vyhledat zájezdy

Zemětřesení na ostrově Kos

Vážení přátelé,

s velkou úlevou vás můžeme informovat o aktuálním dění na Kosu. Letiště je v provozu, letadlo z Brna by mělo každou chvíli přistát, klienti na odlet jsou odbavení a vyčkávají v bezcelní zóně. Žádný z hotelů, které máme v nabídce, není poškozen a život na ostrově se vrací k normálu.
Nejsilnější otřesy, které proběhly kolem druhé hodiny ráno, poškodily především staré budovy v hl. městě Kos, ale nové stavby a všechny hotely jsou stavěné technologi...emi, které dokáží zemětřesení bez větších problémů odolat. Podle aktuálních informací by se již další otřesy neměly opakovat. Většina klientů raději část noci trávila u bazénů a v hotelových zahradách, ale s ránem se vše začalo vracet do normálu, hotely nadále poskytují své služby ve stávajícím rozsahu.
Tato oblast středomoří je seismicky aktivnější, proto i zdejší obyvatelé jsou na občasná zemětřesení zvyklí. Nevypukla žádná panika a místní obyvatelé a zaměstnanci ubytování byli turistům nápomocní. Nyní už je možné se vrátit ke všem dovolenkovým aktivitám, jen chceme naše klienty požádat, aby se v nejbližších hodinách a dnech vyhnuli návštěvě hlavního města, kde budou probíhat úklidové práce a s ohledem na rozsah škod a případnému narušení statiky budov by to nemuselo být bezpečné. V prázdninových letoviscích žádná aktuální nebezpečí nehrozí.
Netřeba se obávat ani návštěvy sousedního ostrova Kalymnos, kde sice byly otřesy také cítit, ale k žádným větším škodám zde nedošlo. Lodní spojení mezi oběma ostrovy z Kosského přístavu Mastichari bylo hned ráno plně obnoveno.
Není tedy důvod k obavám v rámci dovolené zde, jen hluboce soucítíme se všemi místními obyvateli, kteří byli touto přírodní pohromou zasaženi.
"Kalí dýnami kai kourágio!"

Nejnovější akce
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.
Zemětřesení na ostrově Kos Zemětřesení na ostrově Kos Chtěli bychom vás informovat o situaci na Kosu, který dnes zasáhlo zemětřesení a poškodilo staré budovy v hlavním městě