vyhledat zájezdy

Černá listina leteckých přepravců účinná od 10. 12. 2016

Evropa patří ve světě mezi oblasti s nejvyšší bezpečností letectví díky účinnému uplatňování vysokých standardů. Vzhledem k úzké spolupráci s bezpečnostními orgány členských států, ostatními zeměmi a mezinárodními organizacemi v oblasti letectví, Evropská unie usiluje o zvýšení těchto norem po celém světě. Nicméně, některé letecké společnosti stále provozují svou činnost v podmínkách, které nedosahují základní, mezinárodně uznávané bezpečnostní úrovně.

Poprvé byla tato Černá listina (Black list) zveřejněna v březnu roku 2006 a současná verze je již 2​7​. aktualizací. Ve srovnání s předchozí verzí zveřejněnou v ​prosinci 2015 ​bylo několik leteckých společností ze seznamu odebráno, ​např. všechny aerolinie ze Zambie společně s Air Madagascar a tři indonéské aerolinky (Citilink, Lion Air a Batik Air). Také většina letadel společnosti Iran Air má nově povoleno operování v evropském vzdušném prostoru​.​ Do seznamu ​nebyly přidány ​žádné nové společnosti.


Černá listina leteckých přepravců účinná od 18. 6. 2016


Kliknutím na obrázek začne stahování

cernalistina

Tisková zpráva vydaná Evropskou komisí dne 10. 12. 2016


Kliknutím na obrázek začne stahování


cernalistina

Nejnovější akce
Hledáme nové zaměstnance Hledáme nové zaměstnance CK AEOLUS nabízí volná pracovní místa na pozici referenta/ky prodeje v Praze a asistenta/ku provizního oddělení
Objevujte Řecko Objevujte Řecko Pokud bychom měli vytvořit seznam letních prázdninových cílů, do kterých můžete cestovat každý rok a každý rok objevit něco nového, Řecko bude určitě na prvních příčkách - ne-li zcela na vrcholu.
Infocesta 2016 Infocesta 2016 Přečtěte si o našem květnovém putování po Chorvatsku, Albánii a Řecku.