vyhledat zájezdy

Telendos

Jakmile se cestou z Plati Yialos přehoupnete přes vrchol kopce, otevře se před vašima očima dech beroucí panorama na dramatické pobřeží Kalymnosu s Myrties a Massouri na jeho úpatí a protilehlým ostrůvkem Telendos. Tam, kde v současnosti po moři plují vodní taxíky z Myrties na Telendos a zpět, stálo v pradávné minulosti hlavní město Pothia. Ničivé zemětřesení v r. 554 př.n.l. pohřbilo město pod mořskou hladinu a dnešní Telendos navždy oddělilo od Kalymnosu. Jen 800 m vodní plochy odděluje ruch kalymnosského letoviska Myrties od ospalé atmosféry rybářské osady na Telendosu. Najdete zde jen pár taverniček a minimarketů. Je to zároveň jediná vesnička na ostrově u které je malý přístav s loďkami. Auta ani motorky zde neexistují, nejsou totiž potřeba, protože zde chybí cesty a vše zvládnete pohodlně pěšky. Doprava od přístavu je „hlavní městská“ pláž, písčitooblázková s pozvolnějším vstupem, kousek dál za ní malá oblázková pláž a ještě o kousek dále organizovaná oblázková nudapláž s lehátky a slunečníky. Zde končí cesta a začíná se zvedat skála, která umožňuje dobré podmínky lezcům a odvážnějším turistům. Z přístavu rovně přes pahorek a po schodech dolů leží největší pláž ostrova – Chochlakas. A směrem vlevo od přístavu jsou maličké soukromé pláže, mezi borovicovým hájem se nachází ruiny křesťanských hrobek a krásná přírodní pláž Pnimenos ukrytá v zálivu s ideálními možnostmi pro šnorchlování. A pokud se Vám přece jen zasteskne po ruchu, není nic snazšího než nastoupit na některou z loděk, které za cca 3 EURa co půl hodinu zajišťují spojení mezi ostrovy a pobavit se na rušnější třídě v Myrties či Massouri.      

 

TRANSFER

U zájezdů na Kalymnos a Telendos je přílet na ostrov Kos. Transfer z letiště do přístavu Mastichari trvá cca 15 minut, plavba trajektem na Kalymnos cca 50 minut a následný transfer je autobusem nebo taxi, pobytová místa jsou vzdálena 6-8 km od přístavu v Pothii. V případě ubytování na Telendosu transfer z přístavu do letoviska Myrties a následně krátká plavba loďkou na Telendos (5-10 min.). Je třeba vzít na vědomí možnost časových odchylek vzhledem k časům příletů a odletů, počasí a harmonogramu trajektů. V případě čekání na loď v Mastichari se můžete osvěžit koupáním na zdejší krásné pláži nebo posedět v některé z blízkých a útulných taveren, tak nezapomeňte plavky přibalit do příručního zavazadla, vždyť vaše řecká dovolená začíná hned vystoupením z letadla!

Nejnovější akce
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.
Zemětřesení na ostrově Kos Zemětřesení na ostrově Kos Chtěli bychom vás informovat o situaci na Kosu, který dnes zasáhlo zemětřesení a poškodilo staré budovy v hlavním městě