vyhledat zájezdy

Kasos

8
Apartmány Angelica´s
Řecko, Kasos, Fri

Jen dvě stě metrů od přístavu a pláže v hlavním městě Fri najdete jedinečný areál Angelica's Traditional Apartments. Dům je živoucí ukázkou tradiční místní architektury a jeho zdi nesou otisky už tří generací typické ostrovní rodiny. Do sytosti si tu vychutnáte klid, ticho a výhled na moře a protilehlý ostrovní svět, přičemž jako byste cestovali v čase. Studia pro 2-3 osoby nesou stopy výjimečného vkusu majitelky, která skloubila tradiční prvky s moderními potřebami a zajistila tak hostům maximální pohodlí. Užijte si pohostinnost ostrova Kasos, procházejte se úzkými uličkami, koupejte se v moři a odpočívejte na některé z mnoha pláží, vydejte se objevit ostrůvek Armathia. Pokud zažijete nějaký místní festival či oslavu, užijte si naplno zábavu s místními, s dobrým jídlem a vínem až do časného rána. Ráj pro skalní milovníky Řecka!

Možnosti stravy: snídaně | Délka pobytu: 8 dní
Termíny od: 27.7.2018 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 18 390 Kč

Na toulkách jihozápadním pobřežím ostrova Karpathos se před vámi vynoří silueta divokého skalnatého ostrova Kasos. Jeho reálná tvář je však o něco vlídnější a pohostinnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Tento malý ostrov leží mezi Karpathosem a Krétou a každého návštěvníka bezpochyby uchvátí. Jen těžko byste našli na řeckých ostrovech místo, které ryzeji a pravdivěji vypovídá o každodenním životě "obyčejných ostrovanů". Kasos má rozlohu 64 km2 a v jeho pěti vesnicích žije o málo více než tisíc lidí. Na vrcholu kopce se rozprostírá největší, Agia Marina a nejstarší, Poli, se rozkládá kolem zříceniny hradu. Návštěvníky vítá hlavní město Fri s jediným přístavem ostrova; najdete zde i menší malebný přístav Boukal, který v sobě nosí kousek duše každého rybáře a námořníka žijícího na ostrově. V blízkosti Fri se nachází i Emporio - kdysi starý přístav s krásnými kamennými domy a jemnou písčitou pláží. Tento maličký ostrov je právem hrdý na nádherné pískové pláže Fri, Ag. Konstantinos, Armathio a Helatro. Je to skrytý řecký ráj, který si okamžitě zamilují všichni praví "grékofili" a ocení ti, co touží po dokonalém restartu.


TRANSFER

Po příletu na ostrov Karpathos krátký transfer do hlavního města Pigadia, odtud plavba na ostrov Kasos. Kvůli nesouladu letového řádu a jízdního řádu trajektů se může v ojedinělých případech vyskytnout ubytování na jednu noc na Karpathosu.


Nejnovější akce
Flexi Pass CARD Flexi Pass CARD Nově přijímáme poukázky Flexi Pass CARD na našich pobočkách.
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.