vyhledat zájezdy


Chalkidiki

8
Vila Sofia
Řecko, Chalkidiki, Polychrono

Poloostrov Chalkidiki a jeho dva výběžky jsou plné letovisek nejrůznějších velikostí a charakterů, tím třetím je svatý Athos, který lze obdivovat jen z povzdálí. Na prvním z nich, na Kassandře, se v klidné části jinak rušného Polychrona nachází dům Sofia. Pohodlná studia s terasami v přízemí a balkóny v patře jsou vhodná pro 2-3 osoby. Jen kousek od domu ve vzdálenosti 150 m naleznete centrum s množstvím obchůdků, kaváren a taveren. Přibližně ve stejné vzdálenosti naleznete organizovanou pláž s bílým pískem a plážovými bary. Doporučujeme pro všechny věkové kategorie.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 11 dní
Termíny od: 3.9.2018 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 9 890 Kč
7
Apartmánový dům Noulis
Řecko, Chalkidiki, Polychrono

Pláž s jemným bílým pískem je vzdálená jen  130 m od apartmánového domu Noulis, který leží v klidnějším prostředí, ale přitom jen asi 50 m ho dělí od centra. Jeho výhodou jsou apartmány pro 3-4 členné rodiny. V živém Polychronu nebudete mít téměř žádnou jazykovou bariéru, většina restaurací má menu i v našem jazyce. Na výlet se můžete vydat do 100 km vzdálené Soluně, nebo si užít zábavu v nedalekém aquaparku.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 11 dní
Termíny od: 3.9.2018 | Možnosti dopravy: vlastní, autobusová, letecká
Cena od: 9 950 Kč
8
Theoxenia Beach Hotel ****
Řecko, Chalkidiki, Ouranoupolis

Poloostrov Chalkidiki je známý kvůli krásné přírodě a neméně úžasným plážím. Jeho tři výběžky jsou hodně různorodé a poslední z nich - Athos - proslul především jedinečným klášterním státem. Ještě před jeho oficiální hranicí se nachází malebná vesnička Ouranoupolis s 8 km dlouhou pláží s jemným bílým pískem. K městečku neodmyslitelně patří i stylové taverny, bary a obchody. Přibližně 3 km před městečkem bylo postaveno několik výborných hotelových komplexů, včetně Theoxenia Beach hotelu, který je členem skupiny Xenios Hotels. Navržen byl jako amfiteátr a tvoří ho čtyři budovy, mezi kterými se nachází čtyři bazény s mořskou vodou. Hotel má skvělé služby a animační programy, pro děti je vytvořen speciální dětský areál. K dispozici jsou také masáže. Pláž je jen přes cestu, lze využít podchod. Kromě bohaté nabídky vodních sportů zde najdete i půjčovnu loděk (pro max. 5 osob) a dovolenou si tak můžete obohatit o netradiční zážitek, doporučujeme plavbu na kouzelný ostrůvek Ammouliani. Do centra Ouranoupolisu se dostanete taxíkem (přibližně za 5 €). Theoxenia je výbornou volbou pro rodiny s dětmi nejen kvůli all inclusive službám včetně animací, ale v neposlední řadě i kvůli pláži s jemným pískem. Na nedalekých malých ostrovech naproti letovisku Ouranopolis, objevíte úžasné pláže - dostanete se tam loďkami, které si můžete zapůjčit přímo na pláži před hotelem Theoxenia ****, kde máte i možnost vybrat si z různých vodních sportů. www.ouranoupolisports.gr

Možnosti stravy: all inclusive | Délka pobytu: 8 dní
Termíny od: 11.9.2018 | Možnosti dopravy: vlastní, autobusová, letecká
Cena od: 10 890 Kč

Rušné i romantické pláže omývané průzračnou vodou, zelené hřbety pahorků pokryté hustými lesy a hluboká údolí. Bohaté olivové sady, dozlata zbarvená pole, byzantské kostelíky. Obraz dotvářejí vesnice se staletou historií a letoviska, ve kterých pulzuje život do pozdních nočních hodin. Chalkidiki – řecký ráj, ve kterém se můžete dosyta oddat životu i snění. Stačí se jen natáhnout, zabořit prsty do rozpáleného písku a nechat si nohy zlehka omývat tyrkysovými vlnami Egejského moře.
 
Poseidonův trojzubec – to jsou tři prsty poloostrova Chalkidiki – Kassandra, Sithonia, Athos. Rozprostírají se na severu Řecka, jen hodinu jízdy autem ze Soluně a připomínají spíše ostrovy než pevninu. Moře je omývá ze všech stran a vesnice, které leží ve vnitrozemí, nejsou od pobřeží vzdáleny víc než 20 km. Společným rysem všech tří výběžků je nádherná příroda, ale každý z nich si zachovává své specifické rysy. Poloostrov Chalkidiki je populárním turistickým cílem již od roku 1950, kdy si obyvatelé města Thessaloniki začali během léta pronajímat přímořské domky na prvních dvou „prstech“. V antických dobách byl poloostrov znám také jako naleziště zlata. V roce 2013, se ve snaze snížit svůj dluh, rozhodlo zadlužené Řecko těžbu zlata obnovit, avšak u ochránců přírody se zvedla silná vlna kritiky. Podle nich může mít negativní dopad na životní prostředí i turismus. Tedy doufejme, že se vše ustálí a malebná krajina nebude do budoucna těžbou poškozena.

Na západním pobřeží Kassandry najdete svůj klid v romantických zákoutích malých rybářských vesniček, jakými jsou například Siviri, Possidi, Fourka, Nea Skioni, Mola Kaliva nebo Lutra, zatímco na východním si užijete ruch, zábavu i nákupy v moderně se rozvíjejících letoviscích. Kalithea, Chanioti, Kriopigi, Pefkochori nebo Polychrono jsou známé nejen dlouhými zlatavými plážemi, ale také čilým nočním životem. Jejich početné restaurace a taverny vás určitě zlákají na ochutnávku vynikajících řeckých specialit, kvalitního vína nebo retsiny – vína s chutí po pryskyřici. Pokud podniknete plavbu po Toronejském zálivu až do tzv. Pirátské zátoky (Porto Koufo) ležící na nejjižnějším konci prostředního výběžku Chalkidik, vaši loď budou možná doprovázet hraví delfíni. Sithonia je pověstná divokostí a drsností přírody, několika přitažlivými menšími letovisky jako jsou například Neos Marmaras, Toroni, Kalamitsi, Sarti nebo kouzelné Vourvourou. Sarti – původně malá rybářská osada je dnes živým a turisty vyhledávaným městečkem. Písečné pláže a tyrkysové moře se táhnou celým letoviskem. Malé zátoky ukryté v okolí, zaplavené hustou zelení pinií, slibují klid a soukromí. Na hlavní pláži v Sarti je hrubší písek, jemnější je v nové části Sarti beach. Obě nabízejí i pestrý výběr vodních sportů. Tři kilometry dlouhá písečná pláž končí malým výběžkem s kapličkou, odkud je krásný výhled na město a poloostrov Athos. Pobřežní promenádu lemují kavárny, bary, výborné restaurace, rybí taverny a diskotéky. Nejvýchodnější výběžek Chalkidik – Athos je pod správou mnišského státu; vstup na toto území je povolen jen za zvláštních podmínek a pouze mužům. První kláštery tu byly založeny v 10. století a již o století později byl vydán zákaz vstupu žen na Svatou Horu – zákaz, který platí dodnes. Z městečka Uranopolis, které je považováno za bránu Athosu, se výletní lodě denně vydávají na plavbu podél pobřeží a před zraky turistů se objevují obrazy klášterů postavených na místech, kde se čas zastavil už před dávnými dobami.Několik tipů:

• ochutnávka vín na některém z vinných festivalů
• místní oslavy na počest patrona vesnice - je to úžasný zážitek
• sardinkové hody ve vesnici Fourka a Moudania (Kassandra), obvykle se konají na přelomu     července a srpna       
• návštěva Soluně, druhého největšího řeckého města. Prohlédněte si archeologické muzeum, které ukrývá mnohé poklady z dob Makedonské dynastie
• Waterland - vodní svět, který není jen pro děti

 

Naše doporučení a výlety
Půjčte si auto a nejprve probádejte vnitrozemí středního „prstu”, Sithonia. Zastavte se v Toroni a pobuďte na jeho plážích a navštivte i pláž Kavurotripes (krabí díry). Své kouzlo má také vesnička Porto Koufo, asi 26 km od Sarti, s malebným přístavem a autentickými rybími tavernami. Byla by škoda vynechat pohled z lodi na majestátní klášterní svět na hoře Athos – proto se neváhejte tohoto výletu zúčastnit. K Athosu se můžete přiblížit i z pevniny, vstupní branou je malebná vesnička Uranopolis, která také stojí za výlet - nebudete litovat.


THESSALONIKI - celodenní autobusový výlet do druhého největšího města v Řecku. Prohlédnete si všechny pamětihodnosti tohoto pulzujícího města - Bílou věž, Rotundu, Citadelu, hrad. Projdete se i po atraktivní obchodní ulici Tsimitski. V neposlední řadě se zastavíte i na místním trhu - Agoře s nabídkou ryb, plodů moře, masa, zeleniny a ovoce, koření, sýrů, atd. Na závěr si budete moci vychutnat kávu na terase některého z barů na pobřežní promenádě.

METEORA - celodenní výlet. Návštěva klášterů postavených na strmých vysokých skalách pohoří Pindos. Název Meteora je odvozený od řeckého slova: „ta metéora monastíria“, což v překladu znamená „ve vzduchu se vznášející kláštery“.


OKRUH PO SITHONII - během tohoto výletu se budete mít možnost seznámit s poloostrovem Sithonia. Zastávka v Sithonia Meli, kde se tradičním způsobem zpracovává med, dále vesničky Neos Marmaras a Parthenon. Zlatým hřebem programu je vinařství Porto Carras s malou ochutnávkou vín. Na závěr fotozastávka v malebném Porto Koufo.

WATERLAND - výlet do aquaparku v Soluni, který nabízí několik bazénů, dětské bazény, bazény s umělými vlnami a hydromasáží, skluzavky, umělou řeku, organizované vodní hry, soutěže a mnohem více... Tyto různé atrakce určitě nalákají nejen děti, ale i dospělé.

LODNÍ VÝLET K ATHOSU - celodenní lodní výlet - plavba podél západního pobřeží třetího výběžku Chalkidik. Dozvíte se zajímavosti o izolovaném světě mnichů, jeho historii nebo o historii jednotlivých klášterů, které můžete vidět alespoň z dálky. Neboť vstup ženám je přísně zakázán a muži mohou vstoupit na pozemek této zvláštní komunity pouze se speciálním povolením. Následuje dvouhodinová zastávka v půvabné vesničce Uranopolis.


Aktuální ceny fakultativních výletů 2016:

Lodní výlet k Athosu: 25 € / dítě 6-12 l. 12 € / dítě do 6 l. zdarma
Thessaloniki: prohlídka města a nákupy: 25 € / dítě 6-12 l. 12 € / dítě do 6 l. zdarma
Řecký večer (večeře, nealko a sudové víno): 29 € / dítě 6-12 l. 19 € / dítě do 6 l. zdarma

Ceny dalších výletů aktuálně u delegáta CK Aeolus v místě pobytu. (Ceny jsou hlášené s předstihem, v místě pobytu se může mírně lišit s ohledem na sezónu atd.)

Nejnovější akce
Flexi Pass CARD Flexi Pass CARD Nově přijímáme poukázky Flexi Pass CARD na našich pobočkách.
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.