vyhledat zájezdyČerná listina leteckých přepravců účinná od 10. 12. 2016

Evropa patří ve světě mezi oblasti s nejvyšší bezpečností letectví díky účinnému uplatňování vysokých standardů. Vzhledem k úzké spolupráci s bezpečnostními orgány členských států, ostatními zeměmi a mezinárodními organizacemi v oblasti letectví, Evropská unie usiluje o zvýšení těchto norem po celém světě. Nicméně, některé letecké společnosti stále provozují svou činnost v podmínkách, které nedosahují základní, mezinárodně uznávané bezpečnostní úrovně.

Poprvé byla tato Černá listina (Black list) zveřejněna v březnu roku 2006 a současná verze je již 2​7​. aktualizací. Ve srovnání s předchozí verzí zveřejněnou v ​prosinci 2015 ​bylo několik leteckých společností ze seznamu odebráno, ​např. všechny aerolinie ze Zambie společně s Air Madagascar a tři indonéské aerolinky (Citilink, Lion Air a Batik Air). Také většina letadel společnosti Iran Air má nově povoleno operování v evropském vzdušném prostoru​.​ Do seznamu ​nebyly přidány ​žádné nové společnosti.


Černá listina leteckých přepravců účinná od 18. 6. 2016


Kliknutím na obrázek začne stahování

cernalistina

Tisková zpráva vydaná Evropskou komisí dne 10. 12. 2016


Kliknutím na obrázek začne stahování


cernalistina

Nejnovější akce
Kariéra v CK AEOLUS Kariéra v CK AEOLUS Hledáme nové zaměstance na prodej zájezdů a administrativního pracovníka v Praze
Rozšíření vozového parku Rozšíření vozového parku Máme dobrou zprávu pro všechny naše klienty, kteří s námi jezdí na dovolené autobusem.
Zemětřesení na ostrově Kos Zemětřesení na ostrově Kos Chtěli bychom vás informovat o situaci na Kosu, který dnes zasáhlo zemětřesení a poškodilo staré budovy v hlavním městě