vyhledat zájezdyPomorie

Město Pomorie vyrostlo mezi Burgasem a Slunečném pobřeží – 20 km severovýchodně od Burgasu a 18 km jižně od Slunečního pobřeží. Rozprostírá se na skalnatém 2,5 km dlouhém a asi 500 m širokém poloostrově, obklopeném mořem. Bylo založené Řeky ve 4. století před n. l. pod jménem Anchialo u velké laguny „Pomorijského jezera“, které je také největší zásobárnou mořské soli v Bulharsku. V nedalekých solivarnách se získává mořská sůl odpařením vody. Dnes je Pomorie příjemné, klidné turistické město, známé nejen těžbou soli, ale i jako středisko na léčbu nemocí pohybového ústrojí černým bahnem s největším léčebným ústavem na Balkánském poloostrově. V místní lisovně hroznů a palírnách pálenky se vyrábějí koňaky Slančev brjag a Pliska, Pomorijská rakia nebo aromatické suché víno Pomorijský Dimjat. Návštěvníkům jsou k dispozici tři písečné pláže – severní, jižní a černá s léčivým bahnem a pískem, který obsahuje železo a magnézium. Jižní pláž s bílým jemným pískem je střežena plavčíky, moře je tu poměrně mělké s pozvolným vstupem. K dispozici jsou i půjčovny slunečníků a lehátek, šlapadel, skútrů, surfů, je tu i možnost vodního lyžování nebo parašutismu. Malé restaurace a stánky kolem pláží nabízejí široký sortiment jídel a nápojů. V centru města je živá pěší zóna vedoucí zeleným parkem, kde je množství obchodů, restaurací, kaváren, diskoték, různých atrakcí pro děti, ale i cirkus a lunapark, které jsou zárukou zpestření letních večerů.

Atrakce:

SOZOPOL / ROPOTAMO – celodenní výlet do malebného historic¬kého městečka, ve kterém se dochovaly původní dřevené domy, úzké uličky a zvláštně malé kapličky, ve kterých obvykle bývá jen malý svatý obrázek. Výlet je spojený s možností potápění se v moři mezi skalnatými útesy pod vedením zkušeného instruktora, příp. plavbou po řece Ropotamo ve stejnojmenné přírodní rezervaci. NESSEBAR – večerní výlet autobusem nebo půldenní lodní výlet do historického městečka, zapsaného v seznamu UNESCO. Obdiv si zaslouží zachovalé kamenné budovy, dřevené domečky, městské divadlo, starý přístav, mohutné hradby, vykopávky z řeckého i by¬zantského období a mnoho kostelů např. kostel Svatého Štefana nebo Svaté Bogorodici, ve kterém se ukrývá nádherná sbírka ikon. VARNA / DELFINÁRIUM – celodenní výlet do jednoho z nejstar¬ších a největších měst na černomořském pobřeží. Centrum města ukrývá katedrálu Svaté Bogorodici, Archeologické muzeum, Astro¬nomické observatorium a planetárium, Římské koupele, Vojenské námořní muzeum, Akvárium s jedinečnou expozicí mořských živočichů, sladkovodních i tropických ryb a Delfinárium. BULHARSKÝ VEČER – večerní výlet do bulharské vesničky Bata spojený s posezením v místní lidové restauraci, ukázkou Nestinarského tance (na žhavém popelu) a programem pro děti a dospělé v různých světových jazycích. Seznámíte se s bulharskými zvyky, folklórním tancem a hudbou, nechybí ani tra¬diční bulharská večeře s neomezeným množstvím výborného sudového vína či rakie a taneční zábava. ISTANBUL – jednodenní výlet do tureckého města, které je bránou na Blízký východ a rozkládá se na dvou kontinentech. Návštěva jeho historických a kulturních památek (Hagia Sofia, Topkali…) kom¬binovaná s nákupy. *Vezměte prosím na vědomí, že z každého letoviska se mohou organizovat jiné výlety a tento popis je pouze orientační.

Nejnovější akce
Flexi Pass CARD Flexi Pass CARD Nově přijímáme poukázky Flexi Pass CARD na našich pobočkách.
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.