vyhledat zájezdy


Kasos

Na toulkách jihozápadním pobřežím ostrova Karpathos se před vámi vynoří silueta divokého skalnatého ostrova Kasos. Jeho reálná tvář je však o něco vlídnější a pohostinnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Tento malý ostrov leží mezi Karpathosem a Krétou a každého návštěvníka bezpochyby uchvátí. Jen těžko byste našli na řeckých ostrovech místo, které ryzeji a pravdivěji vypovídá o každodenním životě "obyčejných ostrovanů". Kasos má rozlohu 64 km2 a v jeho pěti vesnicích žije o málo více než tisíc lidí. Na vrcholu kopce se rozprostírá největší, Agia Marina a nejstarší, Poli, se rozkládá kolem zříceniny hradu. Návštěvníky vítá hlavní město Fri s jediným přístavem ostrova; najdete zde i menší malebný přístav Boukal, který v sobě nosí kousek duše každého rybáře a námořníka žijícího na ostrově. V blízkosti Fri se nachází i Emporio - kdysi starý přístav s krásnými kamennými domy a jemnou písčitou pláží. Tento maličký ostrov je právem hrdý na nádherné pískové pláže Fri, Ag. Konstantinos, Armathio a Helatro. Je to skrytý řecký ráj, který si okamžitě zamilují všichni praví "grékofili" a ocení ti, co touží po dokonalém restartu.


TRANSFER

Po příletu na ostrov Karpathos krátký transfer do hlavního města Pigadia, odtud plavba na ostrov Kasos. Kvůli nesouladu letového řádu a jízdního řádu trajektů se může v ojedinělých případech vyskytnout ubytování na jednu noc na Karpathosu.


Nejnovější akce
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.
Zemětřesení na ostrově Kos Zemětřesení na ostrově Kos Chtěli bychom vás informovat o situaci na Kosu, který dnes zasáhlo zemětřesení a poškodilo staré budovy v hlavním městě
Objevujte Řecko Objevujte Řecko Pokud bychom měli vytvořit seznam letních prázdninových cílů, do kterých můžete cestovat každý rok a každý rok objevit něco nového, Řecko bude určitě na prvních příčkách - ne-li zcela na vrcholu.