vyhledat zájezdyKvarner

Představte si ideální dovolenou, během níž se od mořského břehu vydáváte na cestu k slunečním ostrovem, a pak plavete zpět k pevnině, abyste našli klid na horách pohoří. Sníte o sluneční riviéře, kterou, když se vám to chtít, můžete po deseti kilometrech vyměnit za asketický klid a svěžest horských vrchů, kde vám budou dělat společnost jen orly, vlky a medvědy, a plíce se budou moci nadýchat čerstvého vzduchu z voňavých lesů. Objevte Kvarner a Gorski kotar, tak odlišné oblasti blízko sebe.

Nejprve se projděte po nádherné Opatijské riviéře a objevte 12 km dlouhou promenádu ??podél moře. Základy cestovního ruchu zde byly položeny ještě v roce 1844, kdy jistý prozíravý obchodník se pšenicí postavil první opatijské hotel - dnes široko daleko známou vilu Angiolinu, jedno z nejluxusnějších letovisek Rakousko-uherské monarchie. Do opatijské knihy hostů se zapsali mnohé slavná jména, od členů císařských rodin až po umělce, vědce a politiků. Po noblesních Opatijská vilách, hotelech, rozkošných zahradách a parcích se vydejte na cestu směrem do Rijeky, metropole přímoří, v současnosti největšího obchodního a námořního centra severního Jadranu. Pod bedlivým okem velkolepé zříceniny Trsatského hradu a nejstarší mariánské svatyně v Chorvatsku s františkánským klášterem, Katedrálou sv. Vida a široko daleko známou kapli děkovných darů vás Rijeka bude fascinovat nejen jako centrum námořnictva, ale i jako město se záviděníhodným kulturně-uměleckým životem a největším karnevalové událostí v Chorvatsku.

Pokud toužíte po tichu těžko přístupných mořských oblastí a ostrovů, odplávajte ke Kvarnerský blankytu, obklopená mýtickými Apsirtskými ostrovy z bájného příběhu o Argonautech: ostrovy Rab, Krk, Cres a Lošinj.

Mimořádný zážitek na vás čeká v Gorski kotar. Překrásné zelené oblasti, vzdálené pouhých deset kilometrů od moře, díky své výjimečné ekologické hodnotě a koncentraci chráněných parků, jsou skutečnými oázami klidu a ticha a stále více navštěvovanými destinacemi chorvatského zimního cestovního ruchu. Národní park Risnjak, Přírodní park Učka a mnohé rezervace s bohatou autochtonní flórou a ohroženými živočišnými druhy roztroušenými podél překrásného zeleného pohoří.
Nejnovější akce
Flexi Pass CARD Flexi Pass CARD Nově přijímáme poukázky Flexi Pass CARD na našich pobočkách.
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.