vyhledat zájezdy

Infocesta 2016

Každý rok se před začátkem sezóny (někdy i po jejím skončení) zúčastňujme infocest, abychom se na vlastní oči přesvědčili, jak to vypadá ve vybraných letoviscích a námi nabízených ubytovacích kapacit. "Infoška" je zkrátka událost roku našeho cestovkářského roku - čím více jich absolvujeme, tím lépe pro nás a také pro vás, naše zákazníky. Umíme vám poradit, které místo a ubytování by pro vás mohlo být tím pravým.

Ta letošní patřila k těm náročnějším - hlavně kvůli vzdálenostem, protože v plánu jsme měli 3 země a přes čtvrtou jsme projížděli: Chorvatsko (jen krátké zastávky, ale Chorvatsko je dlouhé) - Černá Hora (tranzit) - Albánie (Durres i Saranda) - Řecko (od Pargy přes Meteoru do oblasti Magnesia a pak na Chalkidiki).

A tady je výsledek:

Navštívili jsme 15 REKREAČNÍCH STŘEDISEK!
Prohlédli JSME VÍCE NEŽ 35 UBYTOVACÍ ZAŘÍZENÍ!
CELKEM jsme absolvovali KOLEM 3500 KM!

To vše za 8 dní, včetně cesty domů na Slovensko a do Prahy.

V Chorvatsku jsme si prohlédli pár hotelů v Biogradu na Moru a Vodicích, přenocovali jsme nedaleko Splitu a ráno jsme si vychutnali atmosféru tohoto nádherného města. Navštívili jsme Neum ležící na úzkém pásu pobřeží Bosny a Hercegoviny, pak směr Dubrovník a dlouhatánská cesta přes Černou Horu do albánského města Durres.
To nás sice přivítalo deštěm, ale i výbornou večeří v hotelu Vivas. Zato ráno nám už svítilo slunce a při ranní kávě jsme si užili výhled na klidné otevřené Jaderské moře. Důkladně jsme si prohlédli všechny ubytovací kapacity, které máme v našem leteckém programu; na širokých písčitých plážích panoval ruch, personál více hotelů už chystal slunečníky a lehátka. Hotel Meli Holiday byl zcela plný - sezóna se zde evidentně začala!
Pak jsme pokračovali dálnicí až na jih Albánie, do Sarandy. Vnitrozemí země nás okouzlilo; panorama vysokých hor se střídala s úrodnými údolími a my jsme si uvědomili, že všechna ta skvělá zelenina i maso, které jsme v Albánii ochutnali, jsou to, čemu tak honosně říkáme Bio.
Do Sarandy jsme se kodrcali po dost divokých serpentinách, abychom se opět spustili z kopce směrem k moři. Saranda je super městečko: krásné Jónské moře, výhled na Korfu, budovy postavené amfiteátrovým stylem, hrad Lekursi i pěkné pláže. Následoval oběd, prohlídka ubytování (Epirus je úúúplně rekonstruovaný) a na závěr dne káva v nejlepším hotelu s nejkrásnějším výhledem. Právě tam chystali svatbu, ale i tak se nám věnovali. Paráda!
Co jsme nečekali: že přes albánsko-řeckou hranici půjdeme pěšky, pěkně s příručním zavazadlem i kufry. Hraniční přechod byl totiž na víkend neočekávaně uzavřený a přišli jsme na to úplnou náhodou, když jsme si s domácími ujasňovali, kterým směrem máme vyjít ze Sarandy. Navigace nám velmi nepomáhala, zato místní lidé byli nadmíru ochotní a přátelští. Vše dobře dopadlo a my jsme - sice opožděně ale přece - zakotvili na noc ve vesničce nedaleko Pargy.

Na řecké straně

Čtvrtý den našeho balkánského putování začal v maličké vesničce Amoudia, nedaleko bájné řeky Acheron. Půvabné místo s krásnou pláží, lesíkem, ospalou řeckou atmosférou - pokud si chcete odpočinout od shonu okolního světa, přijďte sem. Pokračovali jsme do Pargy, kterou jistě není třeba představovat - je stálicí v naší nabídce a vskutku patří k nejkrásnějším místům Řecka. Výhled z pevnosti na okolní malé ostrovy vám nikdy nezevšední stejně jako pohled na tyrkysové moře omývající neodolatelnou pláž Valtos. Ubytování v Parze,  i v Amoudii máme velmi pěkné, stačí si vybrat to nejvhodnější pro vás. A ještě abychom nezapomněli na to, co je pro Pargu typické: vůně jasmínu a nepopsatelná chuť citronů (samozřejmě v bio kvalitě!).
Po pár hodinách pohodlné jízdy po dálnici Egnatia a po několika kilometrech serpentin jsme se opět kochali - tentokrát pohledem na impozantní kláštery Meteora. Přestože již byly zavřené a prohlídku vnitra kláštera jsme nestihli, dojem byl úžasný. Rozhodně je třeba navštívit! Posilněni gyrosem jsme ještě zvládli cestu do Nea Anchialos (nedaleko města Volos), kde jsme přenocovali. Tedy, až potom, co jsme zvládli bohatou večeři. Inu, místním specialitám se nedalo odolat. Když tam budete, ochutnejte i tamní tsipuro, je výborné.

Magnesia - tak se nazývá oblast kolem města Volos - většinu z nás překvapila svou krásou; letoviska leží v chráněném zálivu, moře je zde klidné a pohoří Pelion se táhne celým poloostrovem. Najdete zde, rušnější letoviska, malé zátoky, apartmánové domy i hotely, krásnou přírodu, i kus historie. Rozhodně doporučujeme!

Závěr dne jsme strávili v Paralii, dobře známém a rušném letovisku, kde již v tomto období bylo mnoho rekreantů. Pokud milujete nákupy za dobré ceny, večerní procházky, noční život, dlouhé písečné pláže, přijďte sem na dovolenou. Z Čech a Slovenska to není daleko.

Závěr naší cesty patřil Chalkidiki; cestou jsme se zastavili v Soluni (Thessaloniki), prožili jsme tam krásný den spojený s oslavou narozenin majitele naší cestovní kanceláře, pana Janise. Pak nás čekala Fourka na Kassandře a hotel Akropolis s nádherným výhledem na moře a okolní zalesněné kopce. Výborné místo i pro dvojice i pro rodiny!
Noc a poslední den (krásný, slunečný) jsme byli v Polychronu; moře hrálo nádhernými barvami - od tyrkysové až po temnou modrou - a v dálce se tyčil majestátní Athos. Před návratem domů jsme trochu relaxovali na pláži a někteří se i vykoupali. Nebyli jsme jediní, turistů tu již bylo dost.

Přijďte nás navštívit, zavolejte nám a sledujte nás i na facebooku. Máme pro vás spoustu informací i spoustu fotek, které postupně zpracováváme. Sezóna je tady a my vám velmi rádi při výběru dovolené poradíme.

Váš AEOLUS tým


Nejnovější akce
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.
Zemětřesení na ostrově Kos Zemětřesení na ostrově Kos Chtěli bychom vás informovat o situaci na Kosu, který dnes zasáhlo zemětřesení a poškodilo staré budovy v hlavním městě