vyhledat zájezdy

Chalkidiki

1 2
8.6
Vila Christos **
Řecko, Chalkidiki, Polychrono

Villa Christos se nachází v klidné části Polychrono, ve vzdálenosti 300 metrů od krásné písečné pláže. Je to jeden z nejvyhledávanějších domů, které máme k dispozici v letovisku Polychrono. Sestává ze dvou vedle sebe stojících budov v prostorné zahradě s olivovníky a palmami, která je plná květů. Kolem domu je k dispozici pro hosty velká travnatá plocha, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi, které si zde mohou bezpečně hrát. Poskytne Vám výborné podmínky pro příjemný odpočinek. V nedalekém centru objevíte množství obchodů, kaváren a taveren. Výhodou tohoto ubytování je i non stop recepce a velký lobby bar.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 11 dní
Termíny od: 25.5.2019 | Možnosti dopravy: vlastní, autobusová
Cena od: 3 817 Kč
7.9
Vila Sofia
Řecko, Chalkidiki, Polychrono

Poloostrov Chalkidiki a jeho dva výběžky jsou plné letovisek nejrůznějších velikostí a charakterů, tím třetím je svatý Athos, který lze obdivovat jen z povzdálí. Na prvním z nich, na Kassandře, se v klidné části jinak rušného Polychrona nachází dům Sofia. Velkým lákadlem tohoto městečka je jednoznačně krásná písečná pláž. Pohodlná studia s terasami v přízemí a balkóny v patře jsou vhodná pro 2-3 osoby. Jen kousek od domu ve vzdálenosti 150 m naleznete centrum s množstvím obchůdků, kaváren a taveren. Přibližně ve stejné vzdálenosti naleznete organizovanou pláž s bílým pískem a plážovými bary. Doporučujeme pro všechny věkové kategorie.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 11 dní
Termíny od: 9.6.2019 | Možnosti dopravy: vlastní, autobusová
Cena od: 3 817 Kč
8.2
Apartmány Vasso
Řecko, Chalkidiki, Sarti

Vasso je v Řecku velmi časté a běžně používané jméno a je to také název tohoto skvělého apartmánového domu. Nachází se přímo v centru Sarti a od pláže ho dělí prakticky jen pár kroků (cca 80 m). V pěší vzdálenosti najdete vše, co tvoří zdejší dovolenkovou atmosféru - obchůdky, typické taverny a moře. Kromě písečné pláže jsou blízko i nádherné malé zátoky, které se nachází těsně za vesnicí. Dům Vasso skvělým výchozím bodem pro poznávání různých pláží v okolí.

Možnosti stravy: bez stravy, večeře | Délka pobytu: 13 dní
Termíny od: 18.5.2019 | Možnosti dopravy: autobusová
Cena od: 4 242 Kč
Mare Monti
Řecko, Chalkidiki, Sarti

V oblíbené části Sarti Beach, přibližně 1 500 metrů od známého centra a necelých 300 m od pláže byl postaven aparthotel Mare Monti. Moderní budova disponuje i recepcí a bazénem s malým barem, kde se můžete během dne osvěžit. K dispozici jsou také lehátka a slunečníky. Sarti je letovisko vhodné pro všechny věkové kategorie a jeho popularita je prakticky neoblomná.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 13 dní
Termíny od: 18.5.2019 | Možnosti dopravy: autobusová
Cena od: 4 752 Kč
Evangelia
Řecko, Chalkidiki, Sarti

V tzv. nové části Sarti, přibližně  300 metrů od rušného centra a několik kroků od písečné pláže, byl postaven dům Evangelia. Hosty zde přivítají příjemná studia, která mají z balkonů boční výhled na moře. Sarti je letovisko, jehož popularita je neoblomná, každé léto se sem vrací množství turistů, které láká pohodlná vzdálenost z ČR, písčitá pláž, rušný život a zcela přijatelné ceny a pestré fakultativní výlety.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 13 dní
Termíny od: 18.5.2019 | Možnosti dopravy: autobusová
Cena od: 5 007 Kč
1 2

Rušné i romantické pláže omývané průzračnou vodou, zelené hřbety pahorků pokryté hustými lesy a hluboká údolí. Bohaté olivové sady, dozlata zbarvená pole, byzantské kostelíky. Obraz dotvářejí vesnice se staletou historií a letoviska, ve kterých pulzuje život do pozdních nočních hodin. Chalkidiki – řecký ráj, ve kterém se můžete dosyta oddat životu i snění. Stačí se jen natáhnout, zabořit prsty do rozpáleného písku a nechat si nohy zlehka omývat tyrkysovými vlnami Egejského moře.
 
Poseidonův trojzubec – to jsou tři prsty poloostrova Chalkidiki – Kassandra, Sithonia, Athos. Rozprostírají se na severu Řecka, jen hodinu jízdy autem ze Soluně a připomínají spíše ostrovy než pevninu. Moře je omývá ze všech stran a vesnice, které leží ve vnitrozemí, nejsou od pobřeží vzdáleny víc než 20 km. Společným rysem všech tří výběžků je nádherná příroda, ale každý z nich si zachovává své specifické rysy. Poloostrov Chalkidiki je populárním turistickým cílem již od roku 1950, kdy si obyvatelé města Thessaloniki začali během léta pronajímat přímořské domky na prvních dvou „prstech“. V antických dobách byl poloostrov znám také jako naleziště zlata. V roce 2013, se ve snaze snížit svůj dluh, rozhodlo zadlužené Řecko těžbu zlata obnovit, avšak u ochránců přírody se zvedla silná vlna kritiky. Podle nich může mít negativní dopad na životní prostředí i turismus. Tedy doufejme, že se vše ustálí a malebná krajina nebude do budoucna těžbou poškozena.

Na západním pobřeží Kassandry najdete svůj klid v romantických zákoutích malých rybářských vesniček, jakými jsou například Siviri, Possidi, Fourka, Nea Skioni, Mola Kaliva nebo Lutra, zatímco na východním si užijete ruch, zábavu i nákupy v moderně se rozvíjejících letoviscích. Kalithea, Chanioti, Kriopigi, Pefkochori nebo Polychrono jsou známé nejen dlouhými zlatavými plážemi, ale také čilým nočním životem. Jejich početné restaurace a taverny vás určitě zlákají na ochutnávku vynikajících řeckých specialit, kvalitního vína nebo retsiny – vína s chutí po pryskyřici. Pokud podniknete plavbu po Toronejském zálivu až do tzv. Pirátské zátoky (Porto Koufo) ležící na nejjižnějším konci prostředního výběžku Chalkidik, vaši loď budou možná doprovázet hraví delfíni. Sithonia je pověstná divokostí a drsností přírody, několika přitažlivými menšími letovisky jako jsou například Neos Marmaras, Toroni, Kalamitsi, Sarti nebo kouzelné Vourvourou. Sarti – původně malá rybářská osada je dnes živým a turisty vyhledávaným městečkem. Písečné pláže a tyrkysové moře se táhnou celým letoviskem. Malé zátoky ukryté v okolí, zaplavené hustou zelení pinií, slibují klid a soukromí. Na hlavní pláži v Sarti je hrubší písek, jemnější je v nové části Sarti beach. Obě nabízejí i pestrý výběr vodních sportů. Tři kilometry dlouhá písečná pláž končí malým výběžkem s kapličkou, odkud je krásný výhled na město a poloostrov Athos. Pobřežní promenádu lemují kavárny, bary, výborné restaurace, rybí taverny a diskotéky. Nejvýchodnější výběžek Chalkidik – Athos je pod správou mnišského státu; vstup na toto území je povolen jen za zvláštních podmínek a pouze mužům. První kláštery tu byly založeny v 10. století a již o století později byl vydán zákaz vstupu žen na Svatou Horu – zákaz, který platí dodnes. Z městečka Uranopolis, které je považováno za bránu Athosu, se výletní lodě denně vydávají na plavbu podél pobřeží a před zraky turistů se objevují obrazy klášterů postavených na místech, kde se čas zastavil už před dávnými dobami.Několik tipů:

• ochutnávka vín na některém z vinných festivalů
• místní oslavy na počest patrona vesnice - je to úžasný zážitek
• sardinkové hody ve vesnici Fourka a Moudania (Kassandra), obvykle se konají na přelomu     července a srpna       
• návštěva Soluně, druhého největšího řeckého města. Prohlédněte si archeologické muzeum, které ukrývá mnohé poklady z dob Makedonské dynastie
• Waterland - vodní svět, který není jen pro děti

 

Naše doporučení a výlety
Půjčte si auto a nejprve probádejte vnitrozemí středního „prstu”, Sithonia. Zastavte se v Toroni a pobuďte na jeho plážích a navštivte i pláž Kavurotripes (krabí díry). Své kouzlo má také vesnička Porto Koufo, asi 26 km od Sarti, s malebným přístavem a autentickými rybími tavernami. Byla by škoda vynechat pohled z lodi na majestátní klášterní svět na hoře Athos – proto se neváhejte tohoto výletu zúčastnit. K Athosu se můžete přiblížit i z pevniny, vstupní branou je malebná vesnička Uranopolis, která také stojí za výlet - nebudete litovat.


THESSALONIKI - celodenní autobusový výlet do druhého největšího města v Řecku. Prohlédnete si všechny pamětihodnosti tohoto pulzujícího města - Bílou věž, Rotundu, Citadelu, hrad. Projdete se i po atraktivní obchodní ulici Tsimitski. V neposlední řadě se zastavíte i na místním trhu - Agoře s nabídkou ryb, plodů moře, masa, zeleniny a ovoce, koření, sýrů, atd. Na závěr si budete moci vychutnat kávu na terase některého z barů na pobřežní promenádě.

METEORA - celodenní výlet. Návštěva klášterů postavených na strmých vysokých skalách pohoří Pindos. Název Meteora je odvozený od řeckého slova: „ta metéora monastíria“, což v překladu znamená „ve vzduchu se vznášející kláštery“.


OKRUH PO SITHONII - během tohoto výletu se budete mít možnost seznámit s poloostrovem Sithonia. Zastávka v Sithonia Meli, kde se tradičním způsobem zpracovává med, dále vesničky Neos Marmaras a Parthenon. Zlatým hřebem programu je vinařství Porto Carras s malou ochutnávkou vín. Na závěr fotozastávka v malebném Porto Koufo.

WATERLAND - výlet do aquaparku v Soluni, který nabízí několik bazénů, dětské bazény, bazény s umělými vlnami a hydromasáží, skluzavky, umělou řeku, organizované vodní hry, soutěže a mnohem více... Tyto různé atrakce určitě nalákají nejen děti, ale i dospělé.

LODNÍ VÝLET K ATHOSU - celodenní lodní výlet - plavba podél západního pobřeží třetího výběžku Chalkidik. Dozvíte se zajímavosti o izolovaném světě mnichů, jeho historii nebo o historii jednotlivých klášterů, které můžete vidět alespoň z dálky. Neboť vstup ženám je přísně zakázán a muži mohou vstoupit na pozemek této zvláštní komunity pouze se speciálním povolením. Následuje dvouhodinová zastávka v půvabné vesničce Uranopolis.


Aktuální ceny fakultativních výletů 2016:

Lodní výlet k Athosu: 25 € / dítě 6-12 l. 12 € / dítě do 6 l. zdarma
Thessaloniki: prohlídka města a nákupy: 25 € / dítě 6-12 l. 12 € / dítě do 6 l. zdarma
Řecký večer (večeře, nealko a sudové víno): 29 € / dítě 6-12 l. 19 € / dítě do 6 l. zdarma

Ceny dalších výletů aktuálně u delegáta CK Aeolus v místě pobytu. (Ceny jsou hlášené s předstihem, v místě pobytu se může mírně lišit s ohledem na sezónu atd.)

Nejnovější akce
Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu na sezónu 2019 se letos konala 12. října v netradiční atmosféře.
Flexi Pass CARD Flexi Pass CARD Nově přijímáme poukázky Flexi Pass CARD na našich pobočkách.
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.