vyhledat zájezdy



























Infocesta Chalkidiki 2018

Hanioti

Popis oblasti – Hanioti je menší městečko na prvním poloostrově Kassandra. Leží v jižní části, v blízkosti letoviska Polychrono, které máme v také v nabídce. Myslíme si, že toto letovisko je ideální pro klienty, kteří mají rádi večerní procházky po promenádě, nákupy nebo posezení v tavernách. Zároveň je to ale klidnější letovisko k odpočinku. Pláže jsou krásné, písčito-oblázkové. Moře čisté a tyrkysově modré, opravdový ráj .  

Hotel Elinotel Polis Elinotel je opravdu skvělý hotel na Chalkidiki s all inclusivem, tedy i pro klienty, kteří si trvají na tomto typu stravování a zároveň chtějí něco klasického a klidného. Vybavení pokojů bylo sice starší, ale v naprostém pořádku. Pokoje byli čisté a denně uklízené. Ručníky byly též měněny každý den. Na každém pokoji je k dispozici také větší lednička (větší než klasický minibar). Každý pokoj má balkon s výhledem k bazénu a k posezení u jídelny. Co se týká jídla, tak za nás naprosto super. Velký výběr – zelenina, ovoce, saláty, ryby, maso, samozřejmě nechyběly klasické špagety, ale také tradiční řecká jídla jako např. tzatziki, sýr feta apod. Co se týká dezertů, tak tolik na výběr nebylo, ale byla řecká chalva a rámci all inclusive byla od 11 h do 23 h k dispozici zmrzlina. Pokaždé jsme si měli co vybrat a výborně jsme se najedli. Další věcí, která nás nadchla, byl milý personál od recepční, přes mladou milou slečnu za barem, po uklízečky, které vždy pozdravili a usmívali se. Pláž je od hotelu vdálená cca 150 m. Písek je bílý, takže budí dojem takového „řeckého Karibiku“. Moře tyrkysově modré a průzračné. Přístup do moře pozvolný. Do centra Hanioti s náměstíčkem, obchody a tavernami je to opravdu blízko. Už po nějakých 50 m od hotelu nejdete první obchody a taverny. K náměstíčku do samotného centra je to pomalou procházkou max. 10 min, víc rozhodně ne. Je tam plno obchodů se suvenýry, ale také dost minimarketů s potravinami, trafiky, bary a restaurace.  

Polychrono Polychrono je turisticky oblíbené městečko, které se každé léto mění na rušnější letovisko. Nalezneme tam jedno ubytování vedle druhého, spoustu kaváren, taveren a obchůdků se suvenýry. Podél moře samozřejmě vede promenáda, která je souběžná s hlavní ulicí, takže po nákupech se klienti mohou projít promenádou zpět. Moře je opět čisté a tyrkysově modré. V jedné části pláže je přístup do moře s většími kameny, ale o kousek dál je už písčitý s menšími oblázky.    

Vila Sofia Leží v klidnější části letoviska. Do centra je to cca 150–200 m a stejně tak na pláž s kamenitým přístupem. K dispozici máme studia max. pro tři osoby. Pro klienty je k dispozici menší zahrádka u ubytování, ale také společná terasa s grilem, který mohou klienti plně využívat.   Apartmánový dům Noulis Noulis je zastrčený v boční uličce kousíček od centra – cca 50 m. Je přibližně 100 m od pláže s pozvolným vstupem do moře (lepší úsek pláže). Dům prošel rekonstrukcí fasády, jsou vyměněná okna i dveře za plastová. Apartmány umístěné v přízemí mají otevřenou terasu. To znamená, že přední strana je otevřená rovnou do menší zahrádky za domem. Z druhé strany není jiné ubytování, takže ani v horních patrech si nebudou klienti koukat do pokojů.  

Kassandra nás celkově okouzlila, řekli bychom, že více než Sithonia. Není zde tolik typických kostelíků jako jinde v Řecku, ale zase když si vyjedete do kopců, tak se vám naskytne krásná příroda a dech beroucí výhled na okolí a již zmiňované krásně čisté moře a pokud klienty omrzí koupat se v moři, tak jim můžete doporučit navštívit Agia Paraskevi Thermal Baths u městečka Loutra.

Nejnovější akce
Flexi Pass CARD Flexi Pass CARD Nově přijímáme poukázky Flexi Pass CARD na našich pobočkách.
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.