vyhledat zájezdy

Sportovní aktivity v Řecku

DIVING – Potápění

Ostrov Lefkada nabízí skvělé možnosti pro rekreační potápění. I kdy ž nemáte potápěčský certifikát, můžete zde získat první zkušenosti a seznámit se s podmořským světem. Rekreační potápění, které naše CK zajišťuje ve spolupráci s místní potápěčskou bází, je pod vedením profesionálů bezpečné. Program DSD (Discover Scuba Diving) uváděný na celém světě pod hlavičkou profesionální asociace potápěčů „PADI“, nabízí jedinečnou možnost poznávat podmořský svět pod vedením zkušených instruktorů. Pomyslnou první bránu do podmořského světa vám otevřeme na promo akci v hotelovém bazénu, kde vám česky hovořící instruktor vysvětlí filozofii a techniku potápění a vyzkoušíte si zdarma potápění s přístrojem. Vše samozřejmě pod dohledem zkušených instruktorů.

 

Další výborné lokality z naší nabídky pro potápění:

SAILING – Plachtění

Řecko s jeho nesčetnými ostrovy je oblíbenou destinací pro jachting. Takový typ dovolené poskytuje členům posádky volnost, nezávislost, maximální zážitek spjatý s mořem, ale především poznávání skrytých zátok a pláží u členitého pobřeží, kam leckdy není šance dostat se po souši. Kotviště na řeckých ostrovech jsou velmi dobře organizované. K pronájmu se nabízejí plavidla různých náročností od motorových člunů přes plachetnice po katamarány. Lefkada díky svému charakteru moře na východním pobřeží nabízí aktivity, které nejsou běžné ve všech letoviscích. Patří k nim i celodenní pronájem malých motorových člunů (loďky o síle 15-30 koní bez nutnosti oprávnění k řízení). Vytipovali jsme pro vás destinace, kam směřují naše charterové lety a kde má naše CK Aeolus své pobytové delegáty. Po dobrodružství na lodi tak můžete strávit pár dní na závěr své dovolené na některém z ostrovů a vybrat si ubytování z našeho katalogu. Dodekanésské souostroví v jihovýchodní části Egejského moře je jedním z nejvyhledávanějších jachtařských cílů v Řecku. Zahrnuje 12 hlavních ostrovů, mezi nejznámější z nich patří Rhodos, Kos a Karpathos. Ale nejen tyto ostrovy se pyšní nádhernými plážemi a malebnými vesničkami odrážejícími duši řecké tradice.

Nejzelenějším souostrovím jsou Jónské ostrovy na západním pobřeží Řecka. Patří sem zvučné destinace jako Korfu, Zakynthos, Lefkada, Ithaka. Každý ostrov má svůj jedinečný charakter. Tato oblast se řadí mezi TOP jachtařské lokality nejen díky vybavení marin, ale i díky přírodním podmínkám: krátkým vzdálenostem mezi ostrovy, stabilním počasím, výborně chráněnými přístavy a průzračným mořem.

CLIMBING – Horolezectví

V posledním desetiletí se malý řeck ý ostrov Kalymnos stal mezinárodní mekkou lezení. Pro své oblázkové pláže, absenci mezinárodního letiště a méně památek byl zřejmě z komerčního hlediska málo zajímavý pro masy turistů. Naštěstí. Kalymnos je to pravé horolezecké místo činu s více než 200 trasami na pevném základě se správnou strukturou vápence v rozsahu od F4 po F9a. Nejvíce lezeckých stěn je na západním pobřeží ostrova. Lezci zde najdou to, co hledají, ať už nadměrný počet skalních formací, prvotřídní travertinové převisy, desky, stěny, relativně málo lidí a samozřejmě i lehký adrenalin a autenticitu místa. Je tu enormní potenciál pro nové trasy, vždyť dosud jen 10 % tras je v yužívaných. Nejskvělejší vápencové útesy na světě se nacházejí právě zde a vytvořili i velkou jeskyni Grande Rotta, s dalším množstvím menších jeskyní v okolí. Navzdory výraznému pohybu lezců zůstal ostrov panenským místem. Ti, kteří zrovna nepotřebují trávit dovolenou visící hlavou dolů z útesu, by si alespoň neměli nechat ujít příležitost trekingu v některém méně náročném úseku trasy. Na Kalymnosu se pořádá i známý Climbing Festival, nesoutěžní mezinárodní setkání lezců z celého světa.

WALKING – Pěší turistika

Řecké ostrovy bez výjimky poskytují takřka ideální podmínky pro turistické procházky. Přesto si Vám dovolíme vytipovat místa, která by vás mohla více zaujmout. Členitý terén největšího řeckého ostrova Kréta zahrnuje náhorní plošiny, dlouhé kaňony, vysoké hory. Procházka 16 km roklí Samaria, nejdelší v Evropě, vás provede územím krétských divokých koz „kri kri“. Kato Zakros na východě Kréty patří k čtveřici nejvýznamnějších mínojských paláců. Nad vykopávkami Zakros se do nitra ostrova Kréta táhne dlouhé Údolí mrtvých. Zajímavá trasa vás čekává na 8 km túře roklí Kourtaliotiko podél řeky ústící na palmovou pláž Preveli.

Na 3. největším řeckém ostrově Lesbos se můžete vydat na průzkum po dávných chodnících spojujících staré, ale dosud obydlené vesnice, antické chrámy a byzantské kostely. Je k dispozici množství pěších tras. Rozhodně vás nezklame ani výprava do pohoří Ainos na ostrově Kefalonie, tato oblast je národním parkem chránícím zdejší biotop známý rozsáhlým jedlovým lesem a unikátní faunou a flórou. Lefkada nabízí také množství tras, oblíbená 8 km je z Nidri přes vesničku Rahoni k vodopádům a okružní cestou zpět. Náročnější 25 km dlouhá krásná trasa vede přes hory vesničkami z Neochori přes Egklouvi do Nidri. A náročnější nezastíněná túra vás z Vasiliki zavede k majáku na mysu Dukato.

Na ostrově Kos se rozhodně vyplatí prozkoumat méně známou oblast Kefalosu, spojenou se zastávkami u místních kapliček nebo Pavího údolí, případně trasy v pohoří Díkeon v oblasti u Paleo Pilí.

SURFOVÁNÍ

Tento adrenalinový sport získává na řeckých ostrovech stále větší popularitu. Ať už se jedná o klasický windsurfing nebo o kitesurfing. Nejvíce míst vhodných k surfování se nachází na Jónských ostrovech, v Dodekanésském souostroví a samozřejmě na Krétě. Vybíráme pár TOP míst:

  • Kefalonie – Ammes Beach, Lourdas, Makris Gialos
  • Parga – Kastro Point – pro začátečníky
  • Preveza – Shark Reef
  • Korfu – Glyfada
  • Lefkada – pláž Vasiliki pro všechny a Tis poutanas to kangelo – pro zkušené „sebevrahy“
  • Kréta – pro zkušené surfaře je nejznámější pláž Falasarna na západě Kréty, na jihovýchodě zase pláž za Makri Gialos.
  • Rhodos – zkušení surfaři znají exotický jižní cíp ostrova Prasonissi, kde se setkává Egejské a Středozemní moře.
  • Kos – nejznámější záliv Kefalos pro windsurfing, pro surfaře začátečníky je vhodná pláž Agios Theologos nebo oblast Tigaki.
  • Karpathos – oblast Afiarti na jihu ostrova, kousek od letiště, díky větru vhodná zejména pro windsurfing, záliv Gun Bay a pro začátečníky vedlejší Chicken Bay – pořádají tu i kurzy surfingu pro děti.
Nejnovější akce
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.
Zemětřesení na ostrově Kos Zemětřesení na ostrově Kos Chtěli bychom vás informovat o situaci na Kosu, který dnes zasáhlo zemětřesení a poškodilo staré budovy v hlavním městě