vyhledat zájezdy

Skopelos

9.3
Studia Vithos
Řecko, Skopelos, Agnontas

Když Francouzi uvidí něco výjimečného, řeknou si "olala", Italové použijí sousloví "mamma mia". Jedinečná krása ostrova inspirovala i samotné tvůrce slavného filmu Mamma mia a zajistila mu tak neskutečnou slávu a popularitu, ze které ostrov těží dodnes. V malebné vesničce Agnontas se borovice doslova dotýkají tyrkysového moře a západy slunce jsou zde jedinečné. Z malého přístavu se dvěma vyhlášenými tavernami a plážovým barem každé ráno vyplouvají rybářské loďky pro čerstvý úlovek. Jen 150 m od tohoto přístavu a bílé oblázkové pláže se nachází dům Vithos. Každé studio a apartmán má jinou barvu - od žluté, přes zelenou, tyrkysovou až po fialovou. Klienty hned ve dvoře a zahrádce vítá krásný altán s grilem a pohodlným zahradním nábytkem. Agnontas je díky své poloze ve středu ostrova nejlepším výchozím bodem pro objevování jeho krás a návštěvu nejkrásnějších pláží. Doporučujeme.

Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 11 dní
Termíny od: 2.6.2018 | Možnosti dopravy: autobusová, letecká
Cena od: 6 983 Kč
Možnosti stravy: bez stravy | Délka pobytu: 11 dní
Termíny od: 2.6.2018 | Možnosti dopravy: autobusová
Cena od: 7 699 Kč

Skopelos je krásnou, klidnější oázou sousedního turističtějšího ostrova Skiathos, na kterém letečtí klienti přistávají a za svou pravou řeckou dovolenou ve stylu Mamma Mia na Skopelos vyplouvají lodí. Ostrov si zamilujete už na první pohled ve chvíli, kdy spatříte hlavní město. Kostel Panagia, bílé domky s červenými střechami, modré okenice, úzké romantické křivolaké uličky, pestré buganvílie, v pozadí sytě zelené lesy a moře, v němž se prolíná nekonečno odstínů modré - to vše spolu vytváří dechberoucí scenérii, kterou doplňují zdejší přátelští a milí obyvatelé. Ostrovem vede pouze jediná silnice - na sever do vesničky Glossa. Naleznete zde však více než 360 klášterů a kostelíků, většina z nich je ale otevřena jen při slavnostních příležitostech a oslavách. Vaším hlavním problémem zde bude, do kterého zálivu a na jakou ze zdejších krásných pláží se vydat - Millia, Glyfoneri, Adrines nebo Kastani, která vám bude povědomá právě z kultovního fi lmu Mamma Mia… Stafi los ležící nejblíže hlavnímu městu, malá rybářská osada Agnontas, Panormos a Elios – všechna tato místa, pláže a vesničky se opravdu vyplatí navštívit. Nás tento ostrov okouzlil a jsme rádi, že vám ho opět můžeme nabídnout. Jsme si jistí, že si jej také zamilujete.

TRANSFER na ostrov SKOPELOS U zájezdů na Skopelos je přílet na letiště na sousedním ostrově Skiathos. Transfer z letiště do přístavu ve Skiathosu trvá cca 5 minut, plavba trajektem na Skopelos cca 35 minut a délka následného transferu je autobusem cca 10-20 minut podle vzdálenosti pobytového místa. Je třeba vzít na vědomí možnost časových odchylek vzhledem k časům příletů a odletů, počasí a harmonogramu trajektů. V případě čekání na loď v malebném přístavu na Skiathosu můžete posedět v některé z blízkých a útulných taveren, vždyť vaše řecká dovolená ve stylu Mamma Mia začíná hned vystoupením z letadla!


Skopelos ve zkratce:

fanoušci filmového hitu Mamma Mia se určitě musí zúčastnit výletu, který jim odkryje všechna místa na ostrově, kde se film natáčel
hudební střešní bar Mercurius se skvělou hudbou pod svitem měsíce je naším oblíbeným barem v hlavním městě Skopelos
plavba na blízký ostrov Alonissos - možná vás budou provázet i delfíni
projděte se horskou vesničkou Glossa a pokochejte se nádherným panoramatem; možná se budete cítit jako místní obyvatelé, kteří před 300 lety číhali na piráty
něco i pro nudisty - pláž Velanio blízko Stafilosu

Aktuální ceny fakultativních výletů 2016:

Aegean Paradise: plavba (cena včetně lehkého oběda, vína, občerstvení): 49 € / dítě 33 €
"Delfín na kajaku": 30 € pro dospělého i dítě
Mamma Mia: 30 € pro dospělého i dítě
Ceny dalších výletů aktuálně u delegáta CK Aeolus v místě pobytu. (Ceny jsou hlášené s předstihem, v místě pobytu se může mírně lišit s ohledem na sezónu atd.)

Nejnovější akce
Kariéra v CK AEOLUS Kariéra v CK AEOLUS Hledáme nového administrativního pracovníka v Praze
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.
Zemětřesení na ostrově Kos Zemětřesení na ostrově Kos Chtěli bychom vás informovat o situaci na Kosu, který dnes zasáhlo zemětřesení a poškodilo staré budovy v hlavním městě