, Kefalonie a Jónskému moři můžeme přidělit i střípek krásy na pevnině – Pargu. Kromě jmenovaných ostrovů patří do Jónského moře i ostrůvky Paxos, Antipaxos, Meganissi či Skorpios – ostrov miliardáře Onassise. Obyvatelé Jónských ostrovů odjakživa ctili tradice, absorbovali vlivy různých kultur, umění, hudby, západních i východních jazyků. Jónské ostrovy a jejich krásu popsali v nejednom svém díle jejich rodáci – slavní řečtí spisovatelé jako Dionysios Solomon, Andreas Kalvos, Aristotelis Valaoritou nebo Nikos Kavvadis.

Čeká na vás i souostroví Dodekanés sestávající z dvanácti větších ostrovů a množství malých ostrůvků rozprostírajících se mezi Krétou a tureckým pobřežím. Na rozdíl od Jónských ostrovů jsou převážně suché a mají odlišnou architekturu. Největší a nejznámější je Rhodos, kosmopolitní ostrov Hippokrata Kos, ostrov lovců mořských hub Kalymnos, který sousedí s nedotčeným Telendosem, ostrov divoké krásy a přísných tradic Karpathos. Do souostroví Dodekanés patří i vulkanický Nisyros, ostrov apoštola Jana Patmos, ostrov průzračných pramenů pitné vody Leros, historicky významná Astypalea, ostrov rybářů Kasos, kouzelná šperkovnice Symi, romanticky drobný Tilos a vzdálené Kastelorizo .

Samostatnou jednotkou je Kréta – ostrov minojské kultury, dnes významný zdroj ekonomiky a exportu do zahraničí. Kréta se těší neutuchající popularitě u turistů z celého světa. Neodmyslitelnou součástí Řecka je i oblast Peloponésu – převážně hornatý poloostrov tvořící jižní část Řecka. Mnohé tradice zde přetrvávají už od starověku. Tradiční hudba, tance, orientální písně – to vše Peloponézané ctí dodnes. Jako ochutnávku z této oblasti vám nabízíme Tolo.

Oblast Olympské riviéry patří stále mezi vyhledávané dovolenkové cíle, zejména díky zlatavým písečným plážím, azurovému moři a přírodním krásám. Střediska Paralia a Nei Pori patří mezi nejoblíbenější a nabízejí mnoho možností pro aktivní i pasivní odpočinek.

Pokud se přesuneme na sever, objevíme severní oblast Egejského moře a ostrovy jako Lesbos, Thassos ale i Chalkidiki na řecké pevnině. Tato oblast je zelená a má mírnější klima. Předměty, které našli archeologové na ostrovech Egejského moře – kamenné nástroje, malé bílé fi gurky ženských a mužských tvarů, nádoby s chobotnicemi, rybami, zrcadla, hliněné nádoby s kruhovými řezbami – to vše svědčí o jejich dávné a bohaté kultuře.

Neváhejte a vykročte za novými letními zážitky – “do Řecka s Řeky“!
 

recko

A proč je vlastně dovolená v Řecku pořád tak atraktivní?

1. Pláže: Řecko patří jednoznačně mezi plážové destinace č.1 v Evropě. Kilometry pláží všeho druhu - písečné, oblázkové, kamenné útesy, nudistické pláže, rušné pláže s bary i klidné malebné zátoky. Příjemně teplá voda v moři a vstup většinou mělký. Řecko poskytuje vynikající možnosti pro potápění či šnorchlování. Nebezpečí výskytu jedovatých mořských živočichů zde přitom nehrozí.

 2. Lidé: Řekové mají otevřená srdce, snadno navazují kontakt s turisty, i když ne vždy umí mluvit cizím jazykem. Sledují dění kolem, vyprávějí velmi nahlas a velmi nahlas se i smějí. Debatují o fotbale, politice a rádi vtipkují. A samozřejmě - zahraniční turistky, jejich svádění stále patří mezi nejoblíbenější letní aktivity mladých Řeků.

 3. Vesničky: Po klikatých úzkých silničkách se často znenadání ocitnete uprostřed vísky, v horách vypínajících se nad mořem, v úplně jiném světě. V některých případech jde jen o pár domků postavených kolem místní taverny. Řecké vesničky na ostrovech charakterizují většinou bílé domy s modrými okenicemi, zápraží plné květináčů se sytě zbarvenými květy... Ostrované tu ještě spí při otevřených oknech, bez obav z krádeží.

 4. Ostrovy: Řecko má tisíce ostrovů a více než 200 z nich je obydlených. Každý je samostatnou jednotkou s vlastní charakteristikou, často výrazně odlišnou i se sousedním ostrovem. Během dovolené na řeckém ostrově budete cítit moře všude kolem sebe a získáte obraz o zcela jiném způsobu života.

 5. Klima: Řecko patří do mírného klimatického pásma a i během nejteplejších letních měsíců (červenec a srpen) jsou zde teploty snesitelné. Zároveň v červnu i v září je stále dost teplo pro příjemnou letní dovolenou, včetně prohřátého moře. Osvěžení na ostrovech přináší vítr Avra, který vane od moře. Ideální místo pro alergiky a lidi s respiračními onemocněními.

 6. Výlety: Řecko se pyšní 3000 let starou historií a turistům nabízí širokou paletu výletů. Vždy je tu co navštívit a výlet za poznáním se dá snadno zkombinovat s výborným jídlem. Kromě historických památek nabízí množství lodních výletů s možností vychutnat si moře, slunce či mořské speciality.

 7. Jídlo a nápoje: Řecká kuchyně a její delikatesy jsou celosvětově známé a zdravé. Při přípravě jídel se používá olivový olej, čerstvá zelenina, plody moře a čerstvé maso od místních farmářů. Oblibě se těší mnoho chuťovek uprostřed stolu - meze. Řecké víno je lahodné, přívrženci piva si také přijdou na své a kdo by neznal skvělé Ouzo!

 8. Ubytování: V průběhu posledních let vyrostlo v Řecku množství hotelů - od 3* až po luxusní 5 * komplexy. Samozřejmostí se v posledních pár letech staly i all inclusive služby. Přesto je stále velká část řeckého turismu postavená na letních apartmánových domech, poskytujících během dovolené více soukromí. Turisté si tak mohou každý den vybrat jinou restauraci, v jiném prostředí, s jinou atmosférou, s jinými specialitami.

 9. Příznivé ceny: V posledních sezónách cestovní kanceláře nabízejí zájezdy do Řecka za výborné ceny. Cenová politika je příznivá i pro rodiny s dětmi, mnoho ubytovacích kapacit často nabízí ubytování a stravu až pro 2 děti zdarma. I tak jsou stále ceny za služby, stravu, nápoje atd. v Řecku pro Čechy a naše peněženky velmi přijatelné.

 10. Blízká a bezpečná země: Řecko je evropská země s podobnými pravidly jako u nás doma. Nejsou zde tradice více vzdálené naší kultuře, které by vás mohly nepříjemně překvapit. Vzdálenost z ČR je poměrně malá, doprava je tedy rychlá a pohodlná. Navíc zde nebojujete s časovým posunem a pásmovou nemocí, návrat z dovolené není spojen s žádnou nutnou aklimatizaci, krom nebezpečného viru, který postihne většinu návštěvníků této země, který způsobí chronickou a nepotlačitelnou chuť se do Řecka opět vrátit!

 

Nejnovější akce
Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Informace o aktuální situaci v CK Aeolus Vážení klienti, současná situace, kdy jsou nařízením vlády uzavřeny nejen školy, restaurace, státní hranice, ale také všechny cestovní kanceláře, je pro nás všechny velice složitá.
Ocenění Ocenění Ocenění od obchodních partnerů vždy potěší a obzvlášť, když je udělené za naprosté minimum reklamací a maximální spokojenost našich společných klientů!
Ženy z Karpathosu Ženy z Karpathosu Dokážou ženy převzít úlohu mužů, resp. mají muži skutečně hlavní úlohu? Nejen tyto ale mnoho dalších otázek se snažila pro CNN zodpovědět cestovatelka Katie Sehl na řeckém Karpathosu.