vyhledat zájezdy

Do Řecka s Řeky

Řecko
– země, která se po několika náročných letech opět těší velké popularitě a zájmu ze strany turistů. Řecko je stále bezpečná země, jejíž kultura je nám blízká. Místní obyvatelé jsou stále milí, usměvaví, velmi přátelští a pohostinní. Řecko má fascinující a zájem vzbuzující historii a kulturu. Tato úžasná země je plná výborných pláží, romantických zákoutí, panenské přírody a má překrásné, teplé, křišťálově čisté moře. Mnohé ostrovy nabízejí jedinečný výhled na otevřené moře a zažít působivý západ slunce patří mezi zážitky, které jsou slovy těžko popsatelné. To vše je okořeněno prvotřídní středomořskou kuchyní s jedinečnými delikatesami. Za zmínku stojí i místní vína, která se liší podle ostrovů a lokalit. Země s nesčetnými možnostmi – stačí si jen vybrat ostrov...

Řecko je bezpochyby země ostrovů a malých ostrůvků. Je jich přes dva tisíce a většina z nich leží v Egejském a Jónském moři. Těm, kteří dají přednost menším – méně komerčním ostrovům, se naskytne příležitost poznat to pravé panenské Řecko.

Pestrou škálu začínáme Jónskými ostrovy, které charakterizuje bohatá zeleň a krásná příroda. Téměř na každém Jónském ostrově najdete okouzlující zátoky s tyrkysovým mořem. Vybrat si můžete mezi ostrovy Korfu, Zakynthos, Lefkada, Kefalonie a Jónskému moři můžeme přidělit i střípek krásy na pevnině – Pargu. Kromě jmenovaných ostrovů patří do Jónského moře i ostrůvky Paxos, Antipaxos, Meganissi či Skorpios – ostrov miliardáře Onassise. Obyvatelé Jónských ostrovů odjakživa ctili tradice, absorbovali vlivy různých kultur, umění, hudby, západních i východních jazyků. Jónské ostrovy a jejich krásu popsali v nejednom svém díle jejich rodáci – slavní řečtí spisovatelé jako Dionysios Solomon, Andreas Kalvos, Aristotelis Valaoritou nebo Nikos Kavvadis.

Čeká na vás i souostroví Dodekanés sestávající z dvanácti větších ostrovů a množství malých ostrůvků rozprostírajících se mezi Krétou a tureckým pobřežím. Na rozdíl od Jónských ostrovů jsou převážně suché a mají odlišnou architekturu. Největší a nejznámější je Rhodos, kosmopolitní ostrov Hippokrata Kos, ostrov lovců mořských hub Kalymnos, který sousedí s nedotčeným Telendosem, ostrov divoké krásy a přísných tradic Karpathos. Do souostroví Dodekanés patří i vulkanický Nisyros, ostrov apoštola Jana Patmos, ostrov průzračných pramenů pitné vody Leros, historicky významná Astypalea, ostrov rybářů Kasos, kouzelná šperkovnice Symi, romanticky drobný Tilos a vzdálené Kastelorizo .

Samostatnou jednotkou je Kréta – ostrov minojské kultury, dnes významný zdroj ekonomiky a exportu do zahraničí. Kréta se těší neutuchající popularitě u turistů z celého světa. Neodmyslitelnou součástí Řecka je i oblast Peloponésu – převážně hornatý poloostrov tvořící jižní část Řecka. Mnohé tradice zde přetrvávají už od starověku. Tradiční hudba, tance, orientální písně – to vše Peloponézané ctí dodnes. Jako ochutnávku z této oblasti vám nabízíme Tolo.

Oblast Olympské riviéry patří stále mezi vyhledávané dovolenkové cíle, zejména díky zlatavým písečným plážím, azurovému moři a přírodním krásám. Střediska Paralia a Nei Pori patří mezi nejoblíbenější a nabízejí mnoho možností pro aktivní i pasivní odpočinek.

Pokud se přesuneme na sever, objevíme severní oblast Egejského moře a ostrovy jako Lesbos, Thassos ale i Chalkidiki na řecké pevnině. Tato oblast je zelená a má mírnější klima. Předměty, které našli archeologové na ostrovech Egejského moře – kamenné nástroje, malé bílé fi gurky ženských a mužských tvarů, nádoby s chobotnicemi, rybami, zrcadla, hliněné nádoby s kruhovými řezbami – to vše svědčí o jejich dávné a bohaté kultuře.

Neváhejte a vykročte za novými letními zážitky – “do Řecka s Řeky“!
 

recko

A proč je vlastně dovolená v Řecku pořád tak atraktivní?

1. Pláže: Řecko patří jednoznačně mezi plážové destinace č.1 v Evropě. Kilometry pláží všeho druhu - písečné, oblázkové, kamenné útesy, nudistické pláže, rušné pláže s bary i klidné malebné zátoky. Příjemně teplá voda v moři a vstup většinou mělký. Řecko poskytuje vynikající možnosti pro potápění či šnorchlování. Nebezpečí výskytu jedovatých mořských živočichů zde přitom nehrozí.

 2. Lidé: Řekové mají otevřená srdce, snadno navazují kontakt s turisty, i když ne vždy umí mluvit cizím jazykem. Sledují dění kolem, vyprávějí velmi nahlas a velmi nahlas se i smějí. Debatují o fotbale, politice a rádi vtipkují. A samozřejmě - zahraniční turistky, jejich svádění stále patří mezi nejoblíbenější letní aktivity mladých Řeků.

 3. Vesničky: Po klikatých úzkých silničkách se často znenadání ocitnete uprostřed vísky, v horách vypínajících se nad mořem, v úplně jiném světě. V některých případech jde jen o pár domků postavených kolem místní taverny. Řecké vesničky na ostrovech charakterizují většinou bílé domy s modrými okenicemi, zápraží plné květináčů se sytě zbarvenými květy... Ostrované tu ještě spí při otevřených oknech, bez obav z krádeží.

 4. Ostrovy: Řecko má tisíce ostrovů a více než 200 z nich je obydlených. Každý je samostatnou jednotkou s vlastní charakteristikou, často výrazně odlišnou i se sousedním ostrovem. Během dovolené na řeckém ostrově budete cítit moře všude kolem sebe a získáte obraz o zcela jiném způsobu života.

 5. Klima: Řecko patří do mírného klimatického pásma a i během nejteplejších letních měsíců (červenec a srpen) jsou zde teploty snesitelné. Zároveň v červnu i v září je stále dost teplo pro příjemnou letní dovolenou, včetně prohřátého moře. Osvěžení na ostrovech přináší vítr Avra, který vane od moře. Ideální místo pro alergiky a lidi s respiračními onemocněními.

 6. Výlety: Řecko se pyšní 3000 let starou historií a turistům nabízí širokou paletu výletů. Vždy je tu co navštívit a výlet za poznáním se dá snadno zkombinovat s výborným jídlem. Kromě historických památek nabízí množství lodních výletů s možností vychutnat si moře, slunce či mořské speciality.

 7. Jídlo a nápoje: Řecká kuchyně a její delikatesy jsou celosvětově známé a zdravé. Při přípravě jídel se používá olivový olej, čerstvá zelenina, plody moře a čerstvé maso od místních farmářů. Oblibě se těší mnoho chuťovek uprostřed stolu - meze. Řecké víno je lahodné, přívrženci piva si také přijdou na své a kdo by neznal skvělé Ouzo!

 8. Ubytování: V průběhu posledních let vyrostlo v Řecku množství hotelů - od 3* až po luxusní 5 * komplexy. Samozřejmostí se v posledních pár letech staly i all inclusive služby. Přesto je stále velká část řeckého turismu postavená na letních apartmánových domech, poskytujících během dovolené více soukromí. Turisté si tak mohou každý den vybrat jinou restauraci, v jiném prostředí, s jinou atmosférou, s jinými specialitami.

 9. Příznivé ceny: V posledních sezónách cestovní kanceláře nabízejí zájezdy do Řecka za výborné ceny. Cenová politika je příznivá i pro rodiny s dětmi, mnoho ubytovacích kapacit často nabízí ubytování a stravu až pro 2 děti zdarma. I tak jsou stále ceny za služby, stravu, nápoje atd. v Řecku pro Čechy a naše peněženky velmi přijatelné.

 10. Blízká a bezpečná země: Řecko je evropská země s podobnými pravidly jako u nás doma. Nejsou zde tradice více vzdálené naší kultuře, které by vás mohly nepříjemně překvapit. Vzdálenost z ČR je poměrně malá, doprava je tedy rychlá a pohodlná. Navíc zde nebojujete s časovým posunem a pásmovou nemocí, návrat z dovolené není spojen s žádnou nutnou aklimatizaci, krom nebezpečného viru, který postihne většinu návštěvníků této země, který způsobí chronickou a nepotlačitelnou chuť se do Řecka opět vrátit!

 

Nejnovější akce
Infocesta Chalkidiki 2018 Infocesta Chalkidiki 2018 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chalkidiki.
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.
Zemětřesení na ostrově Kos Zemětřesení na ostrově Kos Chtěli bychom vás informovat o situaci na Kosu, který dnes zasáhlo zemětřesení a poškodilo staré budovy v hlavním městě