ŘECKÉ OSTROVY

Attika

poloostrov Attika, na kterém se nachází i hlavní město řecka Athény oplývá řadou nádherných historických památek a zároveň krásných pláží. Je ideálním místem pro aktivně založené návštěvníky,  kteří lenošení u moře vystřídají s výlety a nákupy či nočním životem v nedalekých Athénách.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Chalkidiki

Chalkidiki je jako "trojzubec", který Poseidon zabodl do moře. Jedním z jeho 3 poloostrovů je slavný Athos, který skrývá unikátní kláštery a který smí na povolení navštívit jen muži. Dalšími dvěma hroty trojzubce jsou poloostrovy Kassandra a Sithonia, které spolu nabízí více než 500 km krásných pláží, malých zálivů i rybářských vesniček s živou komunitou. Sithonia je pověstná divokostí a drsností přírody a je celkově klidnější. Kassandra je oblastí, která se začala rychle rozvíjet a její východní pobřeží je živější. Perlou Sithonie je letovisko Sarti. Nenechte si ujít návštěvu nedaleké vyhlášené pláže Kavourotripes, v překladu znamená „krabí díry“. Na jihu v Toroni jsou neuvěřitelně krásné pláže s mělkou vodou. Polychrono a Fourka na Kassandře zase patří mezi živější vesničky v této oblasti.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

 

Chios

Jeden z největších řeckých ostrovů leží pořád mimo hlavní zájem masového proudu turistů a to je zatím dobře. Leží v severovýchodní části Egejského moře a má 213 km mořského pobřeží. Polovina obyvatel žije v hlavním městě a jeho jinak spíše hornatý povrch zdobí malebné vesničky. Na ostrově je celá řada atraktivních pláží, na kterých ani v hlavní sezóně není přeplněno.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Ithaka

Tento relativně malý ostrůvek v Jónském moři je proslavený mýty jako rodiště bájného Odyssea. Rozkládá se mezi Kefalonií a Lefkadou a podobně jako tyto ostrovy má hornatý charakter a smaragdově zelenou barvu, kterou mu propůjčují borovicové háje, štíhlé pinie a prastaré olivovníky. Hlavní město Vathi, kde žije většina místních obyvatel se nachází v zálivu a je zde i hlavní přístav. Nejatraktivnější pláže se nachází na jihu ostrova. Ostrov je ideální i pro turistiku a klidno udovolenou, své líbánky tu prožili i princ Charles s Dianou.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Kalymnos

Pokud chcete prožít svou dovolenou na klasickém řeckém ostrově, ve spojení s okolní přírodou i pohostinnými a přátelskými obyvateli, pak je pro vás Kalymnos tou nejlepší volbou. Na tomto malém překrásném ostrově, který na délku měří pouhých 25km, žije necelých 16 000 stálých obyvatel. Při vplutí do přístavu vás doslova obejme hlavní město Pothia, jehož domky jsou vystaveny v přírodním amfiteátru, jehož panorama dotváří torza větrných mlýnů a ruiny hradu Chrisocherias, nad kterými se vysoko na skále vypíná klášter Agios Savas, zasvěcený patronovi ostrova, který jakoby strážil celý ostrov i jeho obyvatele. Kalymnos je ostrovem „lovců“ mořských hub, zdejší si po staletí vydělávali na živobytí touto tvrdou prací. Turismus se soustředí především do malebných vesniček Massouri a Myrties, kde naleznete veškeré potřebné turistické zázemí. Menší domy jsou na skále budovány terasovitě, díky čemuž nabízejí úchvatný a panoramatický výhled na moře a protilehlý ostrůvek Telendos.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Karpathos

Karpathos je divoký a nespoutaný ostrov. Jižní část je poměrně plochá, nachází se na ní i letiště, ale směrem dále na sever postupně přechází do kopců bujně porostlých zelenými lesy a ty dále přechází do vysokých hor, které připomínají pustou měsíční krajinu. Na málokterém jiném řeckém ostrově najdete tolik rozmanitých a překrásných pláží jako na Karpathosu. Z těch nejznámějších a nejkrásnějších nesmíte vynechat pláž Apella, Kyra Panagia, Achata, Amoopi, Diakoftis, Ag. Nikolaos v Arkase a 4 krásné pláže v Lefkosu. Hlavní město Pigadia je nejrušnější a nabízí dostatek zábavy, vesničky Lefkos a Arkasa jsou určeny pro klidnější romantickou dovolenou, i zde však naleznete pár taveren, kaváren a obchůdků. V některých tradičních vesničkách se však téměř zastavil čas, třeba Spoa či Mesochori mají jedinečnou atmosféru. Téměř povinností je návštěva nejtradičnější ostrovní vesnice Olympos, která je živoucím muzeem a kde místní dobrovolně a hrdě žijí v podmínkách stejných jako před sto lety.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Kefalonie

Kefalonie je šestým největším řeckým ostrovem a je zálivem Argostoli pomyslně rozdělena na dvě části. Téměř 95% ostrova bylo zničeno silným zemětřesením v roce 1953. Okamžitě se však začalo znovu budovat, až do současné podoby měst a vísek. Turisticky nejatraktivnější je jihozápadní část Kefalonie, kde se nacházejí překrásné pláže, jako Xi, Vatsa, Kunopetra a mnoho dalších, které se společně vyznačují průzračnou vodou a bílým nebo červeným pískem. Pláží, která Kefalonii proslavila nejvíc, je Myrthos na severozápadním pobřeží a ta se každoročně umisťuje mezi 10 nejhezčími plážemi ve Středomoří. Během své dovolené určitě navštivte severní cíp ostrova s malebnými pitoreskními vesničkami Assos a Fiskardo. Pokud si zde dáte kávu a zjistíte, že u vedlejšího stolu sedí světoznámá celebrita, není to až tak vyjímečné. Ve zdejší marině často smetánka kotví při plavbách Jónským mořem.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Korfu

Pomyslným průkopníkem řeckého turismu se v 60-tých letech stal ostrov Korfu. Ostrov v té době učaroval filmařům, kteří se předháněli v tvorbě tehdy ještě černobílých snímků, na kterých ožívaly příběhy zasazené právě sem a tím šířili věhlas Korfu po celém Řecku i za jeho hranice. Stejně jako ostrov proslavil jeho slavný rodák a hrdina Trójské války Achilles. Tento rozlehlý kus země je v podstatě jednou velkou zelenou oázou, v některých místech borovicové háje sahají až k moři a návštěvníci se jen podivují, že jim slaná voda nevadí. Hlavní město se svou kouzelnou starou čtvrtí a dvěma pevnostmi vytváří jakousi vstupní bránu z Evropy do celého Řecka.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Kos

Je něco jako Menší "bratr" Rhodosu. Stejné klima a poloha v Egejském moři, stejně bohatá historie, stejně vysoký standard turistických služeb, jen se všechno soustřední na poněkud menší ploše. Méně hotelů, méně místních obyvatel, méně návštěvníků. Velkou výhodou Kosu je i jeho poloha uprostřed souostroví Dodekanesos, která nabízí mnoho možností k výletům na okolní ostrovy. Můžete navštívit Kalymnos, nevynechejte návštěvu ostrova Nyssiros s dodnes činnou sopkou nebo „svatý“ Patmos s klášterem sv. Jana s mnoha poklady uvnitř. Kos je oblíbený také mezi milovníky jízdních kol. Vzhledem k tomu, že sever je plochý, hřeben pohoří Díkeon prochází totiž jen středem a jihem ostrova, všude se na kole dostanete poměrně snadno a rychle. Většina nejoblíbenějších pláží, především v letoviscích Mastichari, Marmari, Tigaki a Lambi leží na severním pobřeží a můžete tak snadno spojit lenošení na pláži s návštěvou hlavního města, které je plné nejen antických památek, ale i novodobé zábavy a možností nákupů. Kos je známý i jako Hippokratův ostrov, určitě při pobytu zde nemůžete vynechat návštěvu starobylého Asklepionu, kde možná právě uvidíte mladé řecké lékaře skládat Hippokratovu přísahu.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Kréta

Pokud se v kterékoliv zemi na světě zeptáte Kréťana odkud je, určitě odpoví: "Jsem z Kréty". Ne z Řecka. Obyvatelé Kréty jsou nesmírně hrdí na svůj jedinečný domov. Není to náhoda, že stovky Evropanů, zejména těch ze severu, si zde kupují domy a stěhují se sem na penzi. Kréta má úžasné podnebí, které je ideální pro pěstování ovoce a zeleniny, je zde zastoupena produkce čerstvého masa z domácích chovů v horách, ryby, olivy a samozřejmě i skvělé víno. Proto nikoho nepřekvapuje, že tento ostrov je nejpopulárnější letní destinací v celé Evropě. Severní pobřeží je o něco málo větrnější a moře bývá často divočejší. Libyjské moře na jihu je klidnější, v četných chráněných zálivech bývá teplé jako kafe. Teploty jsou zde vyší nejen ve vodě ale i na souši, vžyť africké břehy jsou vzdálené necelých 300 km. Zde by bylo chybou zůstat jen v areálu hotelů. Vypůjčte si auto a navštivte i blízké horské vesničky. Nebojte se navázat kontakt s domácími, podebatujte s nimi o politice, o fotbale i o běžném životě. Pokud vás něčím obdarují, přijměte to bez obav; alespoň na pár dní se stáváte během vaší dovolené samotnými Kréťany.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Lefkada

Ostrovu daly jméno bílé vápencové útesy, které lemují západní pobřeží. Podle legendy zde svůj život skokem z jednoho z nich ukončila básnířka Sapfó. Mezi útesy se ukrývají překrásné pláže, které zdobí titulky katalogů celého světa, nejznámější z nich je Porto Katsiki. Nekonečnou tyrkysovou barvou Jónského moře, bílým pískem či oblázky a zeleným baldachýnem voňavých borovic oplývá však většina pláží ostrova  a potkáte na nich i méně lidí, objevujte je! Lefkada je spojena s pevninou mostem a uvítací branou ostrova je hlavní město, spletené z malých uliček, kterému vévodí pitoreskní marina. Právě zdejší vody totiž poskytují ideální podmínky pro plachtění a jachting. Na východním pobřeží leží nejoblíbenější letoviska, hlavním je oblíbené a živé Nidri s písčitooblázkovými plážemi, které se rozprostírá na břehu malebné zátoky Vlycho, jejíž jedinečnou panorámu dotváří protilehlé ostrůvky. Nejznámější je Skorpios – soukromý ostrov dříve patřící Onassisově rodině.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Lesbos

Turisticky nezkažený ostrov plný barev, vůní, neuvěřitelných kontrastů a fascinujících překvapení. S malebnými horskými vesničkami i s příjemnými letovisky zachovávajícími si řecký styl. Na ploše 1 630 km2 se rozkládá celý svět v malém – nádherný ostrov je tvořen břidlicemi, mramorem a vulkanickými horninami, díky čemuž se zde vyskytují početné termální prameny a úrodná půda. Svahy zdobí olivové háje a piniové lesy, pobřeží dlouhému 370 km dominují nádherné pláže, jako Anaxos, Vatera, Varia, Agios Isidoros, Skala Eressou, Molyvos, Petra, Thermi... Lesbos – to je však také vůně mimořádně kvalitního olivového oleje, slavného ouza Plomari, lahodného sýra či vyhlášených sardinek ze zálivu Kalloni. Ostrovní historii doplňují i křesťanské a byzantské kostely, zachovalý akvadukt v Morii, početné římské a později i turecké lázně. Na Lesbosu se nachází i Zkamenělý les, který UNESCO vyhlásilo za Geopark. K vyhledávaným místům ostrova patří termální prameny s léčivými účinky, které se nacházejí v Eftalou, ale i v Gera, Polichnito či Lisvori. A na své si na Lesbose přijdou i vyznavači pěší turistiky, túry se dají podnikat téměř odkudkoliv…

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Limnos

Tento půvabný ostrov v severovýchodní části Egejského moře je naštěstí mimo fokus masivního turismu. 259 km pobřeží tohoto členitého ostrova nabízí překrásné zátoky a zálivy, mysy a pláže se zlatavým pískem. Mezi ty nejkrásnější patří Plati, Riha Nera a Romeikos Gailos, které se nacházejí v blízkosti hlavního města Myrina, ve kterém žije necelých 6000 stálých obyvatel z celkového počtu 18 tis. ostrovanů. Převážně hornatý povrch ostrova místy přerušují úrodné nížiny, do kterých se soustředí zemědělství. V místních vesničkách stále jakoby se zastavil čas a cestou ostrovem narazíte i na řadu památek a zajímavých míst, za zmínku rozhodně stojí opuštěná vesnice Ag. Sophia s větrnými mlýny nebo horký termální pramen v Kornosu.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Mykonos

Přestože ostrov Mykonos převážně suchý, hornatý a jakoby drsný reliéf, partií k exkluzivním dovolenkovým destinacím v Řecku. Vděčí za to nejen fantastickým písečným plážím, ale hlavně víru neutuchající noční i denní zábavy. Navzdory bohatému turistickému ruchu si zachoval svoji typickou ostrovní atmosféru a očaruje celebrity i obyčejných návštěvníky panoramatem s množstvím větrných mlýnů.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Naxos

Největší ostrov ze souostroví Kyklady byl obydlen již 3000 let př.n.l. Právě na tomto významném ostrově, tehdejším centru kykladské civilizace, byl poprvé použit mramor jako stavební materiál chrámů. Podle mytologie, právě zde Theseus opustil a zanechal Ariadne, dceru krále Kréty Minoa. Naxos je plný zahrad a vinic. Silniční síť je na řecké poměry velmi dobře vybudovaná a jsou zde i výborné podmínky pro milovníky pěší turistiky. Strmé kaňony, benátská architektura, přírodní pláže či historické památky okouzlují návštěvníka na každém kroku.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Olympská riviéra

Staří Řekové by jistě řekli, že jejich bohové žijí na vrcholu hory a oni s nimi pod horou v nejlepší části tehdejšího světa. Právě zde, na úpatí Olympu se zrodilo město Katerini a jeho dlouhé písečné pláže jsou světově známé jako Paralia – Olympská riviéra. Tisíce mladých i lidí středního věku se sem sjíždí na dovolenou, aby si užili denní relax na krásné pláži v kombinaci s nepřeberným množstvím plážových barů, cenově velmi výhodných restaurací, vodních sportů a atrakcí, plážový volejbal i další nejrůznější druhy sportovních aktivit, možnosti zábavy jsou k dispozici prakticky non-stop. Pokud chcete část dovolené strávit nákupy, buďte srdečně vítáni. Krom běžných obchůdků velkou část zdejší nabídky tvoří šperky a kožené výrobky, včetně kožichů.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Peloponés

Tomuto největšímu řeckému poloostrovu dal jméno mytologický vládce Pelops a v překladu znamená „Pelopův ostrov“, který se stal kolébkou Mykénské civilizace. I Sparta se svým hrdým národem válečníků peloponés proslavila široko daleko. Celý Peloponés je velmi hornatý, majestátní pohoří Taygetos přesahuje výškou 2400 m. Přesto je zdejší podnebí horké a suché s dostatkem slunečního svitu a hory zajišťují vláhu, takže celá oblast je ideální pro pěstování ovoce a zeleniny. Zdejší výpěstky tak budete mít možnost ochutnat v hotelech i ve zdejších tavernách, včetně oliv a olivového oleje. Oblíbené Tolo, ležící na severu v sousedství historického Nafplia, je samo o sobě malým společenstvím, které ožívá v letních měsících, nabízí krásnou pláž s veškerým vybavením a pestrý noční život pod hvězdami. Další ze svých nejatraktivnějších tváří vám Peloponés ukáže v oblasti Messinia na jihozápadě, jeho hlavním správním městem je Kalamata. Toto živé město má i univerzitu a 8 km dlouhou pláž, kterou lemuje promenáda a cyklostezka, s bary, tavernami, vodními sporty, lehátky a slunečníky... Směrem dále na jih leží menší ospalá vesnička Petalidi a poněkud živější a příjemná Finikounda, dlouhé písečné a oblázkové pláže, minimum turistů, kouzelná krajina, ta pravá řecká dovolená!

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Rhodos

Hlavní město ostrova zůstalo jakoby zakleté v čase. Starému městu Rhodos vévodí středověký hrad, celé je obklopeno mohutnými hradbami, vedle kterých je v kontrastu moderní přístav s loďkami i velkými výletními loděmi. Atraktivitu ostrova samozřejmě znásobují krásné a slavné pláže - jako Anthony Quinn, Tsambika, Prasonisi…  Na Rhodosu si můžete zvolit vše podle svých představ ideální dovolené, letovisko Faliraki láká svým pestrým nočním životem, oproti tomu třeba původní rybářská vesnička Stegna je klidná a žije svým klidným tempem. Rhodos se vám bude líbit pro vysokou kvalitu poskytovaných služeb, cestovní ruch je zde na vysoké úrovni. Ostrov je lemován nádhernými plážemi, na západním pobřeží převažují kamenité a oblázkové, východu vévodí pláže písečné a moře je zde klidnější. Je na vás, jakému způsobu dovolené dáváte přednost, ale Rhodos skutečně dokáže nabídnout vše.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Samos

Zelený ostrov plný pinií, olivovníků, vinné révy, citrusových stromů a horských léčivých rostlin. Žádný z ostrovů v Egejském moři nemá tak vysoké pohoří jako Samos. Okouzlí vás malebné údolí, vesnice, vinice – vyrábí se zde mnoho druhů vín a likérů, z nichž nejznámější je sladké muškátové víno Samos „Nectar“ či suché víno „Samina“. Vína ze Samosu jsou používána i jako mešní vína ve Vatikánu. Mezi nejznámnější pláže, které okouzlí každého návštěvníka patří Chrissi Ammos, Lemonakia, Tsamadou a Votsalakia, ale najdete jich zde mnohem víc. Ostrov plný legend a přírodních krás, který byl údajným domovem bohyně Hery či matematika Pythagora, jehož duch údajně stále bdí nad ostrovem na nejvyšší hoře Kerki.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Santorini

Nejpůvabnější ostrov řeckého souostroví Kyklady, severně od Kréty. Díky vulkanickému původu a tmavému lávovému písku si vysloužil přívlastek Černá perla Egejského moře. Strmé barevné útesy čnící vysoko nad mořem, unikátní architektura a neskutečně krásné - kýčové západy slunce - díky tomu všemu patří ostrov k nejfotografovanějším nejen v Řecku. V hlasování o nejromantičtější místo planety končí každoročně na předních příčkách. Prožijte romantickou dovolenou místě, které dodnes nevydalo všechna svá tajemství - na Santorini.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Skiathos

Na ploše necelých 50 km2 vytváří úchvatný obraz zářivě bílých domků s červenou střechou, pestrých balkonů plných květů, blankytně modrých zálivů a zelených svěžích kopců. Centrem nočního života i nákupů je hlavní město ostrova. Město láká k procházkám labyrintem romantických uliček za doprovodu vábivých řeckých melodií. Skiathos nemá infrastrukturu jiných ostrovů – tradiční vesničky tu téměř neexistují. Domácí obyvatelé se soustřeďují v hlavním městě Skiathos, které se v létě mění na rušné turistické centrum. Malý poloostrov Bourtzi rozděluje přístav Skiathos na dvě části. Kdysi zde stála pevnost, dnes však slouží jako kulturní centrum ostrova. Hlavní cesta se vine od města Skiathos jižním pobřežím ostrova v délce přibližně 15 km až k proslavené pláži Kukunaries. Angličtí touroperátoři ji zařadili do žebříčku Top 10 nejkrásnějších světových pláží. Celé jižní pobřeží je lemováno kouzelnými malými zálivy a plážemi, lehko dostupnými i bez vlastního dopravního prostředku. Na trase podél pobřeží má totiž místní autobus okolo padesáti zastávek, a tak můžete den za dnem objevovat všechna krásná místa: Megali Amos,Vassilias, Achladies, Tzaneria, Kanapitsa, Kalamaki, Agia Paraskevi, Platanias, Troulos a další. Na západě ostrova leží další lákavé pláže – Banana Beach nebo Aghia Eleni pro nudisty. Dostanete se sem pešky, autem nebo čluny, které každý den vyplouvají z přístavu hlavního města Skiathos. Čluny jsou nejlepším dopravním prostředkem za atraktivními plážemi, které jsou na severu ostrova ukryty mezi skalami: Xámeno, Megalos Yialos nebo známá Lalaria.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Thassos

Thassos je zelený klenot usazený v safírové modři severní části Egejského moře, nadosah od pevniny, ze které jeho návštěvníci v drtivé většině připlouvají do hlavního města Limenas, jehož přístav je vstupní branou ostrova. Na město shlíží akropole s pozůstatky Apollónovy svatyně a antické divadlo. Thassos není rozlehlý, návštěvník velice brzy nabyde pocit, že ho důvěrně zná. Jedna hlavní silnice se kolem ostrova, jehož tvar není nepodobný minci, obtáčí jako had a vede kolem pobřeží většinou místních vesnic. Doporučujeme Vám absolvovat celý tento okruh, po jedné straně budete mít stále na dohled moře. Můžete se koupat na bělostných písečných plážích, obdivovat malebné bílé domky s červenými střechami ve zdejších vesničkách a určitě si najdete i „svojí“ útulnou tavernu pro občerstvení a odpočinek ve stínu stromů. Golden Beach na severovýchodní straně ostrova a Tripiti Beach na jihu jsou nejlepší pláže, které si rozhodně nemůžete nechat ujít.

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Zakynthos

Celý ostrov je prosycen vůní květin a bylin, je jako pomyslná botanická zahrada. Jeho pobřeží lemují překrásné pláže, které jsou jako stvořené pro rodinou dovolenou. Milovníky nočního života si rychle získají pulsující letoviska Argassi a Laganas, v Tsilivi naleznete pečlivě vyváženou směsici oblíbených pláží, klidnějšího denního lenošení s večerní zábavou a kvalitním ubytováním. V hlavním městě určitě navštivte oblíbený trh s rozličným zbožím za dobré ceny. Za návštěvu ostatně stojí snad každé místo a vesnička na ostrově. Pokud se rozhodnete je vydat navšívit, brzy nabydete pocit, že jste chyceni v důmyslné pavučině, kterou zdejší síť silniček a cest připomíná a to, že na křižovatce uvidíte směrovku do stejného místa mířící do dvou opačných stran není až tak vyjímečné, ale každá vás jinudy dovede tam, kam jste chtěli. A když ne, může se stát, že vyústí u taverny na kouzelné pláži a objevíte další nádherné místo vaší dovolené...

Klikněte na obrázek pro kompletní nabídku.

Nejnovější akce
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.
Zemětřesení na ostrově Kos Zemětřesení na ostrově Kos Chtěli bychom vás informovat o situaci na Kosu, který dnes zasáhlo zemětřesení a poškodilo staré budovy v hlavním městě