vyhledat zájezdy


Kasos

Na toulkách jihozápadním pobřežím ostrova Karpathos se před vámi vynoří silueta divokého skalnatého ostrova Kasos. Jeho reálná tvář je však o něco vlídnější a pohostinnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Tento malý ostrov leží mezi Karpathosem a Krétou a každého návštěvníka bezpochyby uchvátí. Jen těžko byste našli na řeckých ostrovech místo, které ryzeji a pravdivěji vypovídá o každodenním životě "obyčejných ostrovanů". Kasos má rozlohu 64 km2 a v jeho pěti vesnicích žije o málo více než tisíc lidí. Na vrcholu kopce se rozprostírá největší, Agia Marina a nejstarší, Poli, se rozkládá kolem zříceniny hradu. Návštěvníky vítá hlavní město Fri s jediným přístavem ostrova; najdete zde i menší malebný přístav Boukal, který v sobě nosí kousek duše každého rybáře a námořníka žijícího na ostrově. V blízkosti Fri se nachází i Emporio - kdysi starý přístav s krásnými kamennými domy a jemnou písčitou pláží. Tento maličký ostrov je právem hrdý na nádherné pískové pláže Fri, Ag. Konstantinos, Armathio a Helatro. Je to skrytý řecký ráj, který si okamžitě zamilují všichni praví "grékofili" a ocení ti, co touží po dokonalém restartu.


TRANSFER

Po příletu na ostrov Karpathos krátký transfer do hlavního města Pigadia, odtud plavba na ostrov Kasos. Kvůli nesouladu letového řádu a jízdního řádu trajektů se může v ojedinělých případech vyskytnout ubytování na jednu noc na Karpathosu.


Nejnovější akce
Stěhování pobočky v Praze Stěhování pobočky v Praze Od 1. 1. 2019 se na vás budeme těšit na naší nové pražské adrese
Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu na sezónu 2019 se letos konala 12. října v netradiční atmosféře.
Flexi Pass CARD Flexi Pass CARD Nově přijímáme poukázky Flexi Pass CARD na našich pobočkách.