vyhledat zájezdy

Slunečné pobřeží

K předním bulharským přímořským letoviskům už několik desetiletí bezpochyby patří Slunečné pobřeží. Je jedním z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších míst u Černého moře, s plejádou zrekonstruovaných i nověpostavených moderních hotelů, které tu vyrůstají jako houby po dešti. Jeho 8 km dlouhá a na některých místech téměř 200 m široká pláž s jemným světlým pískem a pozvolným vstupem do moře se táhne až k starobylému Nessebaru. Stejně dlouhá je i pobřežní promenáda s nespočetnými stánky s rychlým občerstvením, restauracemi a vynikajícími kavárnami, které lákají hosty k posezení a příjemnému osvěžení. Nechybí ani možnost zahrát si minigolf, zajezdit si na elektrických autíčkách nebo se svézt na kočáře. K živé atmosféře letoviska přispívají i pouliční umělci a muzikanti. Pro ty aktivnější jsou k dispozici i různé sportovní aktivity – tenisové kurty, kola a skútry, šlapadla, paragliding, rogalo, banán nebo hřiště pro plážový volejbal. Můžete navštívit dva vodní parky – v severní části a v jižní blízko Nessebaru, ve kterých se vyřádí malí i velcí. Rušné centrum města s množstvím obchodů ožívá především večer. Lidé se přesouvají na dlouhé promenády, do restaurací, barů, nočních klubů, kasín a diskoték. Dopravu po letovisku zabezpečuje turistický vláček a pravidelné autobusové linky, které spojují středisko s Nesebarem, Elenite, Burgasem a Varnou.

Atrakce:

SOZOPOL / ROPOTAMO – celodenní výlet do malebného historic¬kého městečka, ve kterém se dochovaly původní dřevené domy, úzké uličky a zvláštně malé kapličky, ve kterých obvykle bývá jen malý svatý obrázek. Výlet je spojený s možností potápění se v moři mezi skalnatými útesy pod vedením zkušeného instruktora, příp. plavbou po řece Ropotamo ve stejnojmenné přírodní rezervaci. NESSEBAR – večerní výlet autobusem nebo půldenní lodní výlet do historického městečka, zapsaného v seznamu UNESCO. Obdiv si zaslouží zachovalé kamenné budovy, dřevené domečky, městské divadlo, starý přístav, mohutné hradby, vykopávky z řeckého i by¬zantského období a mnoho kostelů např. kostel Svatého Štefana nebo Svaté Bogorodici, ve kterém se ukrývá nádherná sbírka ikon. VARNA / DELFINÁRIUM – celodenní výlet do jednoho z nejstar¬ších a největších měst na černomořském pobřeží. Centrum města ukrývá katedrálu Svaté Bogorodici, Archeologické muzeum, Astro¬nomické observatorium a planetárium, Římské koupele, Vojenské námořní muzeum, Akvárium s jedinečnou expozicí mořských živočichů, sladkovodních i tropických ryb a Delfinárium. BULHARSKÝ VEČER – večerní výlet do bulharské vesničky Bata spojený s posezením v místní lidové restauraci, ukázkou Nestinarského tance (na žhavém popelu) a programem pro děti a dospělé v různých světových jazycích. Seznámíte se s bulharskými zvyky, folklórním tancem a hudbou, nechybí ani tra¬diční bulharská večeře s neomezeným množstvím výborného sudového vína či rakie a taneční zábava. ISTANBUL – jednodenní výlet do tureckého města, které je bránou na Blízký východ a rozkládá se na dvou kontinentech. Návštěva jeho historických a kulturních památek (Hagia Sofia, Topkali…) kom¬binovaná s nákupy. *Vezměte prosím na vědomí, že z každého letoviska se mohou organizovat jiné výlety a tento popis je pouze orientační.

Naše doporučení a tipy na výlety

Být na dovolené a zůstat celé dny jen na pláži by se dalo nazvat neodpustitelným přestupkem! Čeká na vás množství zážitků, které byste rozhodně neměli promeškat. Miliony let starý Kamenný les, který se nachází asi 18 km od Varny, skalnatý mys Kaliakra, tajemný reliéf na skále nad vesnicí Madara, slavné Údolí růží či středověké Veliko Tarnovo - to vše jsou místa, na která vás zkušení průvodci zavedou během celodenních výletů. Naskytne se vám příležitost seznámit se s lidovými tradicemi a zvyky, užít si piknik na lodi či nahlédnout do tajemství výroby rakije.

 

BULHARSKÁ VESNICE - večerní výlet spojený s bohatou večeří a dobrým vínem. Seznámíte se s tradiční lidovou architekturou, místními zvyklostmi, hudbou a pověstným tancem na žhavých uhlících. Vaše děti se mohou pobavit výrobou vlastní misky na tradičním hrnčířském kruhu.

 

VARNA a Balčik - celodenní výlet do Varny, jejíž atrakcí je i známé Delfinárium a palác rumunské královny Marie v Balčiku. Jeho zahrada se pyšní obrovskou sbírkou kaktusů.

 

Pirátská PÁRTY - plavba po zálivu s panoramatem Nessebaru spojená s koupáním, animacemi a pravým námořnickým obědem.

 

NESSEBAR - památka světového významu, kterou nesmíte vynechat. Na tomto neodolatelném místě, ležícím na skalnatém poloostrově, se během léta konají zajímavé hudební a divadelní představení. Pokochejte se pohledem na staletí staré chrámy a v kostelech si prohlédněte nádherné barevné fresky. Během procházky starobylými uličkami určitě neodoláte bohaté nabídce stříbrných šperků či tradiční malované keramice.

 

Sozopol a Ropotamo - plavba po řece Ropotamo v rozlehlé přírodní rezervaci, která je domovem mnoha vzácných druhů ptactva a rostlin. V centru starobylého města Sozopol budete okouzleni půvabnými starými dřevěnými stavbami.

 

JEEP SAFARI - jízda po přírodních cestách se zastávkou v klášteře, u pramene léčivé vody a návštěvou typického selského domu. Ochutnáte tu banicu, tradiční pečivo z listového těsta naplněné slaným sýrem.

 

ACTION AQUAPARK - adrenalinová zábava v aquaparku s atrakcemi pro každý věk! Tobogány, skluzavky, tunely, vodopády, dobrodružný ostrov pro děti, vodní hrad, restaurace a skvělá zmrzlina. Toto místo si zamilujete!

 

Nejnovější akce
Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu léto 2019 Prezentace katalogu na sezónu 2019 se letos konala 12. října v netradiční atmosféře.
Flexi Pass CARD Flexi Pass CARD Nově přijímáme poukázky Flexi Pass CARD na našich pobočkách.
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.