vyhledat zájezdy

Kasos

8.6
Apartmány Angelica´s
Řecko, Kasos, Fri

Jen dvě stě metrů od přístavu a pláže v hlavním městě Fri najdete jedinečný areál Angelica's Traditional Apartments. Dům je živoucí ukázkou tradiční místní architektury a jeho zdi nesou otisky už tří generací typické ostrovní rodiny. Do sytosti si tu vychutnáte klid, ticho a výhled na moře a protilehlý ostrovní svět, přičemž jako byste cestovali v čase. Studia pro 2-3 osoby nesou stopy výjimečného vkusu majitelky, která skloubila tradiční prvky s moderními potřebami a zajistila tak hostům maximální pohodlí. Užijte si pohostinnost ostrova Kasos, procházejte se úzkými uličkami, koupejte se v moři a odpočívejte na některé z mnoha pláží, vydejte se objevit ostrůvek Armathia. Pokud zažijete nějaký místní festival či oslavu, užijte si naplno zábavu s místními, s dobrým jídlem a vínem až do časného rána. Ráj pro skalní milovníky Řecka!

Možnosti stravy: snídaně | Délka pobytu: 8 dní
Termíny od: 15.6.2018 | Možnosti dopravy: letecká
Cena od: 16 950 Kč

Na toulkách jihozápadním pobřežím ostrova Karpathos se před vámi vynoří silueta divokého skalnatého ostrova Kasos. Jeho reálná tvář je však o něco vlídnější a pohostinnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Tento malý ostrov leží mezi Karpathosem a Krétou a každého návštěvníka bezpochyby uchvátí. Jen těžko byste našli na řeckých ostrovech místo, které ryzeji a pravdivěji vypovídá o každodenním životě "obyčejných ostrovanů". Kasos má rozlohu 64 km2 a v jeho pěti vesnicích žije o málo více než tisíc lidí. Na vrcholu kopce se rozprostírá největší, Agia Marina a nejstarší, Poli, se rozkládá kolem zříceniny hradu. Návštěvníky vítá hlavní město Fri s jediným přístavem ostrova; najdete zde i menší malebný přístav Boukal, který v sobě nosí kousek duše každého rybáře a námořníka žijícího na ostrově. V blízkosti Fri se nachází i Emporio - kdysi starý přístav s krásnými kamennými domy a jemnou písčitou pláží. Tento maličký ostrov je právem hrdý na nádherné pískové pláže Fri, Ag. Konstantinos, Armathio a Helatro. Je to skrytý řecký ráj, který si okamžitě zamilují všichni praví "grékofili" a ocení ti, co touží po dokonalém restartu.


TRANSFER

Po příletu na ostrov Karpathos krátký transfer do hlavního města Pigadia, odtud plavba na ostrov Kasos. Kvůli nesouladu letového řádu a jízdního řádu trajektů se může v ojedinělých případech vyskytnout ubytování na jednu noc na Karpathosu.


Nejnovější akce
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.
Zemětřesení na ostrově Kos Zemětřesení na ostrově Kos Chtěli bychom vás informovat o situaci na Kosu, který dnes zasáhlo zemětřesení a poškodilo staré budovy v hlavním městě