vyhledat zájezdy

Nessebar

Asi 38 km severně od Burgasu leží Nessebar, který kvalitou hotelů za jinými bulharskými letovisky nijak nezaostává a navíc nabízí úžasnou atmosféru starobylého města dnes rozděleného na starou a novou část. Starý Nessebar se rozkládá na malém skalnatém poloostrově o rozloze 2,5 km2. S pevninou je spojen jen úzkou šíjí, na jejímž začátku stojí dřevěný větrný mlýn. Město se pyšní bohatou historií, která sahá do 6. století př. n. l .. Na tomto malém kousku země bylo postupně vybudováno až 40 chrámů; dodnes se z nich zachovalo dvanáct a jsou skvělou příležitostí seznámit se s prvky řecké, byzantské i římské architektury. V městečku je Archeologické a Etnografické muzeum a i v současnosti v něm probíhají rozsáhlé archeologické práce. Celé hodiny se můžete procházet po klikatých, kameny vydlážděných romantických uličkách, obdivovat jednoduchou krásu dřevěných domů či zbytků původních hradeb a chrámů, prohlédnout si zboží místních obchodníků nebo se jen tak kochat pohledem na starý rybářský přístav. Pobřeží poloostrova je lemované originálními restauracemi, které lákají k ochutnání čerstvě ulovených a lahodně připravených mořských specialit, bulharského vína i rakije. Nicméně tu typickou dovolenkovou atmosféru najdete na pevnině, v nové části města. Podél písečné pláže zde byly postaveny moderní hotelové komplexy, penziony, restaurace a sportoviště.
Nejnovější akce
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.
Zemětřesení na ostrově Kos Zemětřesení na ostrově Kos Chtěli bychom vás informovat o situaci na Kosu, který dnes zasáhlo zemětřesení a poškodilo staré budovy v hlavním městě