vyhledat zájezdy









Olympská riviéra

Pierii a Olymp mnozí znají z řecké mytologie. Jiní zase z vyprávění svých známých, kteří již možná vícekrát navštívili zmíněná místa. Ať už jsou mýty jakkoli pohádkové, popisy o ní přitažlivé, skutečná Pieria je ještě více překvapivá.
Oblast s rozvinutou infrastrukturou, posetá bílými domy s typickými červenými střechami. Ideální kombinace zlatavého písku, sytě modrého moře, přírodních krás a vynikajících služeb. 70 km dlouhé pobřeží, kterým se oblast Pierie právem pyšní, nabízí pestrou škálu fakultativních výletů, vodních a jiných adrenalinových sportů, možnosti prožití pravé rodinné, jakož i aktivní dovolené. Místním lákadlem je i možnost výhodných nákupů - u nás tak oblíbených výrobků z kůže, kožešin, zlatých a jiných šperků.


Několik našich tipů:


místní trh v Katerini (laiki) - koná se každou středu a sobotu, dostanete se tam místním autobusem
určitě navštivte Thessaloniki, vzdálené  70 km - mimo jiné jsou i centrem řecké módy
vyzkoušejte levný a chutný gyros v pitě
i kláštery Meteora by měly být ve vašem dovolenkovém kalendáři


 

ATÉNY - akropole, s množstvím památek, muzeí, přístav Pireus a turistická čtvrť Plaka s obchody, kavárnami, bary.

DELFY - delfská věštírna, místo považováno za "pupek světa". Apollónův chrám, amfiteátr a samotný příběh kultu věštění je strhující.

METEORA - jedny z nejznámějších památek Řecka. Zařazeny i do seznamu světového dědictví UNESCO s 24 byzantskými kláštery postavených ve skalách "skoro až v oblacích", z nichž mnohé jsou starší než 600 let. Dnes je mnichy užívaných pouze pět klášterů.

THESSALONIKI - rušné a moderní přímořské město, známé i množstvím taveren, ouzérií, buzukií, které jsou soustředěny v největším množství kolem Aristotelova náměstí. Jedním ze symbolů města je Bílá věž.

SKIATHOS - kouzelný zelený ostrov se známou pláží Kukunaries, malými vesničkami a pulzujícím hlavním městem.


Aktuální ceny fakultativních výletů 2016:

Meteora: 25 € / dítě 4-12 l. 20 €
Waterland: 20 € / dítě 4-12 l. 15 €
Shopping v Soluni: 20 € / dítě 4-12 l. 15 €
Atény: 45 € / dítě 4-12 l. 40 €
Skiathos: 35 € / dítě 4-12 l. 30 €

Ceny dalších výletů aktuálně u delegáta CK Aeolus v místě pobytu. (Ceny jsou hlášené spředstihem, v místě pobytu se může mírně lišit s ohledem na sezónu atd.)





Nejnovější akce
Flexi Pass CARD Flexi Pass CARD Nově přijímáme poukázky Flexi Pass CARD na našich pobočkách.
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.